Yardım tavsiye öneri

Klakek

Üye
herkese iyi growlar haziran 3 tohum patladı 12 sinde ışığın altına aldım havalandırmam takılı değil biobizz in start paketini kullanıyorum bir boş bir dolu gidiyorum yazılanın yarısını veriyorum sıcaklık 28-29-30 nem 60-65 fotoğraflarını yüklüyorum LST yapmalımıyım ilk growum tecrübem yok tohumum ww auto sponsor siteden şimdiden teşekkür ederim

sanaldarbe

Kıdemli Üye
yazılanın yarısını veriyorsan güvenli gidiyorsundur bi boş bi dolu gitme bence yapıştır gitsin, biobizz zaten organik gübre, sorun yaşamazsın dostum. sıcaklık değeri iyi nemi artırabiliyorsan erken vegteyken 80lere getirmeye çalış, hatta şu tavsiyemi sonraki growunda kesin hatırla; çiçek ilk baş verdiği andan itibaren %90 da tutmaya çalış nemi, farkı görüceksin. nem cihazın yoksa küçük humidifier alabilirsin hepsiburada da 100 liraya felan vardı, denemek istersen diye aklında bulunsun. LST kesinlikle yapmalısın, youtube üzerinden 1-2 video izledimmi tüm mantığını kavrarsın, hasatını yarı yarıya artırır ve eğilip bükülmelere adapte olmaya çalışan bitkin güçlenir, dalları kalınlaşır, her dal ışığı eşit alırsa her sömek güzel şişer hiçbiri küçük kalmaz. bu arada sponsordan auto diye gönderdikleri tohumlar auto çıkmayabiliyor, aklına kurt düşürmek istemem ama bu riski de aklında tut :)

Klakek

Üye
yazılanın yarısını veriyorsan güvenli gidiyorsundur bi boş bi dolu gitme bence yapıştır gitsin, biobizz zaten organik gübre, sorun yaşamazsın dostum. sıcaklık değeri iyi nemi artırabiliyorsan erken vegteyken 80lere getirmeye çalış, hatta şu tavsiyemi sonraki growunda kesin hatırla; çiçek ilk baş verdiği andan itibaren %90 da tutmaya çalış nemi, farkı görüceksin. nem cihazın yoksa küçük humidifier alabilirsin hepsiburada da 100 liraya felan vardı, denemek istersen diye aklında bulunsun. LST kesinlikle yapmalısın, youtube üzerinden 1-2 video izledimmi tüm mantığını kavrarsın, hasatını yarı yarıya artırır ve eğilip bükülmelere adapte olmaya çalışan bitkin güçlenir, dalları kalınlaşır, her dal ışığı eşit alırsa her sömek güzel şişer hiçbiri küçük kalmaz. bu arada sponsordan auto diye gönderdikleri tohumlar auto çıkmayabiliyor, aklına kurt düşürmek istemem ama bu riski de aklında tut :)
Dostum çok teşekkür ederim nem makinam var ama 60 larda olması gerektiğini okumuştum gelişimde zaten küçükken 70-80-90 gittik ama sen öyle diyorsan nemi şuan arttırayım tohum konusunda o aklımda eğer çiçeğe kendi girmezse yine yardım alıp 12/12 yapıcam o aklımda merak ettiğim bir konu bitkim uzamıyor içten içe dallanıyor sıkışıyorlar böyle yapraklar birbirine giriyor suyu az veriyorum saksım 7,5 litre bugün sulama günü normalde boş yapıcaktım şimdi senin dediğine göre grow gübremi ekleyeceğim ben kaç litre veya ml sulamalıyım dostum

sanaldarbe

Kıdemli Üye
erken veg ve geç veg e ayrı ayrı müdahaleler lazım kanka, erken veg dönemindeyken nemi daha yüksek tutabilirsin için rahat olsun, arada bir havalandırırsın hiç bir sorun olmaz merak etme, geç veg dönemi gelince nemi 55 60 lara çekmen iyi olur
uzamıyorsa ışık mesafesinden olabilir, LST uygulayıp yatır bakalım 2-3 günde tepki verip hızlıca uzamaya devam eder tahminim, saksının küçük olması da uzamaması için bir sebep ama 7.5 litre saksı ile uzamayı hemen kesmemesi gerekirdi diye düşünüyorum, emin olmadığımız yerde bir bilene danışalım @HighMann kankayı bi etiketleyelim :) eğer çiçek auto değilse ne kadar süre vegte tutmayı düşünüyorsun ? hasat hedefin nedir ? bunlar saksının büyüklüğüne karar vermemiz için önemli sorular, 7.5 litre saksıyı ben olsam max 1 ay civarı tutardım vegte, 15 litre felan saksıya alırsan o bitki büyümeye devam eder, daha uzun süre vegte tutarsın, daha çok hasat alırsın, tamamen ne kadar vaktin olduğuna göre karar verilecek bir konu. bu arada bu yorumları auto çıkmayacağını düşünerek yapıyorum, sponsordan dilim yandığı için sanki kimseye auto gitmeyecekmiş gibi hissediyorum niyese :D
kaç litre sulayacağın konusunda da sana bir rakam verirsem yanlış yönlendirmiş olurum, aşağıdan bir miktar suyun aktığını görüyorsan toprak daha fazla su tutmuyordur, o noktada artık bırak toprağını kurutana kadar bir daha sulama :)

Klakek

Üye
erken veg ve geç veg e ayrı ayrı müdahaleler lazım kanka, erken veg dönemindeyken nemi daha yüksek tutabilirsin için rahat olsun, arada bir havalandırırsın hiç bir sorun olmaz merak etme, geç veg dönemi gelince nemi 55 60 lara çekmen iyi olur
uzamıyorsa ışık mesafesinden olabilir, LST uygulayıp yatır bakalım 2-3 günde tepki verip hızlıca uzamaya devam eder tahminim, saksının küçük olması da uzamaması için bir sebep ama 7.5 litre saksı ile uzamayı hemen kesmemesi gerekirdi diye düşünüyorum, emin olmadığımız yerde bir bilene danışalım @HighMann kankayı bi etiketleyelim :) eğer çiçek auto değilse ne kadar süre vegte tutmayı düşünüyorsun ? hasat hedefin nedir ? bunlar saksının büyüklüğüne karar vermemiz için önemli sorular, 7.5 litre saksıyı ben olsam max 1 ay civarı tutardım vegte, 15 litre felan saksıya alırsan o bitki büyümeye devam eder, daha uzun süre vegte tutarsın, daha çok hasat alırsın, tamamen ne kadar vaktin olduğuna göre karar verilecek bir konu. bu arada bu yorumları auto çıkmayacağını düşünerek yapıyorum, sponsordan dilim yandığı için sanki kimseye auto gitmeyecekmiş gibi hissediyorum niyese :D
kaç litre sulayacağın konusunda da sana bir rakam verirsem yanlış yönlendirmiş olurum, aşağıdan bir miktar suyun aktığını görüyorsan toprak daha fazla su tutmuyordur, o noktada artık bırak toprağını kurutana kadar bir daha sulama :)
Çok sağ ol kanka 15 litrelik bez saksım geldi şuanda transfer olur mu diyorsun toprak kuruyunca benim tohumum auto gibi hissediyorum bu arada :) Kanka hedefim ile ilgili bir hedefim yok yani şuan sıkıntım çok büyük hasat ne kadar erken o kadar iyi inanılmaz bir grow yapmayı zaten düşünmüyorum tek bitkim var kendimi kurtarmaya çalışıyorum umarım alırım bişeyler

sanaldarbe

Kıdemli Üye
evet fan yapraklarına baktım şimdi ruderalis gibi gözüküyor cidden de, şerefsiz sponsor kazığını bana atmış :d bence transfer etmen mantıklı olur

HighMann

Müptezel
doğal gidiyorsun saksı değişiminde aloa vera lı sulama yap stresi daha çabuk atlatması için bu dönemde nem 60 larda kalsa iyidir bi sorun yok transplant yapılacaksa toprak ıslakken yapılması daha iyi olur drenaj için saksı dibine 1-2 sıra 8-16mm ponza taşı kullan değiştireceğin saksıya yap yapmadıysan ponza taşında silika bulunur bitkiye ekstra zırh kazandırır lst topping vs eğitimlerden çok rahat en az stresle çıkmanı sağlar auto bitkiyse heleki ponza çok çok gerekli bi nimettir saksı değişiminde stres yaşar fakat köklerde herhangi bi zedelenme vesaire bi durum oluşmassa aloa vera ile en fazla 1-3 gün arası bi stres olur sulama işini yeni saksına geçtiğin zaman dipten 1 bardak su gelecek şekilde toprak doyana kadar yedire yedire yavaş yavaş yapmanı tavsiye ederim bunun belli bi lt si yoktur toprağın bitkinin alacağı miktar vardır örneğin 1 bitkimde aynı lt saksıda 1 lt sulama yaparken diğeri 2 lt yiyor bitki ve medya ile alakalı bi durum saygılar hasatın bol olsun

