Yetiştirme kabini mi yoksa yetiştirme odası mı kurmalı?

Kuru

Yeni üye
Cvp: Yetiştirme kabini mi yoksa yetiştirme odası mı kurmalı?

Kanka sen bilirsin yine tabi ama farklı markalardan 2 tane almana gerek yok bence. Gereksiz masraf gibi. 1000w bi ışık alcaksan altına 2 değilde 3 4 bitki koy bence hem hata yaparsan telafi bitkilrin olur.Kabinin genişliğinide ona göre al tabi

Beng-ü Bade

Yeni üye

Amokachi' Alıntı:
Kuru' Alıntı:
Kanka forumda biri de vermişti aynı ledin spiarişini aliexpressden şu an gecikme olur mu o konuda bilgim yok.DC serisi alabilirsin.

Bence kabin almalısın usta falan uğraşma. Led 3000w almak yerine daha düşük 1000w 1200w ile başlaman daha mantıklı olur ne kadar bitki o kadar sorun acelemiğinde 5 bitki yeterli olcaktır.

Advanced Nutriens serisi gübre kullanabilirsin benim şahsi tercihim. İçindeki PH Perfect teknolojisi işine oldukça yarar.
Bulunduğun ilçenin su raporlarına bak iyi ise suların değerleri 24 36 saat dinlendirip verebilirsin.

Kabin
Dijital termometre 
Light Mix Toprak
Gübre
Işık
Karbon Filtre
Nem makinası
2 adet fan       sana istediğin verimi fazlasıyla verecektir.

Kabin fiyatlarına bakmaya başladım herkes kabin al diye belirtiyor çünkü, ilk denememde 2 tohum atıcam bardağa herşey yolunda ise yani kayda değer bir hasat almayı becerebilirsem kalanları oyle ekicem.
Elimdekiler
*Ak47 tohumlarım var
*hava toprak ve su için ölçüm cihazları farklı markalardan 2ser tane
* light mix toprak
*Air saksılar 20-26,5 litre 1 er tane alındı
*Fotoğraf çekimlerinden kalma 2 softbox var standart duy 4er ampül takılıyor
Şimdi bir kabin bakayım ardından ışık ve havalandırma sistemi en son da gübre seçimi

Beng-ü Bade' Alıntı:
Henüz ilk denemem olduğu için pek bir şey söylemek istemiyorum iyidir kötüdür :)

Ama temin etmek kolay oldu bir arkadaşıma rica ettim gelirken yanında getirdi valizde.

Temin etmesi baya kolay olmuş :) Benim arkadaşlarım kendileri gelemiyor mahsur kaldılar bide led falan denmez şimdi :)

Haklısın şimdi çok zor ben yılbaşından önce söyledim Ocak 15 I gelirken getirdi. Aslında marshydra alacaktım fakat çok tecrübem olmadığı için yapabilir miyim yapamaz mıyım bilemediğimden bunu tercih ettim daha uygun fiyatlı :)

Buda ışıkla ilk deneyimim 
https://imgur.com/a/diwVKoW çiçeklenme giriş haftası 
https://imgur.com/a/wau3Tn4 Son hali

Amokachi

Yeni üye

Kuru' Alıntı:
Kanka sen bilirsin yine tabi ama farklı markalardan 2 tane almana gerek yok bence. Gereksiz masraf gibi. 1000w bi ışık alcaksan altına 2 değilde 3 4 bitki koy bence hem hata yaparsan telafi bitkilrin olur.Kabinin genişliğinide ona göre al tabi

30-40 liralık ürünlerdi kanka güvenemedim ölçümlerine hem sağlam olsun dedim hem de yedek olsun diye aldım, bitki sayısı 4de olsa 2 de olsa hepsine aynı işlemleri uygulayacagım için beceremezsem hepsi ziyan olcak diye 2 tane denemek istedim

Beng-ü Bade' Alıntı:
Amokachi' Alıntı:
Kabin fiyatlarına bakmaya başladım herkes kabin al diye belirtiyor çünkü, ilk denememde 2 tohum atıcam bardağa herşey yolunda ise yani kayda değer bir hasat almayı becerebilirsem kalanları oyle ekicem.
Elimdekiler
*Ak47 tohumlarım var
*hava toprak ve su için ölçüm cihazları farklı markalardan 2ser tane
* light mix toprak
*Air saksılar 20-26,5 litre 1 er tane alındı
*Fotoğraf çekimlerinden kalma 2 softbox var standart duy 4er ampül takılıyor
Şimdi bir kabin bakayım ardından ışık ve havalandırma sistemi en son da gübre seçimi

