Yapraklarda solma ve sorunlar

Ratata

Kıdemli Üye
hasat hazırlığında en doğru yöntem mikroskop kanka, pistillere göre de yapılabiliyor ama usta olmak lazım kesinlik için.
altları bırak ortalardan sömek kapatanlardan al yine büyük yaptaklardan, rahatlasın devam etsin kızlar

acemiceday

Müptezel
hasat hazırlığında en doğru yöntem mikroskop kanka, pistillere göre de yapılabiliyor ama usta olmak lazım kesinlik için.
altları bırak ortalardan sömek kapatanlardan al yine büyük yaptaklardan, rahatlasın devam etsin kızlar
Kanka sana şunu sormak istedim, hasat vakti geldiğinde kurutmak için ne yapmam nasıl yapmam daha uygun olur sence ? Thc kaybı veya küflenme vs sorunlar olmadan ? Bu konuda tecrubene değerlendirmelerine ihtiyacım olacak.

Cep mikroskopu yerel sitelerden veya hızlı gonderimde yurt dışından bakınıyorum. Sanırım daha 3 yada 4 hafta var hasat için.

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye

bu rehber seni aydınlatır kanka

acemiceday

Müptezel

bu rehber seni aydınlatır kanka
Kanka hemen okumaya başlayacağım, teşekkür ederim.
Ben yerel bir sitede çok uygun fiyata cep mikroskopu buldum ve sipariş ettim. Bir kaç güne teslim edilir aksilik olmazsa sorunsuz. Sanırım bu ürün işimi görür?
Dediğin gibi cep telefonuna bağlanıyor tutturuluyor.

acemiceday

Müptezel
Yarar yarar, daha zaman var ama elinde hazır olsun
Kanka burada mevsim hafif soğudu. En fazla Bir hafta devam eder gibi bu durum. Kalbimdeki nemlendiriciui çıkartmıştım hatirlarsan. Şuanda nem oranı 29-30 arasında değişiyor gece. Gündüz ise 35-38 arasında ddeğişiyor.
Sence acil olarak nemlendiriciyi tekrar kabine koymama gerek varmı?

Baştan sona hem tecrubenizi hem dostane konusmanizi okuyup sabah 7ye kadar uyumadım sonucu bende cok acemi ama cok arastirmaci biri olarak merakla bekliyorum. Bende yeni auto tohumum patlamak üzere bekleyen biriyim. Topragin ust kisminda minik sekilde basi gorunuyor sadece, 19L bez saksinin uzerinde karton bardakta baslattim bir kac dal olusunca saksiya alacagim. Merakla sonucunuzu bekliyorum zevkli bir sabahlama oldu sayenizde :)

acemiceday

Müptezel
Baştan sona hem tecrubenizi hem dostane konusmanizi okuyup sabah 7ye kadar uyumadım sonucu bende cok acemi ama cok arastirmaci biri olarak merakla bekliyorum. Bende yeni auto tohumum patlamak üzere bekleyen biriyim. Topragin ust kisminda minik sekilde basi gorunuyor sadece, 19L bez saksinin uzerinde karton bardakta baslattim bir kac dal olusunca saksiya alacagim. Merakla sonucunuzu bekliyorum zevkli bir sabahlama oldu sayenizde :)
Merhaba teşekkür ederim dostum. Umarım hepimizin Grow ve hasatlari herzaman emeklerimizin karşılığını alabileceğimiz şekilde bereketli sağlıklı olur. Heseyi gerektiği kadar yaparsanız inanın doğal dengeleri herşeyi hallediyor harika büyüyorlar.

Ben ilk Grow umda yapılmaması gereken herne hata varsa hepsini sırası ile yapmıştım :( Herhalde dünya hata yapma sıralama rekoru bendedir:D :D moral bozucuydu gerçekten. Bir ara yeni aldığım hazır seti ekipmanlari satmayi bile düşünmüştüm.

Ancak sağolsun en başta kankamiz @Ratata / kankalarimiz yetiştiler yardıma tecrübe ve bigilerine dayali değerlendirmeleri yönlendirmeleri tavsiyeleri ile. Moralim ve motivasyonum artti.

