Yapraklarda sararma destek brolar

Aleyküm selam kankacım :) yanlız olay magnezyum eksikliği değil bakır eksikliği ve toprağın ph biraz yüksek olduğundan ve ışık yakınsa oluşur :D (bu sözüm kunuyu açan arkadaşa) hızlı müdahale edilmezse bitki veg dönemi uzar sömekler de zayıf kalır
Bro sivi ph olcer kullaniyorum 6.5 6.6 6.7 olsun en fazla o degerlerde veriyorum

Sen ph 6 ayarlayıp bi flush at düzelir
Merhabalar kankam bı sorunum var da konuyu görünce tekrar konu açmıyayım sana sorayım dedim 17 günlük bitkilerim varda bı bitkimin 2 yaprağında hafif sarımsı leke oluştu malum sıcaklardan çok çekiyorum 33 34 e kadar çıkıyor ve elimden bir şey gelmiyor tek çare klima buz da yapıyorum ama belli bir yere kadar ışığım 600 watt ful specturm LED 50 cm den 60 a çektim suyumu gübremi ph ayarlayıp veriyorim sence neden böyle oluyor bana bı yol gösterirsen minnettar kalırım fotoyu aşağıya bıraktım
resimag.com/p1/1d1f9eaa2bfb.jpeg

OttoMan347

√SEFİR√
Merhabalar kankam bı sorunum var da konuyu görünce tekrar konu açmıyayım sana sorayım dedim 17 günlük bitkilerim varda bı bitkimin 2 yaprağında hafif sarımsı leke oluştu malum sıcaklardan çok çekiyorum 33 34 e kadar çıkıyor ve elimden bir şey gelmiyor tek çare klima buz da yapıyorum ama belli bir yere kadar ışığım 600 watt ful specturm LED 50 cm den 60 a çektim suyumu gübremi ph ayarlayıp veriyorim sence neden böyle oluyor bana bı yol gösterirsen minnettar kalırım fotoyu aşağıya bıraktım
resimag.com/p1/1d1f9eaa2bfb.jpeg
Foto açılmıyor ımgbb sitesinden yükle kanka

Ü

Üye silindi 23782

Guest
Endişe edecek bir şey yok azcık arttırabilirsin call-mag devam et maşallahı var
Usta selamlar 3 defa kısa dönem yaptım 8 lt saksılardan ortalama 65-70gr arası bi hasatım oldu gelişim döneminde vodo-piranha-tarantula ve b52 kullandım calmah ile birlikte. Bu sefer uzun dönem yapmak istiyorum veg döneminde naaıl bi yol izlemeliyim acelem yok 90 gün veg kalsalarda olur. Gübre olarak genelde sensi grubu kullanıyorum. Cevabın için şimdiden teşekkürler

OttoMan347

√SEFİR√
Usta selamlar 3 defa kısa dönem yaptım 8 lt saksılardan ortalama 65-70gr arası bi hasatım oldu gelişim döneminde vodo-piranha-tarantula ve b52 kullandım calmah ile birlikte. Bu sefer uzun dönem yapmak istiyorum veg döneminde naaıl bi yol izlemeliyim acelem yok 90 gün veg kalsalarda olur. Gübre olarak genelde sensi grubu kullanıyorum. Cevabın için şimdiden teşekkürler
Kanka ben hazır gübre ve iç mekan aletlerinden hiç anlamam. Ben de photucuyum hem hasat hem kafa yönünden üstündür iyi seçim yapmışsın. Hangi konuda yardım almak istiyorsan sor ama dediğim konularda tecrübesizim :)

Ü

Üye silindi 23782

Guest
Dostum şimdi şöyle toprağa attık büyüyor ilk kele ne zaman alcaz kaçndefa alcak veg de bitkiye kök gelişim gübresi versem yetermi kafamda bunlar soru işareti sadece bide çiçeğe sokarken sadece ışık periyodu değişimi yeterli oluyormu kensini çiçeğe atması için, anlıycağın sorular sorular :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
    TabldotLife TabldotLife: *** *** ****** ********** *******