Üstadlar durumları nasıl?

Probis

Üye
2x mexican auto.Biri 6, diğeri 7 günlük.Ama 6 günlük olan biraz geriden geliyor.All mix toprakta başlattığım için 3-4 gün daha sadece ph ayarlı su ile gidicem.Daha sonra 1L/0.5 ml fish mix ve devamında biobizz takvimine sadık kalacağım ve 20 günlerBu aşamada cal-mag vermem gerekir mi?Sizce durumları nasıl?

Bu arada sulamak için petleri kafalarından kaldırdığımda anında yapraklar yukarı pençe oluyor.pet şişeyi takınca düzeliyor.Işıklar 50 watt 2x torch ampul ve 50 cm’e çekili halde.

@Yesil888 @pineapple express @amnesiaturk23

Probis

Üye
Bakalım kanka havalar güzel artık, bunlarda bi sıkıntı çıkmazsa hasat aldıktan sonra 2 tane daha atıcam balkona

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka durum iyi degil, büyük bir ihtimal ile o filizlerde mantar var, kesin teshisi koyamadim ama, filizler saglikli degil. Saglikli bitkinin yapraklari tek renk canli yesil olur. Filizlerin yapraklarinda cok fazla sari leke var, Sen bu mantar isini yapanci kaynaklardan arastir. O topraga 3 hafta gübre verme, yakarsin filizleri.

Probis

Üye
Kanka durum iyi degil, büyük bir ihtimal ile o filizlerde mantar var, kesin teshisi koyamadim ama, filizler saglikli degil. Saglikli bitkinin yapraklari tek renk canli yesil olur. Filizlerin yapraklarinda cok fazla sari leke var, Sen bu mantar isini yapanci kaynaklardan arastir. O topraga 3 hafta gübre verme, yakarsin filizleri.
Tmv virusu olabilir mi acaba ustad?

Aynısını ben yazacaktım

Yesil888

Ordinaryüs
Tmv virusu olabilir mi acaba ustad?
Evet aklima gelmedi, sen dogrusunu bulun. Bu TMV kanka, maglesef. O sekilde de bitkiler yetisir ama dogru dürüst hasat alamazsin, varsa elinde tohum, sök at o filizleri. Yenisine basla. Ama daha önce saf alkol ile ortaligi dezefekte et. Forumu bir arastir @Xcd ustanin bu virüsü öldürecek bir recetesi var diye hatirliyorum.Profiline yaz yada ustayi chatte yakalamaya calis.

Probis

Üye
Şu anda söküp atacak durumum yok maalesef :/ artık eldekiyle idare edicez.Ben biraz dalayım bakalım yabancı forumlara, ulaşabilirsem @Xcd ustadan da fikir almak isterim.Çok saolasın ilgin için

Probis

Üye
@Yesil888 üstad son bir sorum daha var kusura bakma meşgul ediyorum seni, bitkinin tepesindeki petleri çıkardığım anda 20 sn içinde direkt yukarı doğru pençe oluyorlar.Işıktan mı diye merak ettim ve ışığı kapatıp petleri kaldırdığımda yine aynısı oluyor.Sebebi nedir sence?

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka bunu iki nedenden yapar, kalsiyum eksikliginden veya cok sulamadan, yani bitkinin köklerinin etrafinda biriken sudan dolayi.TMV nedeniyle filizin calmag isteyip istemedigini tam görmedim.

Probis

Üye
Anladım kanka, suyu çok kontrollü veriyorum, toprak kurudukça 10-15ml max.Sanırım cal eksikliğinden.Bugün itibariyle tmv için aspirinli suya başlıycam.Daha sonra yapraktan olacak şekilde gübretaş calsimagsi uygulauacağım.
Umarım kurtulurlar :)

Sinarit

Müptezel
Anladım kanka, suyu çok kontrollü veriyorum, toprak kurudukça 10-15ml max.Sanırım cal eksikliğinden.Bugün itibariyle tmv için aspirinli suya başlıycam.Daha sonra yapraktan olacak şekilde gübretaş calsimagsi uygulauacağım.
Umarım kurtulurlar :)
Kankam birde icerde hava almıyorlar, ufak bi vantilatör falan saksilara vursan ozaman nemli kalmazlar herhalde

Night owl

Müptezel
Evet aklima gelmedi, sen dogrusunu bulun. Bu TMV kanka, maglesef. O sekilde de bitkiler yetisir ama dogru dürüst hasat alamazsin, varsa elinde tohum, sök at o filizleri. Yenisine basla. Ama daha önce saf alkol ile ortaligi dezefekte et. Forumu bir arastir @Xcd ustanin bu virüsü öldürecek bir recetesi var diye hatirliyorum.Profiline yaz yada ustayi chatte yakalamaya calis.
yarim yetiskin aspirini 1 LT suya ez karistir isiklar kapaliyken yapraklara fisla

Night owl

Müptezel
Az önce fısladım, ışıkları kuruduktan sonra açıcam.Fakat şunu sorucam be kadarda bir yapmam gerekiyor bunu? Sabah akşam mı? Yoksa iyileşene kadar her gün mü?
Hergün yap knka ışıklar kapandıktan sonra durumunu takip et tütün tüketme kabinde.

Demek istediğim sigara dumanı varsa öyle gelir

Son düzenleme:

Probis

Üye
Yok, evin içinde tüketmiyorum zaten.Sigara içtikten sonra da yıkıyorım ellerimi iyice :) çok saol

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha** *
  • NewGardener NewGardener:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ********* ********** *** ****** ******** hahahaha*** ********** ****** **** ********** ******* ***** ******
  • kkush kkush:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kkush kkush:
    **** ****** *** ** *** hahahaha** *** hahahaha** *
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • kkush kkush:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha****** ********* *****
    +1
    ***** ********* ***** *** ****** ***** ******* ****** ****** *** ** *** *******
    hahahaha hahahaha ********** ** *** *******
  • kkush kkush:
    **** ****** ********** ***** ***** ******* hahahaha ***** *** **
  • kkush kkush:
    ********* ****** ***** **** ********* hahahaha**** hahahahahahahaha**** hahahahahahahaha
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kkush kkush:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kkush kkush:
    ***** ******* hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** **** **** ****** hahahaha**** hahahaha** ****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ****** ********* ****** **** ****** hahahaha*****