Baslangic oncesi soru cevap

letheriver

Yeni üye
Kankalar merhaba, kısıtlı imkanlarla grow denemek istiyorum. Sahil bölgesinde yaşıyorum fakat balkonum öğlen 1e kadar güneş alıyor sonrasında full gölge. Elimde ak47 photo genetik var. Bu kadar az güneşle grow yapabilir miyim?

Evde hanımla yapacağız o da istiyor ki düzgün bir saksıda hoş dursun :) bez saksi düşmanı. Normal bir saksıda yetistirebilir miyim?

Forumda arama yaptım fakat bilgiye ulaşamadım. Ak47 yetiştiren varsa dikkat etmem gerekenleri iletirse çok sevinirim.

Herkese şimdiden teşekkürler.

Night owl

Müptezel
Knka olur olur güneş 5 6 saat alıyorsa dışarda 4 yetiyor ucuz olsun diyorsan gübretaş gübresi aldıralım sana 500 1000 TL arası tutar growun yaparsın normal saksı olur ama büyük saksı olursa daha iyi olur ona göre verim alırsın

letheriver

Yeni üye
Knka olur olur güneş 5 6 saat alıyorsa dışarda 4 yetiyor ucuz olsun diyorsan gübretaş gübresi aldıralım sana 500 1000 TL arası tutar growun yaparsın normal saksı olur ama büyük saksı olursa daha iyi olur ona göre verim alırsın
Gübre hakkında bilgi verebilirsen harika olur cidden. Şu an elimde biobizz grow ve Bloom var.

15 litrelik bi saksi alsam yeterli sanirim. 35 40 gr verse benim icin yeterli zaten. Şu hayatta bi dikili ağacımız olsun istiyoruz :)

Vendetta

Üye
Gübre hakkında bilgi verebilirsen harika olur cidden. Şu an elimde biobizz grow ve Bloom var.

15 litrelik bi saksi alsam yeterli sanirim. 35 40 gr verse benim icin yeterli zaten. Şu hayatta bi dikili ağacımız olsun istiyoruz :)
Kanka şuan gübren yeterli başlangıç için çiçek döneminde biobizz topmax ekle .
Özet bilgi olarakta büyüme ve çiçeklenme dönemi var bitkinin buda ışık süresiyle olan etkiler.18 saat ışık aldıkça bitki büyüme (veg) döneminde olacak çiçek (bloom) dönemine geçmesi için 12/ saat ışık 12 saat gece döngüsüne alınması gerekiyor.
Balkonundaki ışık süresini buna göre değerlendir.
Balkonun dışardan görünüyorsa sıkıntı bitki bi süre sora baya büyüyecek ona göre başla

letheriver

Yeni üye
Kanka şuan gübren yeterli başlangıç için çiçek döneminde biobizz topmax ekle .
Özet bilgi olarakta büyüme ve çiçeklenme dönemi var bitkinin buda ışık süresiyle olan etkiler.18 saat ışık aldıkça bitki büyüme (veg) döneminde olacak çiçek (bloom) dönemine geçmesi için 12/ saat ışık 12 saat gece döngüsüne alınması gerekiyor.
Balkonundaki ışık süresini buna göre değerlendir.
Balkonun dışardan görünüyorsa sıkıntı bitki bi süre sora baya büyüyecek ona göre başla
Buna kesinlikle dikkat edeceğim bro. 18 saat direkt olarak isik alan bir balkon yok maalesef:)
Balkonla uğraşmayın indoor daha hızlı olur sizin için rahat bi şekilde
Gönül hep indoor yapmak istiyor fakat ışıklar çok masraflı maalesef.

letheriver

Yeni üye
İlkin günahı olmaz diyerekten ve corbacidan kalanla bi deneme yapalım dedik ve 5 günlük böyle bir şey oldu. Toprak çiçekçiden alındı ne bulduysa koydu içine all mix gibi bir şey oldu. Balkonda olduğu kadar bu kadar oldu. Bir kere biobizz growla gübreli sulama yaptım farkını merak ettiğimden.

Sponsordan aldigim ak47 photo tohumları haziran 1 gibi toprağa atmayı düşünüyorum. Umarım uygun bir zamandır.

Mr.Alc

Yeni üye
Kankalar merhaba, kısıtlı imkanlarla grow denemek istiyorum. Sahil bölgesinde yaşıyorum fakat balkonum öğlen 1e kadar güneş alıyor sonrasında full gölge. Elimde ak47 photo genetik var. Bu kadar az güneşle grow yapabilir miyim?

Evde hanımla yapacağız o da istiyor ki düzgün bir saksıda hoş dursun :) bez saksi düşmanı. Normal bir saksıda yetistirebilir miyim?

Forumda arama yaptım fakat bilgiye ulaşamadım. Ak47 yetiştiren varsa dikkat etmem gerekenleri iletirse çok sevinirim.

Herkese şimdiden teşekkürler.
Selamlar dostum, benimde şu sıralar ilk deneyimim olacak ve senin gibi hanımla birlikte bakacağız. Takipteyim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • T Tropikal.MR:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ****** ********* ********** hahahaha** ***** **** hahahaha***
  • S Space44:
    * ***** ******* ***** ***** ********* ******* hahahaha****** * ******
  • kkush kkush:
    *** * **** ********** ***** ******** ** ********* ** ******* *** ******** ****** **** ******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ** ********* ** ******* *** ******** ****** **** ****** ******* ******** * ********** ***
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** hahahaha* *** hahahaha*** ********* ********** ***** ****** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ***** ******* ***** ***** ********* ******* hahahaha****** * ****** ***** **** ****** ***** *****
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
    ***** * ********** * **** ********** ***** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    ****** **** ********* ****** **** ** **** ***** **** **
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha
    +1
  • Kafirimam Kafirimam:
    ***** * **** *** ***** ******* **** *** *** **** ******** hahahaha** ****
    ****** ** ********* ** ******* *** ******** ****** **** ****** *** ** *** **** ********** **
  • S Space44:
  • Çekirdeksiz_Domates Çekirdeksiz_Domates:
  • Kafirimam Kafirimam:
    hahahahahahahaha*********
  • T Tropikal.MR:
    ******* ***** ****** **** *** ***** ******* *** *** ******* ****** ******** ***** ***** ***** ***** ******** ****** ** ******* **********
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahahahahahaha *** ********
  • kkush kkush:
    **** hahahaha
    hahahahahahahaha
    Lemonhazelover Lemonhazelover: hahahahahahahaha