Yeni başlayacağım gereken malzemeler hakkında yardım

aquaworld

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar bende artık kendi bitkimi kendim yetiştirmeye karar verdim fakat ilk defa yapacağım için acemiyim bu yüzden sizlerin yardımına ihtiyacım var önceliklle 4 kök ekmeyi düşünüyorum auto tohum denen sanırım 3 ayda hasat veriyormuş bunun için nasıl bir sistem kurmalıyım. Işığın kaç w olması nasıl olması nem makinası vb. gerekenler ve ortalama fiyatı ne olur

Brother

Doktor
Kanka sana önerim bunları öğrenmeden alışveriş yapma
konulara tek tek göz at konular bitince ne alacağını aşağı yukarı çözmüş olursun

varmibisey

Kıdemli Üye
kanka inceliyorumda pek anlayamadım muhabbeti şuanlık şunu sorayım sana ortalama fiyat ne çıkar cepten
Bitki sayısına ve elinden iş gelmesine göre bunlar değişken kullanacağın gübre ve sen forumu güzelce oki bilgiler mevcut ben tek bitki için 1500 tl harcadım elimden iş geldiği için bazı şeyleri bedava hallettigim için doğal ds gubre kullanıyorum

Şu konuları okuyun okuyun okuyun okumadan kafanızda hiçbirşey canlanmaz hiçbirşey öğrenemezsiniz hiçbirşey bilmeyen adama da kimse yardımcı olmaz

Haklısında aradığımıda çok bulamadım yeni katıldım zaten bir yandan inceliyorum bir yandanda buradan konu açmak istedim
İlk önce kullanmamız gereken temel ekipmanlar nedir bunları öğrenip, daha sonra fiyat araştırması yapabilirsin. Aklında bulunsun magicplant growkent toprakvesu güvenliğin için bu sitelerden sakın sakın alışveriş yapma

Brother

Doktor
h

3-4k civarlarında bir sistem yapılması mümkün mü peki
mümkün bro ama güzel verim alamazsın
güzel bi iş çıkarmak istiyorsan 4 kök diyorsun 600 watt lazım bitki başına 150 watt ışık gerekli
giriş çıkış fanı
4 bitki çok koku yapar karbon filtre
vantilatör
saksılar - gübreler
dediğim gibi herşeyden önce bilgi edinmelisin unutma bu iş aceleye gelmez
bu iş sabır işi herşeyden iyice bilgi biriktir
ben günlerimi harcadım öğrenebilmek için
sadece bura ile kalmadım çeşitli yabancı sitelerden bilgi edindim
tavsiye ederim

aquaworld

Yeni üye
mümkün bro ama güzel verim alamazsın
güzel bi iş çıkarmak istiyorsan 4 kök diyorsun 600 watt lazım bitki başına 150 watt ışık gerekli
giriş çıkış fanı
4 bitki çok koku yapar karbon filtre
vantilatör
saksılar - gübreler
dediğim gibi herşeyden önce bilgi edinmelisin unutma bu iş aceleye gelmez
bu iş sabır işi herşeyden iyice bilgi biriktir
ben günlerimi harcadım öğrenebilmek için
sadece bura ile kalmadım çeşitli yabancı sitelerden bilgi edindim
tavsiye ederim
Dediklerini dikkate alıcam kankam teşekkür ederim

PreqabaLin

Yeni üye
Dediklerini dikkate alıcam kankam teşekkür ederim
Dostum benimde ilk growum olucak 4 bitki bakıcam senin gibi tüm malzemeleri not aldım kendim asağı yukarı temiz bi 6k gidiyor haberin olsun ışık olarak 12 adet 50w cob led full spectrum (mor ışık) kendim yapmayı planlıyorum. Sadece gübreler 1000 tl civarı tutuyor zaten konu açmıştım bununla ilgili bi kontrol et istersen

higthead

Jolly Green
Merhaba arkadaşlar bende artık kendi bitkimi kendim yetiştirmeye karar verdim fakat ilk defa yapacağım için acemiyim bu yüzden sizlerin yardımına ihtiyacım var önceliklle 4 kök ekmeyi düşünüyorum auto tohum denen sanırım 3 ayda hasat veriyormuş bunun için nasıl bir sistem kurmalıyım. Işığın kaç w olması nasıl olması nem makinası vb. gerekenler ve ortalama fiyatı ne olur

Dostum kabin ölçülerin ne düşünüyosun bilmiyorum ama sana destek linkleri yazıcam.

