Yapraklar sıķıntıda nasıl duzelir kankalar

Aykiri

Üye
bitkimin sorunu nedir bir yardımci olabilirmisiniz kankalar 6.haftasinda 44gunluk cicege gireli 12 gun oldu yapraklarin rengi açiliyor sariya donuyor ama calmag eksikligi gibi görünmuyor kahverengi leke oluşmuyor son sulamada alttan cikan suyun ph olcumunde ph7.2 cikti nasil kurtaririm bu durumu biobizz besin kullaniyorum https://ibb.co/9VPhz2V
En son iki gun once calmag algamic beraber verdim ama cok az su akti alltan ph olcecek kadar kuruduktan sonra nasil ilerlemeliyim biogrow blom algamic fishmix var elimde humik asit var agrotime ph 6.5 yapiyordum surekli artik 6 vermeyi dusunuyorum son sulamamda ph 7 cikti alttan bir yol goster ilk growumdada ayni sorunu yasadim yaprak renkleri sarardi hasatta yaprak kalmamisti

SariTursu

Kıdemli Üye
Işığın havalandırman iyi ise bir tek sulamadan kaynaklıdır kanka. Calmag gibi durmuyor ama öyle gibi görünüyor. Kaç güne bi sulama yapıyorsun. Bi boş bi dolu sulamalısın. Ph sabit 6.0/6.5 aralığında olmalı. Boş sulamanda calmag verebilirsin. Onun dışında ara ara da calmag olmadan boş sula bakalım.

Aykiri

Üye
Hocam havalandirma iyi degil 3 4gunde kuruyor toprak oyle sulama yapiyorum ph 6.5-7 arasi veriyorum son sulamamda biogrow blom verdim ondan oncede sade calmag yaptim dun suladim ama hala yaprak renklerini kaybediyor alltan cikan ph baktim tam 6.5 cikti havalandirmadan olma ihtimali nedir suan pek butcem yok tek banyo var girişde cikista 220 pc fani seklinde egzoz var 60*60*180 hydroshot kabin icinde 250w cob led 40cm uzaklikta ilk growumdada ayni sorunu yasadim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Avare Avare:
    ****** ******** ****** dready
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** ****** *** * ***** *********** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Avare Avare:
  • Avare Avare:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Avare Avare:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ** ******* ******** ** ******* ****** ******* *********** dready ****
  • Avare Avare:
    dready* ****** *** ** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Avare Avare:
    +1
  • Avare Avare:
  • Avare Avare:
  • Avare Avare:
    ******** *** ******* ******** **** dready *********** ******** ******* **** ***** * ******
  • Avare Avare:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** *** ** **** ******* **** *** ******** ** ******* ** ****** ***** ******* ******** ****** *********
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******** *** ******* ******** **** dready *********** ******** ******* **** ***** * ****** *** **** ****** ***
    +1
  • Avare Avare:
    ***** **** ******* ***** **** ******* ** ******* * ******* ***** ***** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* ***** ** * ******* ******* ****** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    *********** ***** **
  • Avare Avare:
    ******* ******** ******* ****** ***** * ***** ****** ********* *** *** ***** ********* dready** ***** ****** ***** ***** ****** *** ********* *** **** ****** ***
  • Avare Avare:
    *** ******* *** **** dready**** ***** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Avare Avare:
    *** ****** **** ** dready****
    Avare Avare: *** ****** **** ** dready****