Yapraklarda sararma&kuruma ve benek sorunu

Bosnak

Yeni üye
Sebeb belli oldu burdan tüm arkadaşlara duyurumuzdur resim atarken grow ışığıyla atmayinki bizde nedir ne değildir görelim.Soruna gelicek isek 2-4-5 resimdeki bitkide magnezyum sorunu bulunuyor.Elinde callmag var ise verebilirsin ancak verdiğin halde bu sorun var ise ph kaynaklı veya besin kilitlemesinden dolayı magnezyum alınmıyor.Ancak son soyledigim için bitkinde bir tepki yok o yüzden callmag vermiyor isen hemen toprak kuruyunca basla veriyor isende ph durumuna dikkat et.Yeni yaprak ları gözlemle eskileri pek umursama onlardaki klorofil çoktan olmuştur bile düzelmesini bekleme yenilere sicramamasi sorunun çözüldüğüne işarettir.

Hasatin bol olsun
Merhaba tüm yaprakları sardı neredeyse kahverengi benekler ne yapmalıyım

Arkadaşlar merhaba. Konuyu açan arkadaşın bitkisini inceledim fakat sorunu sanırım benimkinden farklı. İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bitkide her hangi bir böcek sorunu yok. Haftada bir besin, toprak kurudukça da (2-3 günde bir) su veriyorum. pH 6.20. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-02-02 at 22.06.26.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-02 at 22.06.26.jpeg
    184 KB · Görüntüleme: 117
  • WhatsApp Image 2021-02-02 at 22.06.26 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-02 at 22.06.26 (1).jpeg
    243.3 KB · Görüntüleme: 115

Farm01

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba. Konuyu açan arkadaşın bitkisini inceledim fakat sorunu sanırım benimkinden farklı. İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bitkide her hangi bir böcek sorunu yok. Haftada bir besin, toprak kurudukça da (2-3 günde bir) su veriyorum. pH 6.20. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim. Teşekkürler.
Kardeşim bitkide kükürt noksanlığı var. Kükürt içerikli bi gübreleme yaparsan sorunun çözülecektir.

kallavi

Yeni üye

bunun aynisini yasadim fazla ısıdan oldu bir gecede bu hale geldi. isi normal gorunuyordu derecede fakat yuksekler daha sicakmis tabi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Bisigarabisagaradaha Bisigarabisagaradaha: **** ********* *****