Yapraklar aşağı doğru eğildi

Yapraklar böyle aşağı doğru gidiyo sebebi nedir sabah hiç bir şey yoktu ışıkları kapattım nem biraz artmış baktım 2 saatte böyle olmuş daha ilk growum anlayamadım ne olduğunu

S

silas

Guest
Sıkıntı yapacağın bir durum yok, bitkin gayet sağlıklı. Normalde bu durumun sebebi aşırı sık sulama yapman, fakat sende öyle bir sorun olduğunu sanmıyorum. Bu dönemde sulamanı 2-3 günde bir bitkinin yapraklarının altı komple ıslanacak şekilde 100 ml kadar yap. Parmağınla toprağın 3 cm üstünü kaz toprak nemliyse asla sulama yapma, ertesi gün tekrar kontrol et toprağın kuru olduğuna emin olduğun zaman yeterli miktarda sulama yap, bu sulama periyodun hakkında sana klavuz olsun. Sulama miktarına gelecek olursak, atıyorum yetişkin bir bitki 18 litre saksıya 1 lt su vereceğim, önden bütün toprağın üstünü yarım litre suyla ıslat, 2-3 dk toprağın suyu içmesini bekle, sonra kalan suyu azar azar ver. Saksının altndan yarım-bir çay bardağı kadar su gelince dur, o verdiğin su senin sulama miktarın olsun. Bu arada ışığı 15-20 cm yukarı al. Dumanın bol olsun

Sıkıntı yapacağın bir durum yok, bitkin gayet sağlıklı. Normalde bu durumun sebebi aşırı sık sulama yapman, fakat sende öyle bir sorun olduğunu sanmıyorum. Bu dönemde sulamanı 2-3 günde bir bitkinin yapraklarının altı komple ıslanacak şekilde 100 ml kadar yap. Parmağınla toprağın 3 cm üstünü kaz toprak nemliyse asla sulama yapma, ertesi gün tekrar kontrol et toprağın kuru olduğuna emin olduğun zaman yeterli miktarda sulama yap, bu sulama periyodun hakkında sana klavuz olsun. Sulama miktarına gelecek olursak, atıyorum yetişkin bir bitki 18 litre saksıya 1 lt su vereceğim, önden bütün toprağın üstünü yarım litre suyla ıslat, 2-3 dk toprağın suyu içmesini bekle, sonra kalan suyu azar azar ver. Saksının altndan yarım-bir çay bardağı kadar su gelince dur, o verdiğin su senin sulama miktarın olsun. Bu arada ışığı 15-20 cm yukarı al. Dumanın bol olsun
Sulamayı 2 günde bir yapıyorum parmağımla toprağın içine doğru bakıyorum nemliyse 3 günde yapıyorum ama aşağıdan su gelmiyo asla saf su veriyorum tekinin 16 diğerinin 12.günü olması lazım 2 sine bugüne kadar toplam 1 litre su verdim göz kararı olarak koyuyordum 15 cm çapına döküyorum.
Teşekkür ederim yardımların için. her açtığım konuda yardımcı oluyosun senin sayende güzel bi sonuç çıkarıcam

S

silas

Guest
Bu büyüklükte bitki için aşşağıdan su gelmeyecek zaten 100 ml diyorum, 100 ml su nasıl çıksın alttan yetişkin bitki için yazdım onu sana, sulamalarını bazen 3 günde 1 e çıkar, fan toprak ve saksınada vursun fırtına çıkarmayacak şekilde

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********