Yapraklar her geçen gün içe doğru kıvrılıyor, yumruk gibi sıkılıyor !!!

alas_kaa

Üye
Yapraklar her geçen gün içe doğru kıvrılıyor, yumruk gibi sıkılıyor, ışık mı yetersiz kardeşi aynı şekilde öldü.

Ratata

Kıdemli Üye
Genel bir resim atarsan daha sağlıklı olur amcak sanırım fazla sulama gibi görünüyor. Sulama sıklığın nasıl toprak iyice kurumasını bekliyor musun?

alas_kaa

Üye
Geneli de hep böyle bütün yapraklar top gibi kıvrılıyor, hacmen küçülüyor. Fazla sulama yaptıysam suyu kesmem mi lazım

Ratata

Kıdemli Üye
Suyu kesmen gerekiyor doğru. Asla hep nemli olmamalı. Gerekli miktarda sulamanı yaptıktan sonra toprak iyice kuruyana kadar su verme. Toprak direnajın iyiyse taktibi 3 günde bir sulama yapacaksın

Ratata

Kıdemli Üye
parmağını toprağa daldırarak kontrol et. Köklerin boğuluyor şuan bu yüzden bitkin bu halde

C

Canna

Guest
3-5 bitkinin bütünü dahil resim yükle, isi biliyoruz ama kök söktürme bize bir resimden teshis koymak icin. :)

C

Canna

Guest
Hayir dostum yaptigin yorum dogru ama bitkide senin koydugun teshisten fazla sikintilar var, ondan dolayi daha fazla resim görmek istedim.

Ratata

Kıdemli Üye
Doğru doğru abicim, yaprak ortaları açılmaya başlamış genele bakmak gerek o yüzden ama ilk öncelik sulama sorunu gibi yani

C

Canna

Guest
Aynen sulam sorunu yapraklari o sekilde sarkitir, o resimde benim gördügüm gübre fazllali baslamis, calmag eksikli, ve gübre fazlligindan dolai azot fazllaigi. Bütün bu yazdiklarim bitkinin gelismesini olumsuz etkiler. Sabret yeterli tecrübe kazaninca benim gözlerimin gördügünü sende göreceksin :) :)

Ratata

Kıdemli Üye
Aynen sulam sorunu yapraklari o sekilde sarkitir, o resimde benim gördügüm gübre fazllali baslamis, calmag eksikli, ve gübre fazlligindan dolai azot fazllaigi. Bütün bu yazdiklarim bitkinin gelismesini olumsuz etkiler. Sabret yeterli tecrübe kazaninca benim gözlerimin gördügünü sende göreceksin :) :)
Az buçuk ne öğrendikse bu forumda senin de katkın büyük abim, kendimizi kurtarmayı öğrendik bu forum sayesinde

alas_kaa

Üye
Agahagaga
Hayir dostum yaptigin yorum dogru ama bitkide senin koydugun teshisten fazla sikintilar var, ondan dolayi daha fazla resim görmek istedim.
evet kesinlikle başka sıkıntıların olması da çok normal iyce saldım hiç ilgilenmiyorum. Bu tek zaten bi öncekini de sanırım fazla sudan öldürdüm. Flush attım sora bi daha flus attım anlamadım bi kaç gün sora bi baktım gitmiş. :)

alas_kaa

Üye
Baya sıkıntı va ustad, şimdi ben diyorum ki bunu kendi haline bırakıym daha da bişi yapmiym. Çünkü buna da floş atmış olabilirim hatırlamıom hiç ellemicem ne yaptıysam kendi ellerimle yapıp öldürdüm hayvanı, bi ara ayık kafayla atıym inceleyelim. masaya yatıralım deneği.

alas_kaa

Üye
Eywalla @Canna

Şubat sonu başverdi,
Mayıstan beri 12/12 de son demlerinde npk vermiştim yaprakların uçları sarardı soldu boş sulama yaptım sora hep, hatta suyu da fazla fazla verdim işte.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha*** ******* ***** *
  • M merto1835:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    *** hahahaha **** ******* *******
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • M merto1835:
    * * ******* hahahaha****
  • M merto1835:
    **** hahahaha* ***
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ****** ******* ***** ****** ** hahahaha ******** ****** hahahaha**
  • M merto1835:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ****** *** **** **
  • M merto1835:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ****** ****** ***** *** *** ***** *
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ****** ***** ***** hahahahahahahaha********
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** hahahaha hahahaha** *** *** ***** ****** **** ****** ******* ***** *** **** ********** *** ******
    * ***** ********** ***** ******** **** ***** **** ******* *** ***** ********* ***** ****** ****** ***** ***** ********
    +1
  • M merto1835:
    **** *** *** ****** ********* ********** ********** ***** ********** ***** ******* ********** ***** hahahaha hahahaha** *** *** ***** ****** **** ****** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** *** ********** **** ********* ***** hahahaha* *** ********** ****** * ** ***** ******** ** ******** ** ******* ****** hahahaha** hahahaha **** ****** * *** hahahaha ******** * *** ***** ***** ******** ***** **** hahahaha ***** ****** ********* ***** ********* ********* **** ******* **** ********* ********** *** ** ********* ** ******** ******* *** ***** **** ******
    +1
  • M merto1835:
    ******** *** **** ********** ****** ******* ******* *** hahahaha**** ****** *** ********** **** ********* ***** hahahaha* *** ********** ****** * ** ***** ******** ** ******** ** ******* ****** hahahaha** hahahaha **** ****** * *** hahahaha ******** * *** ***** ***** ******** ***** **** hahahaha ***** ****** ********* ***** ********* ********* **** ******* **** ********* ********** *** ** ********* ** ******** ******* *** ***** **** ******
  • M merto1835:
  • bandaleros bandaleros:
  • M merto1835:
    hahahaha *** ******* **** ******
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: ********** ****** ******