Yardım Lütfen!!! Yapraklarda Sorun

nightowl

Üye
Selamlar, eminim bu konu hakkında çok konu açılmıştır ama renk körü olduğumdan araştırsam da teşhisi koyamayacağım. Son sulamayı gübresiz 1 Lt suya 1 çay kaşığı organik elma sirkesi ile ölçüm yapıp 6.5 olarak yaptım. 4 gün beklemiştim be toprak kup kuruydu, bitkim iyice su ister hale gelmişti. 3 günde bir 1 lt veriyordum ama @silas34 üstadın yorumuyla sulamayı 4’e çıkarayım dedim. Susuz mu kaldı, sirke mi yaptı bilemedim.
Toprak Plgrn LM
Isı 25-27
Nem 40-45 civarı

Bende pH sirke ile ayarlıyorum,ama böyle bir sorunum olmadı çay kaşığı yerine gübreleme kullandığımız ml ayarlamak içim şiringalar varya onlardan kullan kendine bi ölçü belirlersin atıyorum ben yarım litre suya 0,5 ml sirkr koyduğumda pH 6.5 oluyor.Ama bunun sirkeyle alakası yok gibi gübrelemeyi nasıl yapıyorsun

nightowl

Üye
Bende pH sirke ile ayarlıyorum,ama böyle bir sorunum olmadı çay kaşığı yerine gübreleme kullandığımız ml ayarlamak içim şiringalar varya onlardan kullan kendine bi ölçü belirlersin atıyorum ben yarım litre suya 0,5 ml sirkr koyduğumda pH 6.5 oluyor.Ama bunun sirkeyle alakası yok gibi gübrelemeyi nasıl yapıyorsun
gübre AN Sensi grow ve bloom, 1 boş bir dolu, takvimdeki ölçülerin yarısı her seferinde

nightowl

Üye
57. Gün, alt yapraklarda sararma devam ediyor, calmag başlayalı 10 gün oldu 2 kez verdim aralıklarla. Acaba sorun ne?

nightowl

Üye
Yapraklarda sararma devam ediyor, bir türlü düzelmedi bitkim. Boş sulamalarda 3-4 kez calmag verdim, 1 boş sulamada humik asit verdim 1LT/1ml. Sulamayı toprak tam kurumadan vermiyorum, her seferinde 3-4cm parmağımla kazıp kupkuru olduğunda veriyorum. 4 günde 1,5lt suluyorum, havalandırma sürekli çalışıyor, kumaş saksı 3-4 günde tam kuruyor olması lazım ki parmak kontrolü de yapıyorum. Bugün saat 13:00'de suladım gübreli olarak.

Işık 250WHPS+200W Dobled
Sıcaklık max 24-25, ışık kapalıyken 20-21 stabil hep.
Gübre AN Sensi bloom 1,5lt/2ml, 2. kez big bud aynı suya 2ml, b52 aynı suya 2ml.
Saksı 19 lt kumaş, tek bitki photo amnesia
Ph 6,2-6,3

Bir yerde yanlıklış var bir hata var ama nedir bilemiyorum, çözüm ya da önerisi olanlardan yardım rica ediyorum. Veg 10 hafta, çiçeklenme 3. haftaya girdi. Acaba 2ml A+2ml B az mı geliyor, besin mi yetersiz kalıyor. Bitki çok gelişti fakat takvimin yarısı yeterli değil mi?

@silas @Kanka @Ripley'sOG @By_Kush @Aguş @Aemili31 ve diğer tüm üstadlar...

Son düzenleme:

nightowl

Üye
Auto sanmıştım kanka baştan okudum şimdi. Tepeyle sararan yaprak arası kaç cm bilmem brom ışık mesafesinden yeterli faydalanamıyor bitkin sanırım. ama zaten 1-2 hafta önce o yaprakları çıkarman lazımdı. Scrog altı lolipoping. Ondan ben olsam file altında sıkıntılı yaprakları temizlerdim sararanları sadece yayılıyor mu diye bakardım
Sararanları ellemiyorumi kendileri kuruyup düşüyor en altta kalanlar, ortlarda da var ve eğer temizlersem dımdızlak kalacak bitki. Yarısından aşağısı sarardı, yeni gelenler yeşil ve sağlıklı, ışıktan olabilir diye düşünüyorum ben de, ışık gören ve yeni gelenlerde sorun yok pek. Umarım ışıksızlıktandır. Çiçeklenen üst yarı kısımda sorun yok, çiçekler/sömekler gayet sağlıklı durumda ama alt yarısı çok canımı sıkıyor. Umarım kötü bir şey olmaz. Çok teşekkürler cevapların ve alakan için..

