Yaprak kenarlarında sararma

bulbasaur88

Yeni üye
Dostlar merhaba, bitkim neredeyse 2 haftalık Jack herer auto. Kullandığım ışık 400W Cob led. Kabindeki sıcaklık 24-29 derece arası değişiyor, nem oranı ise hep %40-%70 arası. 3 günde bir 1L suya 2ml Revive, 2ml Biobizz Grow veriyorum. Ayrıca PH seviyesini dengelemek için 2-3 kaşık elma sirkesi koyuyorum. 20 - 4 ışıklandırma yapıyorum. Bu sararma problemi 2 günde gerçekleşti,bundan önce gayet sağlıklıydı. Acaba nerede yaptım arkadaşlar? Bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim. Herkese bol hasatlar dilerim.

A

ALTINPİPO

Guest
bıtkın yanıyor kanka rıvıvede nekadar azot var growda nekadar azot var bılıyormusun daha kac yasında oo cocuk!!! yazık ettme dırekk 60 lıtre su ver fluss at bakalım kurtara bılecekmıyız hemen !

bulbasaur88

Yeni üye
bıtkın yanıyor kanka rıvıvede nekadar azot var growda nekadar azot var bılıyormusun daha kac yasında oo cocuk!!! yazık ettme dırekk 60 lıtre su ver fluss at bakalım kurtara bılecekmıyız hemen !
kanka bir arkadaşım böyle durumlarda revive vermemi önermişti o yüzden verdim, grow'u da veg döneminde ver demişti sanırım yanlış bilgilendirmiş. 60 litre su verirsem bitki ölmez mi? Hiç flush yapmadım daha önce

A

ALTINPİPO

Guest
kanka bir arkadaşım böyle durumlarda revive vermemi önermişti o yüzden verdim, grow'u da veg döneminde ver demişti sanırım yanlış bilgilendirmiş. 60 litre su verirsem bitki ölmez mi? Hiç flush yapmadım daha önce
sen bosver o arkadası bıtkını kurtar dırek 60lıtre su ver 2 hafta hıcbısey verme flus suyu tam kuruduktan sonra calmag ver 1lt1ml 4 kez sula o 1lıtreyı

bulbasaur88

Yeni üye
Çok teşekkür derim kanka, bu 60 litre suyu direk 60 litre bitene kadar ilk seferde mi vereyim yoksa 20-20-20 3 güne mi böleyim?

A

ALTINPİPO

Guest
gotur banyoya selale gıbı aksın alt delıklerden 60lt su ılk seferde

Ü

Üye silindi 20072

Guest
gotur banyoya selale gıbı aksın alt delıklerden 60lt su ılk seferde
Kanka sen daha iyi bilirsin ama bu durumları yaşamamak adına en sağlıklısı ppm ölçer bi cihaz bulundurmak dogrumuyum ? Tüm evrelerde olası ppm değerlerinin üzerine geçilmezse bir problem yaşanmaz diye düşünüyorum? Bitkin içinde üzüldüm kanka umarım en kısa sürede düzelir.

A

ALTINPİPO

Guest
Kanka sen daha iyi bilirsin ama bu durumları yaşamamak adına en sağlıklısı ppm ölçer bi cihaz bulundurmak dogrumuyum ? Tüm evrelerde olası ppm değerlerinin üzerine geçilmezse bir problem yaşanmaz diye düşünüyorum? Bitkin içinde üzüldüm kanka umarım en kısa sürede düzelir.
evet ppm gereklı ama bıtkıye dogru durust gubre verırsen gereklı olmuyo hersey sende senın kafanda yanı hem revıve hem grow verırsen 3 gundebı yanmaması ımkansız gıbı bıse yanı cocuk ufacık daha aklınızda bulunsun!!

bulbasaur88

Yeni üye
Kankam ben flush yaptım şimdi, banyoda açtım suyu baya akıttım saksının altından. 2 hafta ellemeyeceğim ondan sonra calmag vereceğim. Çok teşekkür ederim.