Dostum sakın vantilatörlere uçuk fiyatlar verme attıgım lınke bak ve al. 12v adaptor al ucunu bagla ve calıstır kullan.

Nem makinası dijital olanlardan al. dereceni girip nem değerine geldiğinde duran düştüğünde otomatik çalışanlardan. 3.5lt su haznesi ve üstü modeeleri al yoksa habire su takviyesi yapmak zorunda kalırsın.

Kabin ölçülerini bilmediğim için giriş ve çıkış fanı hakkında yorum yapamıyorum ama link atıcam. giriş fanları linkte var plastik aksiyel fanlarda bahçivanın tavsiye ederim. Çıkış fanı bütçene göre sp slient sessiz serisai tavsiye ederim.Kabin ölçülerini belirlediğinde giriş ve çıkış fanı mt3 lerini netleştiririz.

KArbon filtre için önerrebileceğim link bırakıyorum.Ben ve birçok kişi kullanıyor piyasada kullanılan karbon mıktarlarından 2-3 kat fazla karbon kullanıyorlar. buda sıfır koku ve uzunca kullanım demek.

Saksı vs kabinine göre ve bitkine göre seçeriz neyapacagına bır karar ver. Toprakta aynı şekilde. Şimdilik kaba taslak bu kabın olculerını netlestırdıgınde tam hersey cuk yerıne oturturuz dostum.

PreqabaLin

Yeni üye
Dostum kabin ölçülerin ne düşünüyosun bilmiyorum ama sana destek linkleri yazıcam.

Dostum sakın vantilatörlere uçuk fiyatlar verme attıgım lınke bak ve al. 12v adaptor al ucunu bagla ve calıstır kullan.

Nem makinası dijital olanlardan al. dereceni girip nem değerine geldiğinde duran düştüğünde otomatik çalışanlardan. 3.5lt su haznesi ve üstü modeeleri al yoksa habire su takviyesi yapmak zorunda kalırsın.

Kabin ölçülerini bilmediğim için giriş ve çıkış fanı hakkında yorum yapamıyorum ama link atıcam. giriş fanları linkte var plastik aksiyel fanlarda bahçivanın tavsiye ederim. Çıkış fanı bütçene göre sp slient sessiz serisai tavsiye ederim.Kabin ölçülerini belirlediğinde giriş ve çıkış fanı mt3 lerini netleştiririz.

KArbon filtre için önerrebileceğim link bırakıyorum.Ben ve birçok kişi kullanıyor piyasada kullanılan karbon mıktarlarından 2-3 kat fazla karbon kullanıyorlar. buda sıfır koku ve uzunca kullanım demek.

Saksı vs kabinine göre ve bitkine göre seçeriz neyapacagına bır karar ver. Toprakta aynı şekilde. Şimdilik kaba taslak bu kabın olculerını netlestırdıgınde tam hersey cuk yerıne oturturuz dostum.
Hocam bende 4 bitki bakmayı düşünüyorum. 19L bez saksılar da 120x120x200 çadır da ışık olarak 600w cob led kullanıcam kendim yaparak fakat çıkış fanı ve giris fanı konusunda kafam da net bişey oluşmadı henüz 350m3 silent kanal tipi fan çıkış için o kabine yeterli olur mu 467m3 alıcaktım simdi bulamıyorum. Giriş icin de 130m3 uygun olur mu 350m3 alsam?

higthead

Jolly Green
Hocam bende 4 bitki bakmayı düşünüyorum. 19L bez saksılar da 120x120x200 çadır da ışık olarak 600w cob led kullanıcam kendim yaparak fakat çıkış fanı ve giris fanı konusunda kafam da net bişey oluşmadı henüz 350m3 silent kanal tipi fan çıkış için o kabine yeterli olur mu 467m3 alıcaktım simdi bulamıyorum. Giriş icin de 130m3 uygun olur mu 350m3 alsam?

