Yapraklarım yanıyor

Samoke

Yeni üye
kankacım bitkinin her döneminde azot, fosfor ve potasyum istekleri farklı. elindeki gübrede bunların 3ü de aynı oranda olduğu için uzun vadede sorun yaşayabilirsin. gelişim döneminde 3.1.1 oranlı çiçeklenme döneminin başında 1.3.2 oranlı ilerisinde de 0.3.3 oranlı gübreler tercih edersen daha sağlıklı olur.
Kanka 3.1.1 vs derken neyi kasdettiğini anlayamadım acemiyim ben :( bu gübreyle bi dolu bi boş sulasam yinede sorun yaşar mıyım brom

Samoke

Yeni üye
npk yani azot (N) fosfor (P) potasyum (K) değerlerinden bahsediyorum kankacım. 3.1.1 de mesela 3 azot varsa 1 fosfor 1 potasyum olması gerekir, bu katları için de geçerli mesela 12 azot 4 fosfor 4 potasyum değerli olanın da oranı 3.1.1dir. senin elindeki gübrede hepsi eşit oranda var o yüzden gelişim döneminde kullansan fosfor potasyum fazla gelecek sıkıntı yaşayacaksın, çiçeklenme döneminde kullansan azot fazla gelecek sıkıntı olacak.
Npknın olayı ne? için tıkla
Doğru kullanmazsam nolur? için tıkla
kanka eyvallah yardımın için sağol ben aslında biobizzin sıvı gubresini alıcaktım ama internetten bu tarz alışverişler sorun oluyor diye öyle aldım bunu yalan oldu biraz muzla yumurtayla falan bişeyler yapıp ayar çekicem artık napalım . bu arada gonderdiğin tablodaki eksiklikler fazlalıklar benim bitkimdeki hiç birşeye benzemiyor bi acayip löşelerden kahverengi falan oldu üstleri tiftik tiftik böyle deforme oldu bu sıvı gubreyı verdıkten sonra bi tık sanki düzelme var gibi gözlemledim bakalım nasıl olucak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    *** ******* ********* ******* ** ******** ***** *** ***** *********** *** ******* ******
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    ***** *** ** ******** ******** *** dready
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    +1
    ** ***** ****** **** ****** ** ***** *** ** ******** ******** *** dready
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    *** ** ***** ***** ** ** ****** **** dready
    +1
    **** ********** ** **** **** ***** *** dready** ******** ********** ** ****** dready* *****
  • Sleepless Sleepless:
    ********** ** ** ***** ***** ***** **** ***** ** ***** ***** ** ** ****** **** dready
    +1
    ********** ****** ****** ******* ***** ******* ***** ***** ********* ******* *********
    *** ****** ***** ** **** ******* ******* **
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    dready**********
  • Sleepless Sleepless:
    ***** **** ***** ** dready**********
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    *** ****** ***** ** **** ******* ******* ** **** **
    ** *** ***** ****** ****** *** ****** ********* *** **** ***** ****** ***** *** ********* *********** ********* **** ****** **
    *** *** ** ***** ***** **
    ********* **** **** *** ***** ****** ****** *** ****** ********* *** **** ***** ****** ***** *** ********* *********** ********* **** ****** **
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** **** ****** ******* ******* ******* ******* ****** **** ******** *** * ***** ********** ********** **** ** ***** ********** **** ***** dready **** **
    *** ***** ***** ** * * ***** ***** ****** **** ** ***** ** **** **
    Uranyum Kamil Uranyum Kamil: *** ***** ***** ** * * ***** ***** ****** **** ** ***** ** **** **