Yeni basliyorum yardiminiza ihtiyacim var

C

Canna

Guest
Reis bu gün 14 günlük oldu ancak gelişimi çok yavaş ilerliyor kabinin içine bu gün co2 yaptım maya ve şekerden onu öğrendim olması gerekiyormus ışıkta yetersiz sipariş verdim kendim tesisat yapacagim bi kaç güne elimde olur bir kere gubreli şu verdim boş sulamada ise calmag verdim dogrumudur acaba ?
Dostum o kendi yaptigin CO2 hic bir ise yaramaz, CO2 kullanmak ustalik isteyen bir tekniktir, ve bir cok ekipman ister, sen sitemini düzelt yeter.

C

Canna

Guest
Dostum CO2 ye gerek yok yani senin düsündügün gibi gerek yok

C

Canna

Guest
Gayet güzel dostum nem ve sicakligi gerekti sekilde sabit tut ve kök gelistirici ver.

MRfs

Üye
Tamam usta 24.5 25 arası sıcaklık var sabit nem makinesi ile 60 lardaydı kabin kapalıyken içerisine ıslak havlu aştım 74 lerde seyrediyor dün boş sulamada calmag verdim diğer sulamada bloom gubresi vereceğim

C

Canna

Guest
Dostum suyu filizin tam dipine verme, 1-2 cm uzagina daire seklinde ver, bikin suya ulasmak icin kök gelismesine agirlik verecek.

C

Canna

Guest
Dipine biraz toprak ekle dostum boya gitmis isik hakkinda bilgi ver lütfen, yetistirme isigini kapatip resim yüklersen yapraklardaki detayi görebilirim,

MRfs

Üye
@Canna Usta dediğin gibi toprakla besledim ve bu gün isik tesisatını kurdum 500 watt full spektrum 200 watt amber ama amberleri yakmıyorum ve ışıksız çektiğim fotoğraflarda mevcut bu gün 22 günlük bu yavrular durumları.nasil ve ışık konusunda yorumun nedir tam altından aldığım degerlerde mevcut 50 cm mesafeden

C

Canna

Guest
Dostum grow gübresi veriyormusun, su anda ne kadar gücte hangi renk isik veriyorsun. nem ve sicaklik ne. 211 lüksün yanina 2 sifir mi gelecek en diyor o uygulama, uygulamalar dogru ölcmüyor

MRfs

Üye
Grow gubresi veriyorum 1 sulama gübre 1 sulama boş calmag veriyorum sıcaklık 25 26 seyrediyor nem 65 75 aradı değişiyor sadece full spektrum veriyorum 500 watt 50 cm mesafede bu değerleri verdi lux metrem yok oyuzden uygulama ile ölçtüm

C

Canna

Guest
Dostum yapraklari acik yesil gördüm, eger hakikaten acik yesil ise sikintili bir durum, Calmag abartma, Ca. fazllaigi ve azot eksikligi yapraklari önce acik yesil yapar arkasindan sararma baslar, ve bu iki durumda da belirtiler bir birine cok benzer.Dkkatli ol. Nem ve sicaklik cok iyi. Bitkine isik stresi yok mesafeyi koru.

MRfs

Üye
@Canna Usta bir sulamada gübre verip bir sulamada gübresiz calmag veriyorum sadece calmagi kesip bir süre gözlemleyeceğim gübre olarakta https://ibb.co/6H3s4MZ bunu kullanıyorum dediğin gibi 1 litreye 1 ml koyuyorum sadece ve direk dibine değil çevresine döküyorum suyu

C

Canna

Guest
Dostum o gübreyide verdiginde izle bitkini degerleri bizim bitkiye göre biraz yüksek, gübre yanigi olmasi, ayni sekilde calmag verirkende izle bitkini, kalsiyium yanigi olmasin, kalsiyum yanigi yapraklarin her tarafinda büyük sari lekeler olarak baslar,

MRfs

Üye
Şimdilik öyle bir durum gözlemlemedim ama yeni çıkan tepe yaprakları dediğin gibi açık yeşil devam ediyor

C

Canna

Guest
Yeni cikan yapraklar zaten önce acik yesil olur biraz büyüyünce rengi koyulasir, sen eski yaprakalra dikkat et.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • VendettaX VendettaX:
    *** ********* ****** ****** *** **** ***** **** **
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ** ***** dready****** ** ******* ****** *** * ***** **** dready*** ********* dready** ** ** ***** **** **** ******
  • VendettaX VendettaX:
    ***** dready *********
  • Night owl Night owl:
    ** *** ***** ****** ****** ********* ******* dready ********* ** **** **** ******** ***** **********
  • VendettaX VendettaX:
    ***** ****** ***** **** *** **
  • VendettaX VendettaX:
    ******** ******** ******** **
    +2
  • Q qimliqsiz:
    ******** ******** ******** **
  • Q qimliqsiz:
  • B Bomberx:
  • Q qimliqsiz:
    ***** dready*** dready********** dready********** dready********** dready**********
  • B Bomberx:
  • Q qimliqsiz:
    dready**********
  • Q qimliqsiz:
    dready**********
  • Q qimliqsiz:
    dready**********
  • Q qimliqsiz:
    dready**********
  • B Bomberx:
  • A ax-b:
    ********* ***** *********** dready***** ***** ********** *** ******** ***** ** ******* ****** *** * ***** **** dready*** ********* dready** ** ** ***** **** **** ******
  • A ax-b:
    +1
  • Q qimliqsiz:
  • Q qimliqsiz:
  • Q qimliqsiz:
    dready**
  • Q qimliqsiz:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ** ***** ****** ****** ******** ****** ********* **
  • B Bomberx:
    B Bomberx: ******** *********** *****