Yeni başlayanlar için level 1 rehberi

Alaskan

New Member
Selamlar arkadaşlar bir süredir forumda gezip yazılanları okuyorum ileride eğer iyi bir tohum bulabilirsem teras grow olarak bir adet denemeyi düşünüyorum tecrübeli arkadaşlar bana güzel yanıt verirlerse benim gibi hobi amaçlı başlamayı düşünenlere çok iyi bir rehber olur sanırım.

Öncelikle;

Yer: outdoor olacak teras düşünüyorum. Sıcak olacak tüm gün güneş alıyor sıcak ve denize yakın.

Tohum seçimi: kesinlikle kolay yetişen bir sativa türü olmasından yanayım.

Ağır kafa istemiyorum neşeli ve keyifli birşey olması lazım.

Tek bir kök olacağı için hasatı ve yetiştirmesi maksimum kolaylıkta olmalı. Yukarıda yazdıgım gibi outdoor ve sıcakta kalacağı içinde kolay bir bitki olmalı.

Bunun için internetten araştırdığımda Auto olarak super lemon haze, Auto Super silver haze, Mexican airlines auto, jack herer auto , Auto AK47 , Green Crack , Auro Alaskan Thunder ve Lemon OG auto (Kush tavsiye etti son ikisini)gibi türlere rastladım. Peki bunların en kolayı ve keyiflisi hangisi başlamak için?

Ayrıca sponsor veya diger kaynaklardan şuan temin edilemiyor gördüğüm kadarı ile bununla alakalı bir çözüm var mıdır?

Peki diyelim başladık;

Tohum çimlendirme: bununla alakalı kafam net peçetede çimlendirip saksıya alacağım.

Gelişim: Bu kısmı malum şahsa anlatır gibi anlatabilir misiniz ?

Yani yukarıdaki özelliklerde bitkiyi seçtikten sonra hangi toprağı almalıyım.

Hangi gübre ve besinleri almalıyım ve bunları ne zaman ve nasıl vermeliyim.

Mümkünse 50 çeşide girmeden çok basitçe fazla pahalı olmayan ve iş görecek markalar olursa sevinirim.

Hasat: Bu kısmı biraz anladım tricomlar beyazlaşınca ya kadar bekliyoruz.

Sonra saksıyı bol suyla temizliyoruz gübre kalıntıları saksıdan akıyor. (flush)

Sonra 2 gün o sadece suyla besleyip 36 saat karanlık ortama alıyoruz bitkiyi.

Sonrada vuruyoruz kellesini. Asıp karanlık bir ortamda bir iki hafta bekletip kavanoza alıyoruz.

Arada bir havalandırıyoruz.

Umarım dogruyumdur eklemek istediğiniz ince bir ayrıntı var mıdır bu nokta için ?

Şimdiden teşekkürker ve bol keyifler..

Alaskan

New Member
Ben biobizz outdoor icin 3 lu fish bloom topmax dusundum yeterli olurmu sence sadece bu 3 u outdoor auto icin

Ripley'sOG

Old School
Yönetici
Hasat gününe gel kanka konuşuruz detayli simdi kafan karışmasın hiç genetik.olarak super lemom haze ve super silver haze ayrica jack herer gayet dayanıklı ve saglam sativalar tercih edebilirsin.