Temin etmesi baya kolay olmuş :) Benim arkadaşlarım kendileri gelemiyor mahsur kaldılar bide led falan denmez şimdi :)

Haklısın şimdi çok zor ben yılbaşından önce söyledim Ocak 15 I gelirken getirdi. Aslında marshydra alacaktım fakat çok tecrübem olmadığı için yapabilir miyim yapamaz mıyım bilemediğimden bunu tercih ettim daha uygun fiyatlı :)

Buda ışıkla ilk deneyimim 
https://imgur.com/a/diwVKoW çiçeklenme giriş haftası 
https://imgur.com/a/wau3Tn4 Son hali

Görünen o ki güzel bir seçim olmuş , başka bir konu da ripley’sOG bestva için orta segmentte kendini ispatlamış bir marka demiş bende sipariş vercem sanırım

Kuru

Yeni üye

Kanka birde kanal tipi fan al 2 tane. Kabinin üst deliğinden tahliye fanını kur alttan da temiz hava girişi fanını kur. Karbon filtreye bağla tahliye fanını.Growkentin videosu var youtube da nasıl yapıcağına dair.

Amokachi

Yeni üye

Kuru' Alıntı:
Kanka birde kanal tipi fan al 2 tane. Kabinin üst deliğinden tahliye fanını kur alttan da temiz hava girişi fanını kur. Karbon filtreye bağla tahliye fanını.Growkentin videosu var youtube da nasıl yapıcağına dair.

İzledim kanka onu bir kaç vidyo daha izledim youtube dan, teoride kaba taslak neler yapıcagımı biliyorum ama forumu araştırdıkça detaylarda boğuluyorum çok incelikleri varmış , iyisi güzeli olsun diye bütçeyide arttırıcam biraz :) henüz kabin ile ışıkları seçmediğim için havalandırmayı almadım led kullanmazsam cooltube alıcam ona göre bir havalandırma ile karbon filtre alıcam okul yıllarıma döndüm not ala ala araştırma yapıyorum şuan :)

Kuru

Yeni üye

Kanka değiceğine emin olabilirsin.

garry

Yeni üye

Ben de tam olarak bu noktada saplanmış durumdayım. 7m2'lik çok rahat havalandırabileceğim bir odam var. 600w'lık led aydınlatma board'umu hazırlıyorum. nem makinası ile nemi dengeleyip odada yetiştirmeyi düşünüyorum. Diğer bütün ekipmanları tamamlıyorum.

illa bir kabin gereksinimi var mı ben de bunun yanıtını tam olarak oturtamadım kanka. sen kararını vermişsin kabin hayırlı olsun :)

Amokachi

Yeni üye

garry' Alıntı:
Ben de tam olarak bu noktada saplanmış durumdayım. 7m2'lik çok rahat havalandırabileceğim bir odam var. 600w'lık led aydınlatma board'umu hazırlıyorum. nem makinası ile nemi dengeleyip odada yetiştirmeyi düşünüyorum. Diğer bütün ekipmanları tamamlıyorum.

illa bir kabin gereksinimi var mı ben de bunun yanıtını tam olarak oturtamadım kanka. sen kararını vermişsin kabin hayırlı olsun :)

Bende burda ki tavsiyeler üzerine kabine karar kıldım , birde şöyle bir durum vardı benim için bahsettiğim müştemilatın hem bahçeye hem mutfağın kilerine açılan bir kapısı var burdaki havalandırma ve koku filtrelenmezse gelen giden misafirlerin durumu fark etmeme ihtimali pek yoktu, camları delip bahçeye havalandırma borusu çıkartmakta aynı şekilde dikkat çekicekti bende kabinden yana karar verdim ama takip etmeye başladığım growerlar var kabin kullanmadan da gayet hakkını veriyor adamlar bu işin sanırım önemli olan birbirine bağlı bütün şartları bir araya getirmek hepsini bir arada uyumla işleyecek şekilde düzenlemek gelişmelerden haberdar edersin bizi de :)

L

LAIN__

Guest

Peki kanka kabin kullandığımda bu hava kanallarını odaya çıkarsam yetiyor mu yoksa yine camdan dışarı mı vermem gerekicek

Selamlar , bende bu konuyu düşünüyorum temız havayı odanın camı açıkken yeteri kadar çekebilecek mi ?kabindeki bitkileri 2 adet varsayalım... Bu arada son durumun nedir hangi led i kullanıyorsun
140 100 48 lik kabinime viparspectra 600w düşünüyorum ne düşünüyorsun bu konuda

Grow Muhabbetleri
Help Users
    A anarkokapital: *** ****** ********* ****** +1