S

silas

Guest
Merhaba. Fazla azot ve besinden yakmışsın bitkiyi. Revive bitkiye sürekli kullanacağın bir şey değil, Stresten çıkarmak için yada verdiğin besinlerin emilimini arttırmak için kullanabilirsin ama bu şekilde en baştan itibaren sürekli dayamamalısın.
Flush atmana gerek yoktu, toprağı resetlemeyi gerektirecek bir konu yok ortada. Toprakta besin tuzlarının birikmesi, toprağın kitlenmesi gibi bir durum söz konusu değil. @ALTİNPİPO
Sade suyla devam ederek 3-4 gün arayla 2 sulama yapıp daha sonra grow gübresini 1 lt 1 ml şeklinde azaltarak tekrar başlaman yeterliydi. Şimdi toprak iyice kurumadan asla gübre yada su verme. Flush attığından toprağın kuruması 3 günden fazla sürer, 5-6 günüde geçebilir.
Bu macerayı atlattıktan sonra gelelim sorunlarına. Grow işine giren vatandaşın ilk öğrenmesi gereken doğru sulamadır. Bu büyüklükteki bir bitkiye 1lt su verilmez, 2-3 günde 1 toprak iyice kuruduğunda 10-15 cm çapında alana 100-150 ml yavaş yavaş su vermen yeterli. Yani 500 ml suya 0,5ml grow gübresi koyacaksın o suyuda 3e bölerek verek vereceksin. Bitki büyüdükçe sende sulama alanını ve su miktarını ona göre arttıracaksın. Bitkin maksimum büyüklüğe ulaştığında 12 lt saksın varsa vereceğin su miktarı 600-750 ml arasındadır, daha fazlası emin ol fazla gelir gereksizdir, başını derde sokar.
Ne zaman su vermen gerektiğini anlamak için, parmağınla toprağı 3 cm kaz toprak nemliyse sulama yapma, nemli diyorum kardeş bak ıslak demiyorum, parmağına toprak bulaşmayacak derece kurumuş olacak yani toprak, daha açık net nasıl anlatırım bilmiyorum. Baktın toprak nemliyse sulama yapma, ertesi kontrol edip toprağın kuru olduğuna eminsen sulama yap. Bu işi doğru uygularsan grow işinin %50sini kavrarmış olursun. İyi growlar

A

ALTINPİPO

Guest
@silas34 kanka benim demek istedigim verdıgı gubreler 3 gunde bır cok oradan hesaba katıp eger flus atmassa belkı bugun daha cok yanabılırdı gubrelı su kalıntısı varya koklerde oyuzden dedım :) NPK 4-3-6. Bio- Advanced Nutrients Revive (1.5-0-0 1lıtre suya 2ml cok fazla gıbı

bulbasaur88

Yeni üye
Merhaba. Fazla azot ve besinden yakmışsın bitkiyi. Revive bitkiye sürekli kullanacağın bir şey değil, Stresten çıkarmak için yada verdiğin besinlerin emilimini arttırmak için kullanabilirsin ama bu şekilde en baştan itibaren sürekli dayamamalısın.
Flush atmana gerek yoktu, toprağı resetlemeyi gerektirecek bir konu yok ortada. Toprakta besin tuzlarının birikmesi, toprağın kitlenmesi gibi bir durum söz konusu değil. @ALTİNPİPO
Sade suyla devam ederek 3-4 gün arayla 2 sulama yapıp daha sonra grow gübresini 1 lt 1 ml şeklinde azaltarak tekrar başlaman yeterliydi. Şimdi toprak iyice kurumadan asla gübre yada su verme. Flush attığından toprağın kuruması 3 günden fazla sürer, 5-6 günüde geçebilir.
Bu macerayı atlattıktan sonra gelelim sorunlarına. Grow işine giren vatandaşın ilk öğrenmesi gereken doğru sulamadır. Bu büyüklükteki bir bitkiye 1lt su verilmez, 2-3 günde 1 toprak iyice kuruduğunda 10-15 cm çapında alana 100-150 ml yavaş yavaş su vermen yeterli. Yani 500 ml suya 0,5ml grow gübresi koyacaksın o suyuda 3e bölerek verek vereceksin. Bitki büyüdükçe sende sulama alanını ve su miktarını ona göre arttıracaksın. Bitkin maksimum büyüklüğe ulaştığında 12 lt saksın varsa vereceğin su miktarı 600-750 ml arasındadır, daha fazlası emin ol fazla gelir gereksizdir, başını derde sokar.
Ne zaman su vermen gerektiğini anlamak için, parmağınla toprağı 3 cm kaz toprak nemliyse sulama yapma, nemli diyorum kardeş bak ıslak demiyorum, parmağına toprak bulaşmayacak derece kurumuş olacak yani toprak, daha açık net nasıl anlatırım bilmiyorum. Baktın toprak nemliyse sulama yapma, ertesi kontrol edip toprağın kuru olduğuna eminsen sulama yap. Bu işi doğru uygularsan grow işinin %50sini kavrarmış olursun. İyi growlar
Çok teşekkür ederim silas hocam bilgiler için. Dediklerini uygulayacağım saygılar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
    *** **** *** ***** **** *** ****** hahahaha****** ********** ***
  • A ax-b:
    +1
  • A ax-b:
    ******** hahahaha** ******** ********* **
  • TabldotLife TabldotLife:
  • A ax-b:
    **
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    hahahaha*****
    ******** *** ***** * hahahaha*****
  • A ax-b:
    ** hahahaha*****
    +1
  • Runtz Runtz:
    **
  • Runtz Runtz:
    ******** hahahaha ****** ********* **** ******* hahahaha* ** ****** ****** ********** *******
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** ******** **
  • deyorke deyorke:
  • A ax-b:
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • deyorke deyorke: