Yapraklarım yanıyor

Samoke

Yeni üye
Selam beyler 37 günlük bitki yapraklarım bu hale geldi alt yaprakları kestim üstlerdede ufak ufak var sorun nedir sineklenme olmuştu bir haftadır şimdi o sorunu çözdüm acaba sinekler mi sorun oldu yoksa başka nirşey mi

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka kusura bakma gördüm de yazacaktım bişey oldu geçip unutmuşum.
Şimdi buna ne veriyorsun ne vermiyorsun bakım şeklini yazarsan yardımcı olalım. Keşke kesmeseydin de kesin birşey belli olmazsa ilerleyen safhada belli ederdi. Başlangıçta kesilmiş yapraklar bir durum olunca kesme kalsın. Ph ayarlı veriyor musun onu öğreneyim önce

Samoke

Yeni üye
K
Şimdi buna ne veriyorsun ne vermiyorsun bakım şeklini yazarsan yardımcı olalım. Keşke kesmeseydin de kesin birşey belli olmazsa ilerleyen safhada belli ederdi. Başlangıçta kesilmiş yapraklar bir durum olunca kesme kalsın. Ph ayarlı veriyor musun onu öğreneyim önce
Kanka ph ayarlı vermiyorum yarım litre suya 4-5 damla sirke damlatıp öyle veriyordum bi sorun olmuyordu bi kere unuttum sirke koymayı 5 günde bir 0.5lt su. Veriyordum bro son verdiğimi geçen mesajda yazdığım gibi sıvı gübreyle karıştırdım

Samoke

Yeni üye
Kanka sen ph olayını nasıl çözüyorsun açıkcası ph metre bilmemneye ayırıcak bütçem yok

Samoke

Yeni üye
Kanka kesmemin bir sebebide sen boyu uzamasın diye toping falan yazmıştın onu araştırdım zaten alttaki yapraklar ışıkta görmüyo hemde deform olmuşlar bunlardan kurtulıyım dedim boya gitmesin diye kafasınıda kestim

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka kesmemin bir sebebide sen boyu uzamasın diye toping falan yazmıştın onu araştırdım zaten alttaki yapraklar ışıkta görmüyo hemde deform olmuşlar bunlardan kurtulıyım dedim boya gitmesin diye kafasınıda kestim
Kanka sorunu çözmeden kesme ki lazım olabilir. Her şehrin çeşme suyu ph farklı kanka ben İstanbulun çeşme suyuna 1 kapak elma sirkesi koyuyorum. Ph sıkıntısı var sende sen yine devam et potasyum ve calmag veriyor musun?

Samoke

Yeni üye
Kanka sorunu çözmeden kesme ki lazım olabilir. Her şehrin çeşme suyu ph farklı kanka ben İstanbulun çeşme suyuna 1 kapak elma sirkesi koyuyorum. Ph sıkıntısı var sende sen yine devam et potasyum ve calmag veriyor musun?
Ek bilgiler veriyim kanka kafanı şişiyorsam kusurubakma sineklenmeler için neem azal aldım toprağa sıkıyorum sabah akşam baya azaldı bitkide herhangi bir sünme vs yok gayet dik canlı duruyor ama bu kopardığım yapraklardaki olay heryeri sarıyor ph olayını iyi ayarlamam lazım sanırım bu sıvı gübre için ne diyorsun arkada içeriği yazıyoe biraz bulanık ama okunuyor kanka

OttoMan347

√SEFİR√
O gübre çiçeğe girince verilen beslnler kanka. Hazır sevmem ve kullanmam sonuçlarını bilmiyorum sen 2 yumurta haşla kendine suyunu suyla seyrelt ver bide 1 tane muz kabuğu ezip kavanoza koy 1 gün beklet yarısını ver

Samoke

Yeni üye
T
O gübre çiçeğe girince verilen beslnler kanka. Hazır sevmem ve kullanmam sonuçlarını bilmiyorum sen 2 yumurta haşla kendine suyunu suyla seyrelt ver bide 1 tane muz kabuğu ezip kavanoza koy 1 gün beklet yarısını ver
Tamam brom eyvallah sirke için 1lt suya bir kapak mı kanka bende istanbuldayım üç aşağı beş yukarı aynıdır herhalde ph larımız

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
    ******* ***** ***** ****** ******** *** ****** ** **** *** ***** ***** hahahaha** **** ******** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ** *** hahahaha *** ** *** ******** ****** ****** *******
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ****** ******* ***** ***** ***** ** *** ***** **** ***** ******* ********* hahahaha* ** hahahaha
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ** **** **** ***** ** ** ****** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    ** ******* ****** hahahaha* ********** ******** ****** ***** ***** ***** ******* ** ******** ******** ***** *********
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ** **** **** ***** ** ** ****** hahahaha*** *** ******* *****
  • Sleepless Sleepless:
    ** ****** ***** ***** ** **** ***** **** ** ********* **** ****** * **** **** **
  • Sleepless Sleepless:
    ********* ******** ***** ****** ******* hahahaha****
    +1
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha*****
  • deyorke deyorke:
    ***** ** **** ****** ********** ** ********* ***** ******* ********* ********** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ******** ** **
    ***** ** **** ****** ********** ** ********* ***** ******* ********* ********** ** ***** ** *** ***** ********** ***** ******** ** ***** ******** ** ******* **** ***** ***** hahahaha *****
    *** ******** ******* ***** *** **
  • deyorke deyorke:
    ********* ******** ***** ****** ******* hahahaha**** ********** *****
    hahahahahahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    hahahahahahahaha
  • İstanbul İstanbul:
  • Bomberx Bomberx:
    * ********* ********* ******* ****** ********** ******* ********** * ********* ******* ** ***** ******** ********
  • deyorke deyorke:
    ********* *** ******* **** ****** ******** hahahahahahahaha**
    deyorke deyorke: ********* *** ******* **** ****** ******** hahahahahahahaha**