Yaprak Egilmesi

fulldog

Yeni üye
Sıcaklık stresi , güçlü vantilatör , azot fazlalığı bunlar yapraklaıa pençeleştirir
Selam kanka, benim yaprakların ucu da aşağıya doğru pençeli. Bu düzelmiyor. Indoor sıcaklık max 31.5 oluyor.
Azot'u bitki neyden alır? Grow mu Bloom dan mı? Bunun dışında bir de Calmag veriyorum. Azotu fazla mı basıyorum acaba bitkiye?

grower07

Üye
Selam kanka, benim yaprakların ucu da aşağıya doğru pençeli. Bu düzelmiyor. Indoor sıcaklık max 31.5 oluyor.
Azot'u bitki neyden alır? Grow mu Bloom dan mı? Bunun dışında bir de Calmag veriyorum. Azotu fazla mı basıyorum acaba bitkiye?
Azot fazlalığı genelde bloom sürecinin 2. yarısı ortaya çıkar! Kullandığın grow gübreni en aza indirmen gerekir bu süreçte! N-P-K olarak adlanan genel bitki gübrelerindeki "N" azot içerir! Çiçeklenme 2. hafta'dan sonra "N" azaltmalı ve kesmeli ""P-K"" gübrelere yönlenmeli! Organik takılan kankalarda en güzel muz kabuğu şerbeti ve demlenmiş kahve telvesi! Yalnız kabinde koku ve sineklenme yapar indoor kullanımda havalandırmanın iyi olması gerek!

2MoreWeeks

Doktor
Fotoğraf atman faydana olur kardeşim. Bu tarz durumlarda bitkimizin genel durumu da çok önemli. Bitkide anormal başka durum yoksa; misal o kıvrılan uçlar sararmamışsa vs, ne yapıyorsan devam edebilirsin. korkmana gerek yok. Sadece çevreye uyum sağlıyor da olabilir :) vantilatörden, klimadan kısma :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kralartur01 kralartur01:
    ** ***** ***** ********* ***** **
  • İstanbul İstanbul:
  • elonmusk elonmusk:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ****** hahahaha*
  • elonmusk elonmusk:
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ***** **** ** **
  • İstanbul İstanbul:
  • elonmusk elonmusk:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    **** **** ***** hahahaha*** ***** ***** ***** * ********** ****** ******* ******* ****** ***
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **
  • elonmusk elonmusk:
    *** *** hahahaha***** **** **** ***** ***** ****** **********
  • İstanbul İstanbul:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • elonmusk elonmusk:
    ********* **** **** ***** **** * ****** *** *** ******* ******* *** ** ** ********* hahahaha**** ***** **
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • B bandaleros:
    ***** ******** hahahaha******* * ** ****** *******
    ******** ***** ***** ********* ******* ****** **** ********** **** ****** ******** ******** *******
    **** ****** ***** ******* ********* **** **** ***** **** * ****** *** *** ******* ******* *** ** ** ********* hahahaha**** ***** **
    TabldotLife TabldotLife: **** ****** ***** ******* ********* **** **** ***** **** * ****** *** *** ******* ******* *** **...