Çiçeğim Öldü mü?

elliotrodger

Yeni üye
https://image.ibb.co/hLS2Td/BBBBBBB.jpg
https://image.ibb.co/j7Fvgy/AAAAAA.jpg

Selam kanka, bitkimin tam ikinci haftası. White Widow outo ve outdoor yetiştiriyorum. İlk deneyimim olduğu için oldukça amatörüm. Bitkide 11. güne kadar sıkıntı yoktu ne güzel büyüyordu bebek fakat üzerindeki beyazlıklar çıkınca torf toprağa geçtim, saksı değiştirdim falan fakat son üç gündür hiç büyüme yok. Güneş açtığında yaprakları falan dikiyor hayat belirtisi var ama boyda tık yok. Yapraklarda sararma da başladı.
Kızımız ölecek mi yoksa ufak yaşta saksı değiştirdik diye strese mi girdi öyleyse ne zaman düzelir? Aydınlatırsan sevinirim kanka.

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kanka hiç bi sıkıntısı yok rahat ol. Toprak değiştin diye belki stres e girmiştir ama endişe edilcek sorun yok. Biraz daha büyüsün gübre vermeyi ihmal etme.hasaton bol olsun

köfteci

Yeni üye
Cvp: Çiçeğim Öldü mü?

elliotrodger' Alıntı:

Selam kanka, bitkimin tam ikinci haftası. White Widow outo ve outdoor yetiştiriyorum. İlk deneyimim olduğu için oldukça amatörüm. Bitkide 11. güne kadar sıkıntı yoktu ne güzel büyüyordu bebek fakat üzerindeki beyazlıklar çıkınca torf toprağa geçtim, saksı değiştirdim falan fakat son üç gündür hiç büyüme yok. Güneş açtığında yaprakları falan dikiyor hayat belirtisi var ama boyda tık yok. Yapraklarda sararma da başladı.
Kızımız ölecek mi yoksa ufak yaşta saksı değiştirdik diye strese mi girdi öyleyse ne zaman düzelir? Aydınlatırsan sevinirim kanka.

Bitkin kendini toplayacaktır fakat auto bitkilerde transplant yapılırken dikkatli olmak gerekir. tavsiyem bir sonraki growunda tohumlarını şişen tabletlerde çimlendirmen ve sık sık saksı değiştirmemen olur. bitkinin üzerindeki beyaz noktalara dikkat et böcek pest tarzı birşey olabilir eger varsa sorunu daha başlangıcında çözersen ileride rahat edersin. büyüteçle bakmanda fayda var. İyi growlar bol hasatlar.

elliotrodger

Yeni üye

köfteci' Alıntı:
elliotrodger' Alıntı:

Bitkin kendini toplayacaktır fakat auto bitkilerde transplant yapılırken dikkatli olmak gerekir. tavsiyem bir sonraki growunda tohumlarını şişen tabletlerde çimlendirmen ve sık sık saksı değiştirmemen olur. bitkinin üzerindeki beyaz noktalara dikkat et böcek pest tarzı birşey olabilir eger varsa sorunu daha başlangıcında çözersen ileride rahat edersin. büyüteçle bakmanda fayda var. İyi growlar bol hasatlar.

öneri için teşekkürler başkan, peki auto bitkiler için hangi böcek ilaçlarına başvurmalıyım? bitkiye zarar vermelerinden korkuyorum. doğal yoldan arap sabunu yöntemi falan var onlar iş görür mü?

köfteci

Yeni üye

elliotrodger' Alıntı:
köfteci' Alıntı:

öneri için teşekkürler başkan, peki auto bitkiler için hangi böcek ilaçlarına başvurmalıyım? bitkiye zarar vermelerinden korkuyorum. doğal yoldan arap sabunu yöntemi falan var onlar iş görür mü?

tabi iş görür daha önce bir arkadaş deneyip sonucu paylaşmıştı. 

Aorenici' Alıntı:
Teşekkür ediyorum. Aklımızda bulunsun organik kolay bir çözümü var 3-5 günde bitiyor. 
Malzeme
3 diş sarımsak
2 çorba kaşığı Arap sabunu 
2 çorba kaşığı zeytinyağı 
1 litre su
Fıs fıs 
(Beyez sirke koyanlarıda gördüm) ben koymadım

Bu sarımsakları eziyoruz havanda az su ile sonra zeytinyağı ve arap sabununu ekliyoruz bu kadar. 

Püf noktası uygulama yapmadan önce fıs fısı sallamayı unutmayalım Arap sabunu alttak üstte zeytinyağı kalırsa olmaz. 

Yaprak diplerinde arka yüzlerinde oluyor 3-5 günde problem çözülüyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • X Xgon:
    *** ** ********** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
    +1
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    **** * ******* **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
  • X Xgon:
  • X Xgon:
    **** **** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
  • X Xgon:
    ***** ****** ***** **** ******** ***** ******* ** *** ******** ***** ***** ********
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ***** ****** ** *****
  • Houp53 Houp53:
    ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha **** ********* ****** ******** ******
  • T Turco:
    ****** ********* **** ********* **** **** ** ******* hahahaha
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    +1
  • T Turco:
    ** ********* ******* * ***** ********* **
  • ax-b ax-b:
    ******* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
  • T Turco:
    ***** hahahaha **** ***** ********* ********* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ****** ********* **** ********* **** **** ** ******* hahahahahahahaha ******** ********* ******* ***** ****** ****** ***** ****** ******
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Houp53 Houp53:
    ******** *** hahahaha*
  • T Turco:
  • T Turco:
    T Turco: ***