Şuanda keyfim yerinde, iyi bir tecrübe edindim. bunun ikinci Grow umda en büyük kazancim olacagini düşünüyorum.
İlk Grow da bitkinin Photo olması büyük önem taşıyor hataları tolere edilmesi hususunda.

Şuanda hasati etkilenen bu genetikten yine sipariş verecegim. Üçüncü Grow umda yine birtane ekerek daha iyi konumda nasil olacak bakacağım. Kısa bodur ve sağlıklı bir bakımda verimi çok iyi olan bir genetik olduğunu düşünüyorum. Bu son hafta adar koku neredeyse çok azdı ama şimdi buram buram başladı :D

Artık bu halleri ile ne kadar hasat verirlerse keyifle içeceğim kanka.

Yakında ilk Grow yapacak, tecrübesi hiç olmayan arkadaşların yapmaması dikkat etmesi gereken konuları madde madde yazdığım notlarimi konu açarak paylaşmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye
Kanka burada mevsim hafif soğudu. En fazla Bir hafta devam eder gibi bu durum. Kalbimdeki nemlendiriciui çıkartmıştım hatirlarsan. Şuanda nem oranı 29-30 arasında değişiyor gece. Gündüz ise 35-38 arasında ddeğişiyor.
Sence acil olarak nemlendiriciyi tekrar kabine koymama gerek varmı?
Kanka nemi 35-40 aralığında sağlayabilirsen iyi olur daha aşağıda olması çok uygun değil, ıslak havlu falan asmayı deneyebilirsin yüksek nem vermeyeceksin o yeterli gelebilir

@Ratata Dostum bende bir tohum ektimve nemlendiricim yoktu 5 6 gün cikmayinca fazla su vermeye basladim ve tohumu öldürdüm, Topragima bu forumda okuyup lightmix almis ve 2 karton bardak solucan gubresi karistirmistim. Yeni tohum karton bardakta suan yukari basini gostermis bu sabah 2 günde yapraklanir gibi duruyor, bunu solucan gübreli saksima 15 gün sonra aldigim sirada sorun yasatirmi o gübre bitkiye sence?

Merhaba teşekkür ederim dostum. Umarım hepimizin Grow ve hasatlari herzaman emeklerimizin karşılığını alabileceğimiz şekilde bereketli sağlıklı olur. Heseyi gerektiği kadar yaparsanız inanın doğal dengeleri herşeyi hallediyor harika büyüyorlar.

Ben ilk Grow umda yapılmaması gereken herne hata varsa hepsini sırası ile yapmıştım :( Herhalde dünya hata yapma sıralama rekoru bendedir:D :D moral bozucuydu gerçekten. Bir ara yeni aldığım hazır seti ekipmanlari satmayi bile düşünmüştüm.

Ancak sağolsun en başta kankamiz Ratata / kankalarimiz yetiştiler yardıma tecrübe ve bigilerine dayali değerlendirmeleri yönlendirmeleri tavsiyeleri ile. Moralim ve motivasyonum artti.

Şuanda keyfim yerinde, iyi bir tecrübe edindim. bunun ikinci Grow umda en büyük kazancim olacagini düşünüyorum.
İlk Grow da bitkinin Photo olması büyük önem taşıyor hataları tolere edilmesi hususunda.

Şuanda hasati etkilenen bu genetikten yine sipariş verecegim. Üçüncü Grow umda yine birtane ekerek daha iyi konumda nasil olacak bakacağım. Kısa bodur ve sağlıklı bir bakımda verimi çok iyi olan bir genetik olduğunu düşünüyorum. Bu son hafta adar koku neredeyse çok azdı ama şimdi buram buram başladı :D

Artık bu halleri ile ne kadar hasat verirlerse keyifle içeceğim kanka.

