İsik icin destek

Yesil888

Ordinaryüs
Ustam eline emeğine sağlık gerçekten çok teşekkür ederim benim bu konularda çok fazla bilgim olmadığı için sizi böyle zahmete soktum hiç tanımadığınız bir insan için zahmet ediyorsunuz valla helal olsun. ❤️
Kanka isik hesabi alan büyüklügüne göre yapilir, bitki sayisina göre degil. Senin kabin büyüklügü nekadar, sana gerekli ampul sayisini yazaraim

Mpt77

Yeni üye
Kanka isik hesabi alan büyüklügüne göre yapilir, bitki sayisina göre degil. Senin kabin büyüklügü nekadar, sana gerekli ampul sayisini yazaraim
150*150*200 olarak düşünüyorum hocam boy olarak 200 değilde 20-30 cm aşağısı olabilir kabini kendim yapmayı planlıyorum

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka o zaman sana 10 tane 50 watt 6500 k beyaz isik 15 tane 2700 k gün isigi sari lazim, beyazlari vegte, sarilari cicekte kullanacaksin.

Mpt77

Yeni üye
Kanka o zaman sana 10 tane 50 watt 6500 k beyaz isik 15 tane 2700 k gün isigi sari lazim, beyazlari vegte, sarilari cicekte kullanacaksin.
Eli öpülesi adamsın ustam inşallah bütün gelişmeleri buradan paylaşacağım bu arada faturada çok yansıma olur mu bu ışıklardan kaynaklı

Yesil888

Ordinaryüs
Pek olmaz kanka, o isiklarin 1 tanesi 18 watt elektirik ceker prizden , hesap et artik. 10 tanesi saatte 180 watt, veg 18 saat yakacaksin günde. Aylik 250-300 tl gibi bir fark olur elektirik faturanda. Cicekte 15 tane yakacaksin ama günde 12 saat.

Mpt77

Yeni üye
Pek olmaz kanka, o isiklarin 1 tanesi 18 watt elektirik ceker prizden , hesap et artik. 10 tanesi saatte 180 watt, veg 18 saat yakacaksin günde. Aylik 250-300 tl gibi bir fark olur elektirik faturanda. Cicekte 15 tane yakacaksin ama günde 12 saat.
Bu hafta sonu nasipse kurulum ve montaja başlıyorum ustam günlük açacağım sizlerin ışığında yükselmeyi ve büyümeyi düşünüyorum kendinize çok iyi bakın sevgilerle ❤️

Mpt77

Yeni üye
Kankam bende elektrozzomdan aldım 240 w Samsung quntum King bride aldım elektrozzomdan alıpta yetiştiren büyüten çok var guzel hasat alanlarda var ama ben extra torch ampul takacagım tabikide işimi garantiye bırakmayıp
Işık konusunu hallettim ustam sağolsun ustalarımın yönlendirmesiyle en ekonomik olacak şekilde başlıyorum torch ledlerle bugun kargoya veriliyor kabin kurulumu montajı tamamen el emeği olacak inşallah buradan bir günlükle devam edeceğiz

Mpt77

Yeni üye
Kanka sende kendine iyi bak, günlük actigin zaman bizi etiketle ki gelismelerden haberimiz olsun, Yani bize post gelsin.
Üstadım torch ledlerim geldi 50W 15 beyaz 15 Gün Işığı olmak üzere 150*150*200 kabin ölçülerine göre tavsiyeniz bu yönde olmuştu şimdi havalandırma konusunda desteğe ihtiyacım var karbon filtre kullanmayı düşünmüyorum kokuyla alakalı problemim yok şimdilik giriş ve çıkış fanı olarak nasıl bir tavsiyede bulunursunuz

umutsuzlar

Yeni üye
Üstadım torch ledlerim geldi 50W 15 beyaz 15 Gün Işığı olmak üzere 150*150*200 kabin ölçülerine göre tavsiyeniz bu yönde olmuştu şimdi havalandırma konusunda desteğe ihtiyacım var karbon filtre kullanmayı düşünmüyorum kokuyla alakalı problemim yok şimdilik giriş ve çıkış fanı olarak nasıl bir tavsiyede bulunursunuz
Suan 120x120x200 kabinim var. 5 auto bitki planliyorum. Uygun olsun diye torch ledlere dondum bu konuyu okurken. Ayni 15 beyaz 15 gun isigi seklinde aliyorum isiklari 50W . Gelismeleri bende burdan yazmak istyorum iznin ile. Sadece karbonfiiltre kullanmak durumundayim. Boyle bir sistemde hangi karbon filtre ve fani almaliyim. Ayrica torch ledlerin yerlesecegi sistemi nasil yapacaksin bilgi verirsen sevinirim. Bol hasatlarin olsun