sanaldarbe

Kıdemli Üye
saksı değişimi işlemi küçük bir stres yaşatıyor, bitkiler yer değiştirmeyi sevmezler pek ama endişelenmen gereken bir durum yok, ben saksı değiştirmeden önce ve sonraki sulamalarıma aloevera nın içindeki jeli katıyorum, blenderda iyice karıştırıyorum, çok elzem değil ama yapmanı tavsiye ederim stresi daha hızlı atlatıp büyümeye kaldığı yerden devam ediyor

HighMann

Müptezel
saksı değişimi işlemi küçük bir stres yaşatıyor, bitkiler yer değiştirmeyi sevmezler pek ama endişelenmen gereken bir durum yok, ben saksı değiştirmeden önce ve sonraki sulamalarıma aloevera nın içindeki jeli katıyorum, blenderda iyice karıştırıyorum, çok elzem değil ama yapmanı tavsiye ederim stresi daha hızlı atlatıp daha büyümeye kaldığı yerden devam ediyor
direk kabuğuyla yapsa daha iyi olur tarifi var forumda 80 den fazla vitamin mineral içeriyor

Klakek

Üye

Bitkimi 15 Litrelik saksıya aldım sıkıntısızca büyüyorlar ben bir sıkıntı görmüyorum fakat budama yapmalımıyım büyük yapraklar kapatıyor gibi çiçeklerin olacağı yerleri önerilerinizi bekliyorum @Canna

C

Canna

Guest
Dostum al biraz fan yapragi, bitkin cok bogulmus cok fazla fan yapragi var, ferahlat bitkini. Bu arada bak o üsteki o yanlardan yukari kalmis yapraklar var ya, bu isik fazla geliyor demektir, isigi 5 cm kadar kaldir yukari, yapraklar gene düz olsun, olmaz ise kaldir 2-3 cm kadar daha yukari. Düzenli olarak haftada bir calmag ver, 1 lt ye 1 ml, henüz sikinti baslamamis ama baslamak üzeri.

Klakek

Üye
Dostum al biraz fan yapragi, bitkin cok bogulmus cok fazla fan yapragi var, ferahlat bitkini. Bu arada bak o üsteki o yanlardan yukari kalmis yapraklar var ya, bu isik fazla geliyor demektir, isigi 5 cm kadar kaldir yukari, yapraklar gene düz olsun, olmaz ise kaldir 2-3 cm kadar daha yukari. Düzenli olarak haftada bir calmag ver, 1 lt ye 1 ml, henüz sikinti baslamamis ama baslamak üzeri.
Işığı 65 cm civarı yapıp dimerı 55 e döndürdüm fan yapraklarını aldım

C

Canna

Guest
Dostum gayet güzel ama budama isini haftada bir 10 günde bir tekrarlaman gerekir, bitkin photo ise topping yap, ve LST bitkine hic egitim vermemissin.

Klakek

Üye
Dostum gayet güzel ama budama isini haftada bir 10 günde bir tekrarlaman gerekir, bitkin photo ise topping yap, ve LST bitkine hic egitim vermemissin.
Bitkim auto diye düşünüyorum ve çok kurcalamak istemiyorum ilk growum daha çok gidişatı izlemeyi tercih ettim LST yapılır mı şuan auto bir bitkiye tohumdan kafayı çıkaralı tam 30 gün oldu ama ışığın altına alıp kendine geleli 21 gün oldu

C

Canna

Guest
Dostum tamam topping yapma eger auto ise zaten gec kaldin, ama LST icinde gec kalmissin, yap LST yapraklari ac, alt yapraklar isik alsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    ******** dready ********* ********* ******** ****** *** ****
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Mûrâyî:
  • M Merciless:
    *** ***** ********* ***** *** ***** ******* *********** ***** ***** ********* **** ****** ****** ** ***** ******* ****** ***
  • M Merciless:
    ***** ****** ***** ****** *** ***** *********** ***** ******* ****** ******* ***** * *** **
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
    ********** *** ***** *** ***** *********** ********** ******* ****** ** ***** ***** ******** **********
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
    dready* *******
  • B Bomberx:
    B Bomberx: ******** *** *** ********