Yakında ilk Grow yapacak, tecrübesi hiç olmayan arkadaşların yapmaması dikkat etmesi gereken konuları madde madde yazdığım notlarimi konu açarak paylaşmayı düşünüyorum.
Kanka bende de bi inat oldu komple dogal gübreyle deneyip dogal yapmak istiyorum bu yuzden solucan guvercin ve yarasa gubreleri aldim. Bos sulamalarda cok az keciboynuzu ozu destegi vermeyi düşünüyorum cok dogal bir yetistirme uzmani olmak istiyorum acikcasi ve lezzetinin de keufini cikarmak ıstiyorum

acemiceday

Müptezel
Kanka bende de bi inat oldu komple dogal gübreyle deneyip dogal yapmak istiyorum bu yuzden solucan guvercin ve yarasa gubreleri aldim. Bos sulamalarda cok az keciboynuzu ozu destegi vermeyi düşünüyorum cok dogal bir yetistirme uzmani olmak istiyorum acikcasi ve lezzetinin de keufini cikarmak ıstiyorum
Kanka tecrüben yoksa bütçen uygunsa eğer, Organic starter gübre alman çok daha yararlı olurdu bana kalırsa. Ben Terra Organic Grow - Bloom - Bloombooster kullanıyorum ve bunlarda Organic tamamı ile.

Gübrelerin kullanma takvimi var oraya bakıyorum, ölçeklerde takvimde yazan miktarların yarısını kullanarak bitkilerdeki değişimi faydalı veya zararlı gözlemleyerek kullanmaya devam ettim/ediyorum.

Farklı markalarda var Organic gubreleri olan hepside iyidir. Gübreler konusunda kanka doğru kullandığın sürece hepsi güzeldir faydalıdır diye düşünüyorum.

Sen ilk evrelerde ilk iki hafta toprağın Light Mix ve gübreden uzak dur bence. Bence ölçülerini bilemedigim tecrübem olmayan güçlü o tür gübreleri kullanma ilk etapta tecrübe edinmeden. Bitkin Auto her türlü soruna sitrese kaprise müsait. En iyi ihtimalle tam gelişmeden ciceklenmeye girer hasatin çok az olur.
Benim açtığım konudaki yazılari bir daha oku lütfen. Ben ikinci Grow umda Photo yapıcam ve üzerine düşmem yersiz gübre sulama vs diye. Yeterince belki daha az verir gözlemler bitkiyi rahat bırakır eksik geldiğini görürsem kademeli arttırır veririm gübre ve suyu.
Kabini uyku zamanında özelikle açıp kurcalama kanka. Uyku zamanı asla açma kabini bırak tamamen karanlıkta kalsınlar.
Bugün yarın notlarım için kou acicam linki atarım bakarsın.

Son düzenleme:

acemiceday

Müptezel
Kanka nemi 35-40 aralığında sağlayabilirsen iyi olur daha aşağıda olması çok uygun değil, ıslak havlu falan asmayı deneyebilirsin yüksek nem vermeyeceksin o yeterli gelebilir
Kanka şuanda 38~40 arasında ve ellemiyorum. Daha geçen hafta koku yok diye sana danisiyordum ve şuanda buram buram kaliteli fransiz parfümü gibi korkuyorlar ve aroması harika yoğun bir koku :DMikroskop gelince bir resim çekeceğim, eklerim danışırim sana müsait olursan bakarsın değerlendirirsin lütfen kanka.

Kanka tecrüben yoksa bütçen uygunsa eğer, Organic starter gübre alman çok daha yararlı olurdu bana kalırsa. Ben Terra Organic Grow - Bloom - Bloombooster kullanıyorum ve bunlarda Organic tamamı ile.

Gübrelerin kullanma takvimi var oraya bakıyorum, ölçeklerde takvimde yazan miktarların yarısını kullanarak bitkilerdeki değişimi faydalı veya zararlı gözlemleyerek kullanmaya devam ettim/ediyorum.

Farklı markalarda var Organic gubreleri olan hepside iyidir. Gübreler konusunda kanka doğru kullandığın sürece hepsi güzeldir faydalıdır diye düşünüyorum.