MasterOf

Kıdemli Üye
Elma sirkesimi kanka

Selamlar, eminim bu konu hakkında çok konu açılmıştır ama renk körü olduğumdan araştırsam da teşhisi koyamayacağım. Son sulamayı gübresiz 1 Lt suya 1 çay kaşığı organik elma sirkesi ile ölçüm yapıp 6.5 olarak yaptım. 4 gün beklemiştim be toprak kup kuruydu, bitkim iyice su ister hale gelmişti. 3 günde bir 1 lt veriyordum ama @silas34 üstadın yorumuyla sulamayı 4’e çıkarayım dedim. Susuz mu kaldı, sirke mi yaptı bilemedim.
Toprak Plgrn LM
Isı 25-27
Nem 40-45 civarı
Selamlar kanka bende ph ı sirke ile ayarlıyorum yıllardır hemde organik falanda değil carrefourdaki 2 buçuk liralık elma sirkesiyle bugüne kadar bi sorun yaşamadım calmag alabilirsin arkadaşlar yazmış hasatın bol olsun iyi growlar

MasterOf

Kıdemli Üye
Azot bulunan A şişesini bir tık artırıcam, tablo 4ml diyor, ben her seferinde 2ml yürüdüm. Umarım düzelir, bakıyorum önerdiğin yere, teşekkürler.
Kanka bitkin alenen cicege girmis bu saatten sonra azot pompalaman dengesini bozacaktir bence, zamaninda alamadigi azotu suan vermemelisin ve a b siselerinden hep ayni miktarda koymalisin formul buna gore ayarlanmis. Gubre miktarini komple bi tik arttirir ve tepkiye gore devam edersen cok buyuk bi sorun olcagini dusunmuyorum

nightowl

Üye
Selamlar kanka bende ph ı sirke ile ayarlıyorum yıllardır hemde organik falanda değil carrefourdaki 2 buçuk liralık elma sirkesiyle bugüne kadar bi sorun yaşamadım calmag alabilirsin arkadaşlar yazmış hasatın bol olsun iyi growlar
CalMag başladım, son 3-4 boş sulamada verdim. Teşekkürler.

nightowl

Üye
Kanka bitkin alenen cicege girmis bu saatten sonra azot pompalaman dengesini bozacaktir bence, zamaninda alamadigi azotu suan vermemelisin ve a b siselerinden hep ayni miktarda koymalisin formul buna gore ayarlanmis. Gubre miktarini komple bi tik arttirir ve tepkiye gore devam edersen cok buyuk bi sorun olcagini dusunmuyorum
A ve B ölçülerini hep aynı verdim, zaten senin de söylediğin gibi aynı oranda iyi çalışıyormuş, biri fazla diğeri az olmuyormuş. Hep 2ml ilerledim, auto'da evet tablonun yarısı olabilir ama photo'da sanırım 1lt/3ml verilmeli, bunu tecrübe etmiş oldum,. Çünkü bitki toplamda 3 aylık ve auto'nun 2 katından fazla gelişti, sanırım besin az geldi. 3ml devam edip gözlemleyeceğim. Peki sence kötü bir durumla karşılaşır mıyım, buraya yazmaya korkuyorum ama bu gidişle ölmez umarım. Hiç yanma (besin fazlalığı) yaşamadım. 3ml devam edeceğim. Çok teşekkürler..