Dostum 100 ve 120 kabinlerde 350mt3 çıkış fanı kullanılır.
bende 1x1 kabin kullanıyorum 350mt3 çıkışım 200mt3 girişim var.

Çıkış 350mt3

giriş için 200mt3 plastik aksiyel fan al. 200mt3 dediğine bakma 180 lere kadar düşer debisi.55tl =)
https://www.fansu.com.tr/kanal-fanlari-bvn-bahcivan-bvn-bahcivan-bpk-12-plastik-kanal-tipi-fan1138

Karbon filtre için link bırakm ıştım yine bıraıyorum bırcok kısı kullanıyoruz bende dahıl. piyasadakilerden 2-3 kat fazla karbon mıkltarları kokuyorlar.Tavsiye ederim bu karbon filtreyi iletişime geç.

PreqabaLin

Yeni üye
Dostum 100 ve 120 kabinlerde 350mt3 çıkış fanı kullanılır.
bende 1x1 kabin kullanıyorum 350mt3 çıkışım 200mt3 girişim var.

Çıkış 350mt3

giriş için 200mt3 plastik aksiyel fan al. 200mt3 dediğine bakma 180 lere kadar düşer debisi.55tl =)
https://www.fansu.com.tr/kanal-fanlari-bvn-bahcivan-bvn-bahcivan-bpk-12-plastik-kanal-tipi-fan1138

Karbon filtre için link bırakm ıştım yine bıraıyorum bırcok kısı kullanıyoruz bende dahıl. piyasadakilerden 2-3 kat fazla karbon mıkltarları kokuyorlar.Tavsiye ederim bu karbon filtreyi iletişime geç.

Çok teşekkür ederim filtre konusunda verdiğin link ile iletisime gecmistim fakat forumda orayı tavsiye etmeyenler oldu güvenli e ticaret yapmadığı için. Bir de şu tarz bi kanal tipi fan işimi görür mü acaba daha uyguna geliyor hem 450m3/s https://www.growkent.com/Yuvarlak-Kanal-Tipi-Fan-150mm-450-m3s,PR-918.html

higthead

Jolly Green
Çok teşekkür ederim filtre konusunda verdiğin link ile iletisime gecmistim fakat forumda orayı tavsiye etmeyenler oldu güvenli e ticaret yapmadığı için. Bir de şu tarz bi kanal tipi fan işimi görür mü acaba daha uyguna geliyor hem 450m3/s https://www.growkent.com/Yuvarlak-Kanal-Tipi-Fan-150mm-450-m3s,PR-918.html

Dostum madem o tarz bir fan alıcaksın. su lınke bak daha ucuz hem fırmayı ara konus assagıda mt3 bılgısı yazıyor. senin sectıgın cıkıs fanı ve benım suan yolladıgım lınktekı urunler ses yapar bunu goze al. ses sorunu olmasın dersen sp slient serisinden baska bırsey alma dostum.

Dostum karbon fıltrede nasıl guvenli e ticaret yapmadığı için ilk defa senden duyuyorum adamların sitesi var kartla vs ödemeni yapabiliyorsun. Firma nasıl güvenli e ticaret yapmıyormuş garip geldi=)

Burda yardım destek amaçlı paylaşılan linkler hiçbir zaman ne güvensiz olur nede bir problem yaşarsın. Ürün ne olursa olsun. Mesela bak burda sen bir çıkış fanı gösterdin aynı mt3 lerde daha uyguna link paylaştım. Ha aynı ürünü pahalıya alırsın veya almazssın para senin paran ama bu forumda güzel bilgi paylaşımı ve doğru destek herzaman altın kuraldır. saygılarımla iyi growlar dostum =)

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ****** ******** ****** *****