5x Gorilla Cookies Autoflower Coco Yapıyoruz Babalar

Yesil888

Ordinaryüs
Hala yapraklar sari, verdigin gübredeki azot yetmiyor. Acele etme, birak filizler photo ise 3 hafta auto ise 2 hafta bardakta kalsin. Run offa gerek yok, topragi camur gibi yapma, toprak kurusun tam filizin dipine 10-15 ml su ver yeter, su anda yüksek nem önemli.

Hala yapraklar sari, verdigin gübredeki azot yetmiyor. Acele etme, birak filizler photo ise 3 hafta auto ise 2 hafta bardakta kalsin. Run offa gerek yok, topragi camur gibi yapma, toprak kurusun tam filizin dipine 10-15 ml su ver yeter, su anda yüksek nem önemli.

Nem makinesi havalandırma sistemi ile birlikte 15dk da bir 15dk çalışıyor abi. Sonraki sulamanın azot gübresini biraz daha arttırabilirim. Toprak çamur gibi olmuyor artık her sulama gecesi elime aldığımda bir hafiflik hissediyorum. Kökler yayılmış olacak ki suyu içmeye başlamışlar. Nem daima %65-75 civarında seyrediyor. Bitkilerin rengi biraz ışıktan birazda benim dandik kameramdan dolayı öyle gözüküyor. Seni dinleyip 1 hafta daha bardakta bekletiyorum kızları. Görüş ve önerilerin için teşekkür ederim :)

Yesil888

Ordinaryüs
Kullandigin gübre cok boktan bir gübre. icinde dogru dürüst azot yok. Bu gübre ile cok zorlanacaksin, nereden aldi o gübreyi. Yada o gübrelere azot takviyesi yap.

Kullandigin gübre cok boktan bir gübre. icinde dogru dürüst azot yok. Bu gübre ile cok zorlanacaksin, nereden aldi o gübreyi. Yada o gübrelere azot takviyesi yap.
Growkentten aldım reis, normalde bütçem olsa Canna yada AN gübre kullanırdım ama sistemimden de anlayacağın üzere genç ve biraz parasız bir kardeşinim :D. Zirai ürünler satan bı abim var buralarda saf azot gübresi çözebilirim ondan.

Yesil888

Ordinaryüs
Sana daha önce yazdim, kullandigin gübredeki NPK orani vegte 3-1-1 ve cicekte 1-2-3 olmali bak bakalim senin gübrelerin üzerideki oranlara growda 4-0-5 bloomda 1-6-4, azot takviyesi yaparsan bu is olur, yoksa dogru dürüst hasat bekleme, bu azot miktari ile o bitkiler gelismez.

Yesil888

Ordinaryüs
Growkentten aldım reis, normalde bütçem olsa Canna yada AN gübre kullanırdım ama sistemimden de anlayacağın üzere genç ve biraz parasız bir kardeşinim :D. Zirai ürünler satan bı abim var buralarda saf azot gübresi çözebilirim ondan.
Tamam kanka ama o abine sor 1 lt ye nekadar karistiracam diye. Aslinda o 600 TL yi ayarlayip sana önerdigim azotu alabilsen cok iyi olur.

Sana daha önce yazdim, kullandigin gübredeki NPK orani vegte 3-1-1 ve cicekte 1-2-3 olmali bak bakalim senin gübrelerin üzerideki oranlara growda 4-0-5 bloomda 1-6-4, azot takviyesi yaparsan bu is olur, yoksa dogru dürüst hasat bekleme, bu azot miktari ile o bitkiler gelismez.
Dikkate aldım, azot takviyesi yapılacak :)

Yesil888

Ordinaryüs
Bos ver canna mono azotu, linkteki gübreyi al. 1 lt ye 2,5 ml. Ver bitikilerine senin gübrelerle birlikte bak ne olacak filizlerin.

Bos ver canna mono azotu, linkteki gübreyi al. 1 lt ye 2,5 ml. Ver bitikilerine senin gübrelerle birlikte bak ne olacak filizlerin.
Reis 1 lt 2.5ml naptın kızları öldürürüz :D o bahsettiğin gübrenin npk oranı 32.0.0 artı olarak mikro besinler. şuncacık filizlerin içinden geçebilir benim görüşümce 2.5ml verirsek.

Bak bide bu var bunun npk 20.0.0 saf azot. Canna monoya benziyor biraz.

Yesil888

Ordinaryüs
Herkese selamlar tohumlar auto, çok kaliteli bir firmanın tohumu ama banka belirtmiycem.

Tohumları nemli pecetenin arasında 1 gün beklettikten sonra patladilar ve bugün ekimini gerçekleştirdim

Can suyu olarak her birine 50-100ml civarı litreye/0.1ml Terra Aquatica pro roots verdim. Şimdilik ışıklar kapalı filiz verince yakacağım.

Ekipmanlara gelelim.

Kabin:
2 adet 120x60 kumaş dolabı birleştirerek 120x120 kabin yaptım. Duvarları PVC örtü ile kaplayıp PVC örtüye de acil durum battaniyesi ile kapladım. Ekonomik oldu tavsiye edilir.

