Yardıım Grower Kardeşler

ueks

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba öncelikle siteyi yakından takip edip birşeyler öğrenmeye çalışıyorum bi yandan da ilk grow deneyimi yapıyorum.

instagramda tanıştığım bir tohum sayfası 10 tane tohum hediye etmişti.

Nisan ayının sonunda patlattım ve mayısın 6 sında yaprakları dışarıya çıkardılar.

Aynı tohumlardan arkadaşıma verdim kabinde bakıyor aynı günde attık sayılır ve onunkiler 18 saat direk ışığa maruz kaldığından mıdır nedir baya geliştiler ve şuan toppingleri yapıldı yerlerine iki yeni ana dal çıkardılar.

Benimkiler balkon spor olduğu için sanırım az güneş görüyor ve küçük kaldılar gibi
3 gün önce kola petinden kumaş saksılara aldım. AN grow micro bloom ikinci kez verdim
İlk seferde tabloda yazanın çeyrek dozu.
İkinci seferde yarım dozu şeklinde ilerledim ve ikinciye ek olarak vodoo juice ekledim.
Henüz iki kere gübreli su verdim.
Bir defa da sadece Cal mag verdim.
Şu an 34. Gündeyiz ve gözüme oldukça küçük gözüküyor.
Tohumlar photo mu auto mu belli değil anlayamadım. Hediye eden arkadaş aralarında erkek çıkabilir demişti gibi hatırlıyorum.
Şimdi bu gelişimde bir problem var mı ve sizce içlerinde erkek olan var mı topping yapacam 4 ve 5. boğumu bekliyorum hala üzerlerini üzerinde delikler olan pet şişe ile kapatıyorum ama nerde yanlıs yapıyorum ve cins nedir sizce?

bu üstteki erkek olduğundan şüphelendiğim henüz beyaz pistilinden emin olamadığım

Bunlar üçünün tepeden görünümü üçü birbirinden farklı

Bu alttakilerde boydan çekebildiğim kadar gelişimleri 34. Gün bugün

Nerede hatalarım var tecrübeli grower arkadaşlar ilgilenirse sevinirim...
Hasatınız dumanınız bol olsun.

Brother

Doktor
ışık yetersiz geliyor
bloom gübresi verme grow gübresi ver
toprağın tam kurumasını bekliyor musun ?
yapraklar salmış sulaman fazla galiba

ueks

Yeni üye
Kıymetli kardeşim teşekkürler ilgilendiğin için. Micro bloom grow üçünü birden kullanım tablosundakinin çeyreğine göre gidiyordum. Evet üçüncü saksı değişimi oldu dolayısıyla sulamayı biraz fazla kaçırmış olabilirim haklısın. Neler yapabilirim nasıl bi yol izlemeliyim? Ve gördüğün resimdekilerdeki bitki erkek mi acaba anlaşılıyor mu?
Topping yapmak için ne kadar beklemeliyim henüz 4. Boğuma ulaşmadı

trexx

Yeni üye
öncelikle dışarıdaki bitki ile içerideki bitkiyi kıyaslaman yanlış kanka. dışarıdaki bitki geriden gelir. toprağını çok değiştirdiğin için de baya yavaşlamış. toprağın 1 parmak derinliğine kadar kurumasını bekle. cinsiyeti anlaşışmıyor. eğer bitkilerin autoflower ise topping yapmanı önermem. değil ise bitkinin kendini toparlamasını bekle, dalları vs biraz kalınlaşsın

ueks

Yeni üye
Kankacm teşekkür ederim cevabın için auto olduğunu düşünmüyorum 35. gündeyiz ve kücük olmalarından şikayetçiyim nasıl çözebilirim bilmiyorum. Elimde fish mix de var arkadaş fazladan yanlıslıkla almıs AN kullandığım için içine karıştırmıyorum . Ara sıra da sadece fish mix mi versem micro grow bloom’a alternatif olarak

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka 35. güne göre cok geride kalmislar, en büyük sikinti yetersiz isik bitkiler boya gidiyor yani isigi ariyor, Nem kanka bulundgun ortamda nem düsük olmali, Ince su püskürten bir sprey sisesine su koy ve yapraklarim 20-25 cm üzerine su püskürt püskürtügün su yagmur gibi yapraklarin üzerine insin

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Isik yetersiz olunca ne gübre verirsen ver ise yaramaz, cünki bitki verdigin besini yeterli isik olamayinca kullanamaz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    ******** dready ********* ********* ******** ****** *** ****
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Mûrâyî:
  • M Merciless:
    *** ***** ********* ***** *** ***** ******* *********** ***** ***** ********* **** ****** ****** ** ***** ******* ****** ***
  • M Merciless:
    ***** ****** ***** ****** *** ***** *********** ***** ******* ****** ******* ***** * *** **
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
    ********** *** ***** *** ***** *********** ********** ******* ****** ** ***** ***** ******** **********
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
    dready* *******
  • B Bomberx:
    B Bomberx: ******** *** *** ********