Yapraklarda Sararma

Gumili

Yeni üye
Kankalar bir sorunum var indoor da 2 adet autom var. biri sativa biri indica.
Genetik olarak sativa daha uzun boylu oldu diğerine göre şu an ikisi de çiçek döneminde.
Gübre olarak AN serisi grow, mikro, bloom, cal-mag, ve big bud kullanıyorum Son aşamada overdrive geçeceğim.
İlk olarak balkonda büyütmeyi seçtim ama bulunduğum bölgede yağışların artması ile neredeyse güneşi biz bile zor görüyoruz.
1 ay kadar balkonda baktıktan sonra içeri alma kararı aldım. Gerekli ekipmanları tedarik ettim ve bitkileri içeri aldım 15 gün önce. Gelişimlerinde inanılmaz derecede artma oldu ama büyük bir ihtimal takvimin gerisinde kaldım.
Genellikle 3 güne toprak 100/80 kuruyor, gübreli olarak suluyorum her defasında.
Sativa bitkimde dün her şey yolunda gitmesine rağmen sabah bir sorun gördüm yeni filizlerde de yaprak uçlarında sararmalar başladı.
Ustalardan bir durum değerlendirmesi almak istiyorum neyi az neyi çok.

https://ibb.co/rtLpgf5

Geyve5454

Müptezel
Hocam benim anladığım kadarıyla ısı sorunu var gibi kabin çok mu sıcak ışıktan yanmış da olabilir mesafe ne kadar

Mikoo

Kıdemli Üye
Gübre cok vermissin. Uçlardan belirti göstermiş en taze ve dayanıksız yaprak uçlarından bir tık azalt gübreyi demek istemiş

Gumili

Yeni üye
Gübre cok vermissin. Uçlardan belirti göstermiş en taze ve dayanıksız yaprak uçlarından bir tık azalt gübreyi demek istemiş
Üstat düşünüyorum hata nerde yaptım diye ama sanırım haklısın her sulamada vitamin verdim grow mikro bloom çiçeğe geçincede big bud ekledim tabi bide cal mag var. Eğer besin yanığı ise ne yapmam gerekiyor.

Çok teşekkür ederim.

Mikoo

Kıdemli Üye
Üstat düşünüyorum hata nerde yaptım diye ama sanırım haklısın her sulamada vitamin verdim grow mikro bloom çiçeğe geçincede big bud ekledim tabi bide cal mag var. Eğer besin yanığı ise ne yapmam gerekiyor.

Çok teşekkür ederim.
Bir tık azalt yeter. Calmag eklemezsen düzelecektir saydığın gübreleri ayni anda vermen sebep olmuş

Mikoo

Kıdemli Üye
Üstas son olrak bir boş bir dolumu yoksa hep dolu mu.
Tabloda yazan 4 ml ise. 1.5 ml koyarım. Her sulama da koyarım. Çiçeğin son 2 haftasında tabloda 4 yazıyorsa 2 koyarım her sulama da koyarım. Kademeli arttırma yaparım. Dibinden su çıkartmam. Tuz birikmesi de olmaz böylece.

Gumili

Yeni üye
Tabloda yazan 4 ml ise. 1.5 ml koyarım. Her sulama da koyarım. Çiçeğin son 2 haftasında tabloda 4 yazıyorsa 2 koyarım her sulama da koyarım. Kademeli arttırma yaparım. Dibinden su çıkartmam. Tuz birikmesi de olmaz böylece.
Normalde 1.5 litre su kullanıyordum. Tablodaki ölçülerle tatbiki. Çok azı alttan çıkıyor. Artık yarı yarıya vermem gerekiyor. Çok teşekkür ederim yardımın için.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ***** ** ********** ***