Neler yeni

Son profil mesajları

Kanka ürünlerim bunlar
4 x bruce banner auto
4x white widow auto
15 l. Bez saksı
480 wat qb lm301h
Td350 silent
5litre nem mak.
Co2 torbası
2 adet döner başlıklı vant.
470m3 karbonfiltre
Canna terta flores
Canna terre vega
Start
Boost
Calmag
Flash
Pk13 14
Great White Premium
Terra aquatica light mix toprak
Eksik varmı, ürün seçimi iyi mi
Eksik veya fazla yeşillendirirsen sevinirim
120x120x200 kabin
M
Mezarcı
6 mı atayım 8 mi. Bitki bası 50 bekliyorum
Hamburg
Hamburg
Kanka cok iyi ürünler almissin ama; simdi amasi geliyor, karbon filitren kabin hacmina göre cok büyük ama almissin kullanacaksin tabii ama iceri hava girisini hizlandir cikis fanini actigin zaman.
Hamburg
Hamburg
Kabinin icin 8 adet 15 lt saksi cok fazla bitkilerin bir birini örter yeteri kadar hasat alamazsin tavsiyem 4 saksi. Canna nin auto bitkiler icin gübre semasi yok yani 8-9 haftalik. Gübreyi hangi miktarda verecegine nasil karar vereceksin.
knka havalndırma olayını hesaplamada beynim yandı. alan 100x160x2.5yükseklik kabin değil oda. Koku konusunda fazla tribliyim apartman dairesi yüksek taksam nem sorun olacak. işin içinden çıkamadım. 4 auto için lütfen , iş görür mü fazla mı az mı şimdiden eyw.
KimsesiZ YaŞaR
KimsesiZ YaŞaR
. Örnek 100 olan ene tavandaki 50 fazlayı ekle. Ne oldu 150. 160 . 200. Yani 150 150 200 Bi kabinle hemen hemen aynı boyutlarda bir hava hacmine sahip. 10 cm lik Bi fazlan var bu ne kadar bir etki eder tahminini sen yap. Bana sorarsan 380 m3 bir çıkıs senın işini çözer. Burada önemli olan asıl nokta şu. Hangi ışığı kullanıcaksın.
KimsesiZ YaŞaR
KimsesiZ YaŞaR
Eğer kaliteli bir Led kullanırsan dediğim gibi 380 çıkıs 190 giriş yeterli olur. Lakin hps gibi yüksek ısı üreten bir ışık kullanırsan. Bu boyutlar sana yetersiz olur. O zaman 580 çıkıs 240 gibi bir sistem kurman gerekir.. Şimdi bir önemli noktada oda dediğin yer yazın ne kadar güneş görüyor ve ısınıyor yada kışın oda ne kadar soğuk oluyor.
KimsesiZ YaŞaR
KimsesiZ YaŞaR
Hangi bölgede yaşıyorsun bulunduğun bölge şartları iklimi önemli. Mesela Akdeniz ikliminde yaşıyorsundur ve nem orda yüksektir ve yazları fazla sıcak olur. Yada karadenizde yaşıyorsundur nem yüksektir ama sıcaklık yüksek değildir. Orta anadoluda yaşıyorsundur yada orta doğuda sıcaklık yüksek olur nem olmaz. Hani demek istediğim bütün bunları hesaplayıp al sistemini. İyi growlar
knka sarı site linki varsa bakarım
huroll
huroll
Henüz koymadım ilana haftasonu ilgilenirim diye düşünüyorum.

Üst