Yapraklar her geçen gün içe doğru kıvrılıyor, yumruk gibi sıkılıyor !!!

C

Canna

Guest
Dostum bitkin cicekte bazi yapraklarin sararmasi normal, bitkin azot cekiyor o yapraklardan, hafifi gübre fazllaligi var, bitkine calmag ver, 1 lt ye 1 ml seklinde. Sulaman dikkat et,toprak tam kurumadan su verme, bitkin saglikli bu yazdiklarimi uygula daha saglikli olsun. Dogru dürüst bir saksida yapsaydin, o torbada grow mu olur, icine isik sizar kökleri cürütür.

alas_kaa

Üye
Dostum bitkin cicekte bazi yapraklarin sararmasi normal, bitkin azot cekiyor o yapraklardan, hafifi gübre fazllaligi var, bitkine calmag ver, 1 lt ye 1 ml seklinde. Sulaman dikkat et,toprak tam kurumadan su verme, bitkin saglikli bu yazdiklarimi uygula daha saglikli olsun. Dogru dürüst bir saksida yapsaydin, o torbada grow mu olur, icine isik sizar kökleri cürütür.
Nebilim usta, bez saksıda toprak hava alıyomuş gibi bişi okumuştum, neyse buna yapacak çok bişey yok artık zaten. Bekleyip görücez.

Suyu kesmen gerekiyor doğru. Asla hep nemli olmamalı. Gerekli miktarda sulamanı yaptıktan sonra toprak iyice kuruyana kadar su verme. Toprak direnajın iyiyse taktibi 3 günde bir sulama yapacaksın
Toprak nedir perlit oranı nedir bunu bilmeden ezbere şu kadar su bu kadar su ver diyebilmek çok zor,drenaj iyise bence daha sık sulamak lazım cocopeat ve perlit kullanıyor ise alttan su gelene kadar akması bitkinin köklerindeki tuzu da temizler.
Yani önce hastayı tanımak lazım reçete yazmadan önce.

alas_kaa

Üye
Toprak nedir perlit oranı nedir bunu bilmeden ezbere şu kadar su bu kadar su ver diyebilmek çok zor,drenaj iyise bence daha sık sulamak lazım cocopeat ve perlit kullanıyor ise alttan su gelene kadar akması bitkinin köklerindeki tuzu da temizler.
Yani önce hastayı tanımak lazım reçete yazmadan önce.
Perlit baya fazla 14 gün geçti aradan, şimdi de boynunu büktü ama ara ara ufak ufak suladım, boynunu bükünce bir litre kadar suyunu da verdim artık . Toprak kurumuştu ama dikelmedi kafası

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    +1
  • K Kblaybrn:
    hahahaha ******** ******* *** **** **** ***** ********* ******* **
    K Kblaybrn: hahahaha ******** ******* *** **** **** ***** ********* ******* **