Sen ilk evrelerde ilk iki hafta toprağın Light Mix ve gübreden uzak dur bence. Bence ölçülerini bilemedigim tecrübem olmayan güçlü o tür gübreleri kullanma ilk etapta tecrübe edinmeden. Bitkin Auto her türlü soruna sitrese kaprise müsait. En iyi ihtimalle tam gelişmeden ciceklenmeye girer hasatin çok az olur.
Benim açtığım konudaki yazılari bir daha oku lütfen. Ben ikinci Grow umda Photo yapıcam ve üzerine düşmem yersiz gübre sulama vs diye. Yeterince belki daha az verir gözlemler bitkiyi rahat bırakır eksik geldiğini görürsem kademeli arttırır veririm gübre ve suyu.
Kabini uyku zamanında özelikle açıp kurcalama kanka. Uyku zamanı asla açma kabini bırak tamamen karanlıkta kalsınlar.
Bugün yarın notlarım için kou acicam linki atarım bakarsın.
Linki bekliyorum aga

acemiceday

Müptezel
Kanka az önce çektim fotoğraflarını. Bugün suyu 2.5 litre toplam verdim üç bitki için ama artık sanırım 3 lt yapmak lazım. Alttan gelen su çok azdi. Ama arttirmadim ekleyerek, bir sonraki sefere yüksektirim su miktarını. Dediğim gibi gittikçe daha fazla yiyorlar içiyorlar kizlar :D kristalleri iyice artmaya yoğunlaşmaya başladı

Kaka hatirliyormusun konuyu ilk actigimda bu durumdaydı kizlar. Yapraklarında kahve rengi lekeler vs durumlari harapti.

Teşekkür ederim sabrın değerlendirme ve tecrübelerini paylasman için kanka.
Bugün iki aylık oldular hemen hemen

Son düzenleme:

acemiceday

Müptezel
Kanka mikroskop bugün geldi. Cep telefonu ile fotgraf çekiminden ziyade göze dayayip bakarak görmesi çok daha harika ve net görüntü.

Kanka forumda görmüştüm bir kankamiz örnek 3 foto yayınlamış ve etki güçleri derecelerine olgunlaşmasına göre belirtmiş. o küçük dikenciklerin başlarındaki baloncukların içerisinde kahve rengi olanlarin sayısı daha çok az ama başlamış :D

Arzu ettiğim gibi eğer kafası ağır istiyorsam baloncukların içerisindeki kahverengilerin daha fazla sayısının artmasını beklemek lazım sanırım?
Ben kesin lazim dediğin ekipmanların ne derece gerekli olduğunu kullaninca anlıyorum. Mikroskopla bakınca ne kadar harika güzel bir görüntü o öyle kanka:)

Son düzenleme:

acemiceday

Müptezel
Kanka benim bebeğin de son durumu bu, zarını atmaya uğraşıyor, lambam bozuldu kirmizi kisimlar yenisini ayarlayacagim 2 3 güne. Mikroskop linkini verir misin rica etsem?

Kanka guvelik icin yazmam zor, daha yeni aldım. Burada kimse birbirimizi tanımıyoruz, zarflayanda olur aman dikkat. Bunlar bir firmaya sorulsa hemen tespit edilecek ürünler. Umuyorum anliyorsundur beni

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • zero00 zero00:
  • G GaribanMüptezel:
    dreadydreadydreadydreadydready****
  • zero00 zero00:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • zero00 zero00:
  • G GaribanMüptezel:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ******* ********* ******* ********** *** dready* **** **** ******** ******* ******* **********
  • G GaribanMüptezel:
  • kkush kkush:
    ********* ***** ***** **** ** ****** ****** dready***** ****** ******** ****** dready****** ******* ********* ******* ********** *** dready **** **** ******** ******* ******* **********
  • kkush kkush:
    ********* ***** ****** ******* ******* ** **** ***** *********** dready***** **********
  • zero00 zero00:
    ****** ******** **** ******** ******** **** dready *********** ****** **** ****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    *** * ******** dready*** **********
  • kkush kkush:
  • Mordecai Mordecai:
  • kkush kkush:
    ****** dready ******* ** **** *********
  • kkush kkush:
    **** dready ******** *** ******
  • kkush kkush:
  • Mordecai Mordecai:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    **** ******** ******** *** ******* ***** ****** ** ********* **
    kkush kkush: **** ******** ******** *** ******* ***** ****** ** ********* **