Yapraktaki hastalık nedir ?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum bitkinde madenci zararlisi var. 2 ilac önerecegim karar senin. Ya neem azal alacaksin netten yada yasadigin bölgede aktaradan neem yagi alacaksin 1 lt suya 1 corba kasigi neem yagi (tesbih agaci tohumu yagi) 1 cay kasigi sivi sabun iyice karistir ve bitkinin bütün yapraklarina 3 gün ara ile 3 kere püskürt.

Dostum bitkinde madenci zararlisi var. 2 ilac önerecegim karar senin. Ya neem azal alacaksin netten yada yasadigin bölgede aktaradan neem yagi alacaksin 1 lt suya 1 corba kasigi neem yagi (tesbih agaci tohumu yagi) 1 cay kasigi sivi sabun iyice karistir ve bitkinin bütün yapraklarina 3 gün ara ile 3 kere püskürt.
İlk defa böyle birşeyle karşılaştım

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Böcektir gelmis iste eger önerdigim recetelerden birini uygulamaz isen bitkini kaybedersin.

böcek problemi olduğunu düşünmüyorum. toprağın phı bozulmuş olabilir.kalsiyum vermiyorsan da bu tarz kurumalar oluyor. böcek kontrolünü yine sen yap fakat asıl mesele suladıktan sonra alttan çıkan suyun ph ve ppm değeridir.
yan yapraklara bakınca ph ve kalsiyum problemin olduğu belli.

Eimal

Müptezel
böcek problemi olduğunu düşünmüyorum. toprağın phı bozulmuş olabilir.kalsiyum vermiyorsan da bu tarz kurumalar oluyor. böcek kontrolünü yine sen yap fakat asıl mesele suladıktan sonra alttan çıkan suyun ph ve ppm değeridir.
Bu bitki haşerat tarafından yemmiş dostum.
Ve azot eksikliği var.

Bu bitki haşerat tarafından yemmiş dostum.
Ve azot eksikliği var.
brocum,yan yapraklardaki damar yollarına bak.rengi atmış.yaprak uçları yanık ve aşağıya bakıyor.azot fazlası bile var aslında.bitki büyümek istiyor.kalsiyumu yok.magnezyum da yeteri kadar gelmediği için renk atmaları başlamış. alt boğumlar küçücük kalmış.azot fazlası olsa mobil olduğu için önce orayı büyütür.kalsiyum (çocuklara süt iç denmesi gibi) eksikliği yaşamış hali var. sen neye dayanarak azot eksiği var diyorsun? calmag zaten azot barındırmıyor mu? tek taşla iki kuş vurmaktansa küçücük bitkiye grow gübresi verip hem azot hem fosfor hem de potasyum dayamanın anlamı da yok aslında.

Eimal

Müptezel
brocum,yan yapraklardaki damar yollarına bak.rengi atmış.yaprak uçları yanık ve aşağıya bakıyor.azot fazlası bile var aslında.bitki büyümek istiyor.kalsiyumu yok.magnezyum da yeteri kadar gelmediği için renk atmaları başlamış. alt boğumlar küçücük kalmış.azot fazlası olsa mobil olduğu için önce orayı büyütür.kalsiyum (çocuklara süt iç denmesi gibi) eksikliği yaşamış hali var. sen neye dayanarak azot eksiği var diyorsun? calmag zaten azot barındırmıyor mu? tek taşla iki kuş vurmaktansa küçücük bitkiye grow gübresi verip hem azot hem fosfor hem de potasyum dayamanın anlamı da yok aslında.
Aynen, haklısın dostum.

Çözüm nedir peki ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
    *** **** ********** **** ******* hahahaha *** ***** ******* **** ***** *** *******
  • muadip muadip:
    * **** * hahahaha* *** ***** *** ********** ********** ******
  • C clackster:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
    *** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    ****** hahahaha*** ***** *** ***** ******* ** *** ******* ** ********* ******* ***** ******** ******** ***** ** hahahaha **** **** ******** ***** ** hahahaha*
  • muadip muadip:
    ***** ********** ******** ********* ********* *** ********* *** ********** ** ***** ******** ********** hahahaha* ******** ***** hahahaha*** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
    +1
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** **** ****** ****** ***** ******* ***** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
    ********* hahahaha ****** ********** ***** hahahaha ***** ****** *** **** ****** ****** ***** ******* **
    +1
  • B burap1:
    ******* ****** ****** ******** *** hahahaha **** ****** ****** ******* hahahaha* ******* ********* ***** ********* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha ****** ********** ***** hahahaha *****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ******* *** **** ***** hahahaha** hahahaha* ****** ********* **** hahahaha***
  • Kanka Kanka:
    *** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
    +1
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** hahahaha** ***** ***** hahahahahahahaha *** ******** hahahaha******* ******** ***** hahahaha **
  • NewGardener NewGardener:
  • S sefilzenci:
    hahahaha ********* **** ***** ***** ********* **** ******* ****** ***** **** hahahaha**** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** ******* *** **** ***** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** ***** hahahaha********
  • D deatheulalia:
    Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii: ******