Toprak:
Saksı dibi ponza taşı %25 perlit ve %75 Cocodan oluşmakta.

5 adet kumaş saksı 15lt

Gübreler:
Terra Aquatica pro roots
Terra Aquatica Coco grow
Terra Aquatica Coco bloom
Terra Aquatica Final (ripen)
Agrotime Multi, kombi, kalsiyum, agromoss ve fosfozink var.
Çiçeklenme döneminde agrotime agromoss ve fosfozink ilave etmeyi düşünüyorum ama sadece düşünüyorum kesin bişey yok.

Işık:
Bir adet 250w Cob led
İki adet 150w Cob led
Bir adet 50w gün ışığı LED

Total ışık 600w Cash Flow Çado abime selam olsun.

Havalandırma:
Giriş: 2 adet 100m³ aksiyel fan ve kabinin kapısından içeriye hava vuran ayaklı vantilatör var.

Çıkış: kabinin kapısı grow boyunca açık kalacağı için pasif.

Koku problemi yok.

Ph ölçer damlalıklı test kit, tds metre var.

Grow boyunca veg dönemi ve erken bloom döneminde lst ile bitkiyi dört bir yanından açıp elde edebildiğim kadar kelle ve sömek dalı elde etmeye calisicam. Temel prensibim bu.

GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN, OKUYAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM KANKALAR.

Bu Gönderi Haftalık Güncellenecektir. Daha detaylı fotoğraflar için konu içerisinde ayrı olarak attığım gönderilere göz gezdirebilirsiniz.

07.05.2024 (Topraktan çıkalı 7 gün)

Terra Aquatica Dualpart Coco ve Bloom ile besleme yapıldı her biri L/1ml

Ortalama PPM:

1 ve 2. Gün: 200-250ppm

3 ve 4. Gün: 250-320ppm

5. Gün: 400ppm

6 ve 7. Gün: 450ppm

Sulama suyu pH değeri: 5.7-6.0

Her sulama runoff yapıldı.

08.05.2024

Sulama yapıldı. 4 bitkiye LT/0.80ml AGROTİME kalsiyum verildi. Küçük bitkiye boş su verildi.

4 büyük bitki Giriş ppm 400 çıkış ppm 600-620. pH 6.0

1 küçük bitki giriş ppm 200 (boş su) çıkış ppm ölçülmedi.

09.05.2024/03:00

T.A Grow: 2ml

T.A Bloom:1ml

pH: 6.0

Ppm: 580

10.05.2024/02:30

T.A Grow: 1ml

T.A Bloom: 0.5ml

pH:6.0

Ppm:

Giriş: 480

Çıkış: 510

11.05.2024/02:40

AGROTİME Kalsiyum L/1ml

AGROTİME Micro (kombi) L/0.5ml

Ppm giriş: 475

Çıkış: 535

12.05.2024/00:00

L/1.5ml grow

L/1ml bloom

Ppm giriş: 575

pH:6.0

Ufaklık: L/0.5ml agrotime kalsiyum 280ppm su

Tüm bitkilere yapraktan agrotime kalsiyum (pH:6.5 ppm:280)

13.05.2024/02:25

T.A Grow L/1.6ml

T.A Bloom L/0.8 ml

Ppm: 570 giriş

Ufaklık boş sulama (200ppm 6.0 pH)

Tüm bitkilere yapraktan 350ppm 6.5 ph AGROTİME kalsiyum

12.05.2023

13.05.2023

Iyi görünüyorlar, büyük saksidakiler daha iyi görünüyör, bardaktakilerde isik yansimasi var sanirim.

Iyi görünüyorlar, büyük saksidakiler daha iyi görünüyör, bardaktakilerde isik yansimasi var sanirim.
Evet reis kamera kötü olduğu için flash direkt olarak yansıyor. Artık yapraktan da kalsiyum ve azot takviyesi yapıyorum coşuyorlar adeta :) bu gece diğerlerini de saksı değişimi yapıcam ufaklık hariç. Calmag tampon yaptım medyaya güzel şeyler olacak inşallah

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • N nobetcikeyifci:
  • Narkotik Narkotik:
  • içiciadam içiciadam:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ** ******* ********** ****** ***** ****** ******** ******** hahahaha**** ********
  • içiciadam içiciadam:
  • Narkotik Narkotik:
    ***** ***** ******** ******* ******* *** ***** ******** **** ***** hahahaha ********* ***** *** **** ***** ********** hahahaha ** **** ******** ***** ******* **** *** **** hahahaha*** ******** ** ** ** ****** **** **** **********
  • Narkotik Narkotik:
  • içiciadam içiciadam:
  • Narkotik Narkotik:
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
  • N nobetcikeyifci:
    hahahahahahahaha
  • N nobetcikeyifci:
  • N nobetcikeyifci:
  • Narkotik Narkotik:
  • N nobetcikeyifci:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    **** ****** ******** ***** ***** ****** ********** **** **** ********** hahahaha ********** *** *****
  • içiciadam içiciadam:
  • N nobetcikeyifci:
  • Narkotik Narkotik:
  • N nobetcikeyifci:
  • içiciadam içiciadam:
  • N nobetcikeyifci:
    N nobetcikeyifci: ***** **** ***