MasterOf

Kıdemli Üye
A ve B ölçülerini hep aynı verdim, zaten senin de söylediğin gibi aynı oranda iyi çalışıyormuş, biri fazla diğeri az olmuyormuş. Hep 2ml ilerledim, auto'da evet tablonun yarısı olabilir ama photo'da sanırım 1lt/3ml verilmeli, bunu tecrübe etmiş oldum,. Çünkü bitki toplamda 3 aylık ve auto'nun 2 katından fazla gelişti, sanırım besin az geldi. 3ml devam edip gözlemleyeceğim. Peki sence kötü bir durumla karşılaşır mıyım, buraya yazmaya korkuyorum ama bu gidişle ölmez umarım. Hiç yanma (besin fazlalığı) yaşamadım. 3ml devam edeceğim. Çok teşekkürler..
Aynen o sekilde her sulamada gubreyi ufak ufak arttirarak devam edebilirsin bitki boyutu buyudukce ihtiyaclarida o oranda artiyo ama heycan yapip gubreye bogmamalisin kanka buna dikkat et her zaman fazla gubredense az gubre daha iyidir, bitkini gozlemleyerek gerekirse fotolar cek karsilastir ona gore devam et kazasiz belasiz bitirirsin insallah

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ******** ****** ** ***** ***** *** ********** *** ******* **** ****** ** ****** **** ********
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha* *********
  • bandaleros bandaleros:
    ** ******* ****** ***** *** ***** ***** ****** **** ***** *** hahahaha* ******* ******** ****** **** ******* ******* ********* *** *** ******* ********** *** ********* ***** ********
    **** ** ***** *** *** hahahaha ***** *****
    *** ******** ********* ********* ** **** ********* **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ****** * ***** hahahaha* ******** ** ***** hahahaha ****** *** **** **** ***** hahahaha* **
    ****** ****** ********** ***** ****** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    **** ****** ********** ****** ****** ******** ****** ***** ****** ******* ******
    *** ******* ****** ****** ****** ******* ***** ** *** ******** ****** ********** ******
    ***** ***** ***** *** ******* hahahaha ***** ********** **** ****** ********** ****** ****** ******** ****** ***** ****** ******* ******
  • bandaleros bandaleros:
    ** ****** **** ***** ****** ****** ******* ******* ***** ******** ****** ***** ***** ****** * ***** hahahaha* ******** ** ***** hahahaha ****** *** **** **** ***** hahahaha* **
    ****** hahahaha*** ******** ****** hahahaha** **** ****** ********* hahahaha ***** **** ** ******* ** ****** ***** ******* ********** * ******* ***** ****** ******** ********** **** ******** ****** hahahaha* ****** ****
    *** ********** hahahaha hahahaha** ** ** ****** **** ***** ****** ****** ******* ******* ***** ******** ****** ***** *****
    ***** ***** ****** hahahaha*** ******** ****** ********** ******** ****** hahahaha*** ******** ****** hahahaha** **** ****** ********* hahahaha ***** **** ** ******* ** ****** ***** ******* ********** * ******* ***** ****** ******** ********** **** ******** ****** hahahaha* ****** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ** **** ******** *** ********** hahahaha hahahaha** **
    ********* ***** ****** hahahaha **** **** ********
    ****** hahahaha** ********** *** ***** ******* ********* ******* *** ********* ****** hahahaha** ***** ********** ** ***** ****** ********** ****** *****
    ***** ***** ******* hahahaha* ********* *** ***** **** *** **** ** ** ******** ******
    * ****** * ****** *** ******* hahahaha****
    ***** *** ****** hahahaha*** ******** ***** ******* **** ******** *********

****** hahahaha** ********** *** ***** ******* ********* ******* *** ********* ****** hahahaha** ***** ********** ** ***** ****** ********** ****** *****
  • lavrens lavrens:
    ****** ******* **** ****** ******* ** **** ******* hahahaha*
    **** ****** *** ****** ******* ****** **** hahahaha *** ****** hahahaha*** ******** ***** ******* **** ******** *********
    ****** ***** ******** *** ******* ******* **** ****** ******* ** **** ******* hahahaha*
    ******* **** ******* *** ** ***** ****** **** *** ** hahahaha* ********** ******* **** ******* ***** ***** ***** ** ****** **** hahahaha ****** ****** hahahaha**** **** ******* ****** ****
    VisneliKadayif VisneliKadayif: ******* **** ******* *** ** ***** ****** **** *** ** hahahaha* ********** ******* ****...