Yaprakların böyle durması normalmi?

BABACIK

Üye
Hayır değil, sorunu aşağıda linkini bıraktığım siteden araştırıp bulabilirsin.

OttoMan347

√SEFİR√
Toprak, sıcaklık, gübre, sulama, ışık, havalandırma, çiçeğe giriş zamanı v.s gibi yetiştirme ve bakım ayrıntılarını yazarsan yardımcı olurlar

simurg

Yeni üye
Gübreyi fazla vermişsin.PH ayarlanmış su ver alttan çıksın verdiğin suyun 5te biri.Bir iki sulamada gübre verme toparlar kendini.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kenevir yaprakları neden kıvrılır?
Vejetatif büyüme için aşırı dozda azot bakımından zengin temel besinler yaprakların pençelenmesine neden olabilir. Bazen kano şeklinde bile olurlar. Aynı şekilde çiçeklenme sırasında fazla fosfor ve potasyum da kenevir yapraklarının kıvrılmasına ve uçlarının yanmasına neden olur.
Alinti

sorun ph degıl.ılgınc sekılde ph problemın yok.sen ısıgı ınanılmaz yaklastırmıssın.yapraklar bıtsede gıtsek dıyor

Ü

Üye silindi 25603

Guest
sorun ph degıl.ılgınc sekılde ph problemın yok.sen ısıgı ınanılmaz yaklastırmıssın.yapraklar bıtsede gıtsek dıyor
Sana bir bilgi vereyim kanka ama verdigim bu bilgigiyi dötü kalamis gibi görme. PH sorunu diye bir sorunu yok ayarlanmasimis PH diger sorunlarin sebebidir, yani PH yi ayarlamazsan baska sorunlara neden olur ve bu sorunlar cok baska sekilde olabilir.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Yani neden PH ayarliyoruz, neden alttan verdigimiz suyun %10-15 sinin alttan cikmasini istiyoruz ve bu alttan cikan suyun neden bitkinin kullanmammsi gerektigini ve o suyu atmamiz gerektigini bir düsün,

xD bro yanlıs yazmış gıbı durmus. ph ayarlamamak bırcok probleme yol acar ama bu bıtkının problemı ph degill demek ıstedım jhdaskjhdşasd

TabGanja

Yeni üye
Kankalar suyun pH değeri 6 7 arası hazır şu kullanıyorum ayar istemiyor denedim daha önce baktım ayarına 6 7 arası. Gure olarak da solucan gübresi ve muz kabuğu çayı yapıyorum.Sanırım sorun fan yanmasın gibi duruyordu yabancı sitelerden bakatim.

higthead

Jolly Green

Dostum bitkine azot fazla gelmeye başlıyorrr devam edersen koyu renk alıcak ve yaprakların sertleşicek. Altytan bol akıtmalı runoff boş sulamanı yap mutlaka. sonra gübreleri yarı şeklinde ver.

Dostum bende hazır su kullanıyorum ec si düşük kipa su ph 7 diyor ama hiç 7 görmedim. HAzır sularda bile ph ayarına mutlaka bakmalısın. Bu şekil devam edersen ileride konu açıcaksın sorunlarını yazıcaksın. Yol yakınken önlemini al.

Vantilatör sürekli bitkiye vuruyorsa oda sıkıntı yaz uzaklaştır yada salınıma al hız ayarını düşük tutup.

TabGanja

Yeni üye
Dostum bitkine azot fazla gelmeye başlıyorrr devam edersen koyu renk alıcak ve yaprakların sertleşicek. Altytan bol akıtmalı runoff boş sulamanı yap mutlaka. sonra gübreleri yarı şeklinde ver.

Dostum bende hazır su kullanıyorum ec si düşük kipa su ph 7 diyor ama hiç 7 görmedim. HAzır sularda bile ph ayarına mutlaka bakmalısın. Bu şekil devam edersen ileride konu açıcaksın sorunlarını yazıcaksın. Yol yakınken önlemini al.

Vantilatör sürekli bitkiye vuruyorsa oda sıkıntı yaz uzaklaştır yada salınıma al hız ayarını düşük tutup.
Tamam kankam hiç gübre vermedim sadece 12 lt saksıya 1 kg solucan gübresi ve yarım kilo koyun gübresi karıştırdım o kadar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • muadip muadip:
    **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul: