Yapraklar ne söylüyor?

CubeHaze

Üye
Arkadaşlar selamlar,

1 adet Auto Blue Dream yetiştiriyorum. Çiçeklenmede 3-4. haftada falan olması lazım tam takvim olarak takip edemedim. Cob led ile yetiştiriyorum.
Gübre olarak şu anda AN bloom A-B, B-52, Big Bud, Carboload veriyorum. 2 defa Calmag verdim çiçeklenme başında. Şu anda bitkinin en tepesindeki yapraklarda böyle bir sıkıntı var. Alt yapraklarda yok. Sıkıntı nedir bitki ne demek istiyor yardımcı olur musunuz?

@silas kanka sen baya tecrübelisin önceki growumda çok yardımın dokunmuştu ne diyorsun?

Hasadınız bol olsun

Son düzenleme:

CahilKush

Doktor
Arkadaşlar selamlar,

1 adet Auto Blue Dream yetiştiriyorum. Çiçeklenmede 3-4. haftada falan olması lazım tam takvim olarak takip edemedim. Cob led ile yetiştiriyorum.
Gübre olarak şu anda AN bloom A-B, B-52, Big Bud, Carboload veriyorum. 2 defa Calmag verdim çiçeklenme başında. Şu anda bitkinin en tepesindeki yapraklarda böyle bir sıkıntı var. Alt yapraklarda yok. Sıkıntı nedir bitki ne demek istiyor yardımcı olur musunuz?

@silas kanka sen baya tecrübelisin önceki growumda çok yardımın dokunmuştu ne diyorsun?

Hasadınız bol olsun
Kankam bana en üste olmasından dolayı sanki en üst yaprakların çok ışık gördüğü kanaatine vardım gibi ama deneyimsizliğimden emin bir şey demek istemiyorum cob led kaç watt ve şu an en tepe noktayla arasında kaç cm var birde senden ricam tepe en tepe noktaya doğru termometreni konumlandırır mısın ısıda orada fazla olabilir @Kanka

CubeHaze

Üye
Kanka ışık 200watt cob led. Mesafe 35 cm. Gübre yanığı olsa altlardan başlar diye dusundum. Termometrem tam tepe noktasının hizasında. Sıcaklık 19-24 arası değişiyor. 25 i hiç geçmedi daha

CubeHaze

Üye

Alt yapraklardan bi tanesı ve bitkinin genel görünümü de burda. Dediğim gibi sadece tepede var bu durum. Işıksa eğer yukarı mı cekeyim bilemedim. Bana Calmag ile ilgili bi sıkıntı var gibi geliyo. Calmagden sonra böyle oldu. Magnesium deficiency mi diyorlar benziyor ama tam da degil gibi

CahilKush

Doktor

Alt yapraklardan bi tanesı ve bitkinin genel görünümü de burda. Dediğim gibi sadece tepede var bu durum. Işıksa eğer yukarı mı cekeyim bilemedim. Bana Calmag ile ilgili bi sıkıntı var gibi geliyo. Calmagden sonra böyle oldu. Magnesium deficiency mi diyorlar benziyor ama tam da degil gibi
Kankam ışık watt ve yakınlığını söyler birde dediğim gibi en tepe noktasındaki dereceyi ölçersen ışık kısmından mı anlarız kanka bakınca daha iyi bir yorum yapar

CahilKush

Doktor
Kanka ışık 200watt cob led. Mesafe 35 cm. Gübre yanığı olsa altlardan başlar diye dusundum. Termometrem tam tepe noktasının hizasında. Sıcaklık 19-24 arası değişiyor. 25 i hiç geçmedi daha
Kankam sanki değerler normal gibi ama ben cob led leri en düşük 45 cm olarak görüyorum ama sen bana göre hareket etme tabi bekle daha usta biri bi yorum atsın

Woppy

Ordinaryüs
Knk bendede aynı sorun vardı kesinlikle ph ayarlı su ver an ph perfect guvenme ph sıkıntısı var.

Poncikk

Yeni üye
Gübre yanığı kardeşim. Eksiklik var diye gübre verirsen kötüye gider. Flush at gübreni azalt benim tavsiyem

Pianissimo

Yeni üye
Flush(toprağı temiz su ile bolca sulayıp yikamak) zararsız bir işlem. Ilk onu uygulamalısın. Eğer benim teorimdeki gibi kükürt eksikliği ise sararma artacaktır. O zaman kükürt içerikli bir takviye verilir. Flush atıp bir iki gün daha beklemek yararlı olacaktır. Işık yanığı değil-dir. Ben 300 w altında tek bitki bakıyorum hiçbir sorun yaşamadım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!