Mpt77

Yeni üye
Suan 120x120x200 kabinim var. 5 auto bitki planliyorum. Uygun olsun diye torch ledlere dondum bu konuyu okurken. Ayni 15 beyaz 15 gun isigi seklinde aliyorum isiklari 50W . Gelismeleri bende burdan yazmak istyorum iznin ile. Sadece karbonfiiltre kullanmak durumundayim. Boyle bir sistemde hangi karbon filtre ve fani almaliyim. Ayrica torch ledlerin yerlesecegi sistemi nasil yapacaksin bilgi verirsen sevinirim. Bol hasatlarin olsun
Ben kabini kendi imkanlarımla yapacağım hocam marangozdan aldığım 100*75 kalıplarla ışıkların montajı hakkında kafamda bazı planlar mevcut nasipse bu hafta sonu başlayacağım kurulum ve montaja günlük açacağım oradan yardımlaşırız hasatımız bol olsun

higthead

Jolly Green

Dostum havalandırman cıkıs setın quıte ultra sessiz seri

aynı m3 ve m3h ler comfort serisi

girişin ise

120 alanda 4 adet çok güzel olur 5 e çıkma. 4 adet auto 20lt yap bitkin preflower on cıcege gırene kadar her sulama koklendırıcını ver bak 20lt saksın nasıl kok oluyor ve hasatın artıyor.

umutsuzlar

Yeni üye
Dostum havalandırman cıkıs setın quıte ultra sessiz seri

aynı m3 ve m3h ler comfort serisi

girişin ise

120 alanda 4 adet çok güzel olur 5 e çıkma. 4 adet auto 20lt yap bitkin preflower on cıcege gırene kadar her sulama koklendırıcını ver bak 20lt saksın nasıl kok oluyor ve hasatın artıyor.
Bu soyledigini dikkate alicagim. Havalandirma icin 480 yada 860 alicam fan olarakta ayni dusunuyorum. Isik konusunda sponsora bakiyorum ama Evo 340W ya da EVO 680W arasinda gidip geliyorum. 680W ye cikarsam 5 koymak isterim boyle olursa 120 lik kabini 150 yapmam gerekir mi ? Buradaki kilit noktanin alan mi isik mi olduguna karar veremedim. O konuda arada kaliyorum . 14lt olarak dusundum saksiyi 120 lik kabinde 680W Evo 5 auto icin is gorurmu ? Saygilar sevgiler bol hasatlar

higthead

Jolly Green
Bu soyledigini dikkate alicagim. Havalandirma icin 480 yada 860 alicam fan olarakta ayni dusunuyorum. Isik konusunda sponsora bakiyorum ama Evo 340W ya da EVO 680W arasinda gidip geliyorum. 680W ye cikarsam 5 koymak isterim boyle olursa 120 lik kabini 150 yapmam gerekir mi ? Buradaki kilit noktanin alan mi isik mi olduguna karar veremedim. O konuda arada kaliyorum . 14lt olarak dusundum saksiyi 120 lik kabinde 680W Evo 5 auto icin is gorurmu ? Saygilar sevgiler bol hasatlar

120x120 kabıne 2 adet 340w koyman gerekli. 150x150 alana ise 3 adet 340w koyman gerekli burda onemlı olan alana gore ısık ve havalandırma secımıdır. ısıkta alana gore m2 ye gore ısıgı doyurman doldurman gereklidir. 120x120 ıcın 480lık havalandırma seti. 150 alan ıcın 680 veya 890lık havalandırma setidir.

umutsuzlar

Yeni üye
120x120 kabıne 2 adet 340w koyman gerekli. 150x150 alana ise 3 adet 340w koyman gerekli burda onemlı olan alana gore ısık ve havalandırma secımıdır. ısıkta alana gore m2 ye gore ısıgı doyurman doldurman gereklidir. 120x120 ıcın 480lık havalandırma seti. 150 alan ıcın 680 veya 890lık havalandırma setidir.
Ustadim bilgiler icin tesekkur ederim. Bu konuyu kafamda netlestirdim sayenizde.
Simdi siparislerimi bekliyorum gubre ve toprak konusuna yogunlastim. Ufak bir sorum var , LST denemeyi dusunuyorum 14-15LT saksilar icin bir dezavantaj olustururmu? Daha buyuk saksiya gecmem gerekir mi ? . (Auto aldim sponsordan)

higthead

Jolly Green
Ustadim bilgiler icin tesekkur ederim. Bu konuyu kafamda netlestirdim sayenizde.
Simdi siparislerimi bekliyorum gubre ve toprak konusuna yogunlastim. Ufak bir sorum var , LST denemeyi dusunuyorum 14-15LT saksilar icin bir dezavantaj olustururmu? Daha buyuk saksiya gecmem gerekir mi ? . (Auto aldim sponsordan)

Dostum auto 15 lt yeterli. 20 tl yapar isen preflower yani on cicege kadar her sulama koklendirici vermen lazim

oziozi

Yeni üye
@higthead üstad genişlik 124 yükseklik 164 derinlik 64 cm bez cadır ile 2 3 bitki yetiştirmek istiyorum uygunmudur olçuler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S Space44:
    ***** ***** hahahaha
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    *** ****** ** ******* ********* ***** *** ** ********** ** ******* ****** *******
  • S Space44:
  • S Space44:
    ***** *** ********* ***** ****** ******** ******* hahahaha ******** ********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** ***** hahahaha ***** ****** **** **** ***** ********** *** *** ********* *
  • S Space44:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • S Space44:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ****** ***** ****** ****** **
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ******** ***** ******** ****** *
  • S Space44:
  • kkush kkush:

• ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** ********** *** ** ****** * **** ********** ****** ******** ** ** ******* hahahaha* **
    +1
  • S Space44:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** * ******* hahahaha ****** ********* ******* ** *** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ** ****** * **** ********** ****** ******** ** ** ******* hahahaha* ** hahahaha
  • S Space44:
    S Space44: ******* ******** ******* *****