YAPRAKLAR DİLE GELDİ DE ANLAYAN YOK :)

Beyler Herkese Merhaba,
Mayıs ayında toprağa attığım 8 çorbacı tohumdan sona gelebildiğim iki ağacım oldu. Birini yaklaşık 1 ay önce hasat ettim bugün bitti, sonunu içtim :)

Şimdi elimdeki ağacım biraz sorunlu gibi. İndica olması sebebiyle hassas olduğunu düşünüyorum fakat yapılanları okuyunca iyi bile dayanmış diyeceksiniz :)

Öncelikle bitkileri toprağa attıktan sonra bir süre bardakta büyüttüm. Güzelce nem makinesi ile nemini verdim. Gece sabaha kadar nem makinesi ile küçük bir alanda kaldı, sabah güneşin altına koydum. Bu düzen epey devam etti. (Sadece ve sadece çiçek coşturan adında kalitesiz bir npk verdim. Azot ağırlıklı bir gübre olmasına özen gösterdim o kadar.)

Bu süreç sonunda elimde iki adet dişi bitki kaldı. Baktım havalar kapatmaya başladı. Bitki cam önünde güneş goremez oldu. Tam o sırada ufak ufak pistil atmaya başlamadı mı ?araştırdım ve biobizz bloom & topmax vermeye karar verdim. Hemen kartondan bir kabın yapıp içini kapladım. Bitki başı 50W 4000K sarı torch attım ve 12/12 başladım. Sadece Bloom ve Topmax vermeye devam ettim. Bu esnada düzensiz aralıklarla bitkiye pekmez,bal,aloevera verdim. Yapraklardan doğal mineralli maden suyunu salladım calmag çözüldü (bir kaç defa yumurta kabuğu denedim ama istediğim şeyi alamadım). Velhasıl kelam ağacın biri yürüdü gitti. Bı güzel hasat edip zevkli zevkli içtim :) (herhangi hasat bekletim olmadan yaptım bu growu. Verdiği hazzı anlatamam :).)

Şimdi ise yine Mayıs'ta toprağa attığım bitkim kaldı. Fakat çok yavaş giden bir bitki. Çok güzel görünüyor ama bize anlatmak istediği şeyler var. Konu ile ilgili siz kıymetli arkadaşlarımdan yardım rica ediyorum.Bu arada bitki için AN Big Bud başladım bugün. Umarım işe yarar.
( 3ml bloom 2ml topmax 3 ml big Bud)
Linkler

muadip

Doktor
Kankam merhaba hangi probleminden bahsetsem bilemedim :D bitkin reweg olmuş yani çiçek açmış sonra tekrar ışık döngüsü değiştiği için çiçek açmaktan vaz geçmis demiski ben biraz daha büyüyeyim. Sonra gübre yanıkların var. Sonra ısı sitresin var. Sonra böcek sorununda olduğunu düşünüyorum örümcek. Vs vs ben şahsım adima konuşuyorum bende olsaydı bu çoktan söküp atmıştım. Zaman kaybı gereksiz enerji gereksiz sitres. Harbiden ızdırap olmuşsun yavruya :D

istr

Ordinaryüs
Biobizzle an yi karıştırman da doğru olmamış kankim, AN kimyasal ağırlıklı bir besin, yanığın sebebi muhtemelen kimyasala alışmamış bitkiye bigbud vermen.

Kankam merhaba hangi probleminden bahsetsem bilemedim :D bitkin reweg olmuş yani çiçek açmış sonra tekrar ışık döngüsü değiştiği için çiçek açmaktan vaz geçmis demiski ben biraz daha büyüyeyim. Sonra gübre yanıkların var. Sonra ısı sitresin var. Sonra böcek sorununda olduğunu düşünüyorum örümcek. Vs vs ben şahsım adima konuşuyorum bende olsaydı bu çoktan söküp atmıştım. Zaman kaybı gereksiz enerji gereksiz sitres. Harbiden ızdırap olmuşsun yavruya :D
Kanka ilk grow bu benim bitkiyi manyak ettik biraz:( sanıyorum bitki çiçeğe girdiği ilk günlerde yaprak yolmamdan kaynaklı reveg oldu :) biraz fazla yolunca fotosentez yapacak yaprak kalmadı :( haliyle kendini büyümek zorunda hissetti. Diğer konularla ilgili de şok oldum hocam:) gerekli dersimizi aldıktan sonra bu bitkiyi az da olsa hasat etmek için ne yapmalı ? Eline sağlık kanka hepsi birer konu bol bol araştırmam lazım

Biobizzle an yi karıştırman da doğru olmamış kankim, AN kimyasal ağırlıklı bir besin, yanığın sebebi muhtemelen kimyasala alışmamış bitkiye bigbud vermen.
Daha ilk defa yarım saat önce an bastım kanka sanıyorum biobizzden yandı. Halbuki feeding charta çok sadık kaldım. Toprağım hemen suyu veriyor + saksı küçük belki ondandır. Var mı peki küçük ama altın niteliğinde dokunuşlarınız ? Eline sağlık vaktin için teşekkür ederim hocam

muadip

Doktor
Kanka ilk grow bu benim bitkiyi manyak ettik biraz:( sanıyorum bitki çiçeğe girdiği ilk günlerde yaprak yolmamdan kaynaklı reveg oldu :) biraz fazla yolunca fotosentez yapacak yaprak kalmadı :( haliyle kendini büyümek zorunda hissetti. Diğer konularla ilgili de şok oldum hocam:) gerekli dersimizi aldıktan sonra bu bitkiyi az da olsa hasat etmek için ne yapmalı ? Eline sağlık kanka hepsi birer konu bol bol araştırmam lazım
Kanka buna harciyacagin zamanı gübreyi enerjiyi yeni bir tohuma harcamani tavsiye ederim. Hemen bir tohum suya at :D bundan alacağım sigara seni üzer kafa olarak çok tirt olacağını düşünüyorum. Ve şimdi başlasan bunu adam etmeye sana en az 11 haftani alır nerdeyse bir çiçeğin Filiz den hasat zamanına denk geliyor.

Yesil888

Ordinaryüs
@Yesil888 @muadip @istr
Beyler bir iki defa güzel phli su ve aloevera verip gübreye kademeli olarak başlasam nasıl olur ?
Bu bitki icin soruyorsan, yorma daha fazla kendini derim, kanka hepimiz acemiyken buna benzer darbeler aldik, yeterki yilma devam et, danis forumdaki ustalara, onlar sana iyi grow yaptirir. Yeni growa basladigin zaman tohum patlatmadan itibaren danis foruma.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • saricocukapo saricocukapo:
  • K kimsesizler:
  • H happyworld:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • H happyworld:
    ******* ******** hahahaha ******* ****** ****** **** hahahaha ** **
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ** **** ********
    +1
  • saricocukapo saricocukapo: