Çiçeklenme Dönemi Gübre Başlanır mı?

kessaf

Yeni üye
Selam arkadaşlar, 

Balkonda öylesine başladığım macerada git gide ciddileşiyorum. ::D  Kızlarım çiçeklenmede ve daha yeni gübreye başlayacağım. Şimdiye kadar açıkçası hem maddi sıkıntılar hem de yeterince ilgilenememiştim. Gübre kararımı etkileyen ise Tobacco Mosaic Virus diye bişey bulaştı kızlara ve malesef çözümü yok. Bitkiye etkisi ise büyümeyi yavaşlatması. Diğer kızıma da tırtıllar saldırdı :d Ona da NeemAzal ilaca başlıyorum bugün. 

Şimdi sorularımı sıralayım;

1. Şimdi gübreye başlamak bitkiye fayda sağlar mı? Yeterince sürem var mı?
  2. Hangi gübreleri kullanmalıyım? (Aşırı bi bütçem yok. AN 3lü set ya da Biobizz 3lü set almayı düşünüyorum. Biobizz Outdoor seti güzel gibi geldi.)
  3. Gübreyi verirken normal sulama sürecimdeki gibi mi vermeliyim? Yani zaten 4 günde bir verdiğim 4LT suya mı eklemeliyim? Yoksa haftada iki sulama yapıp 1 kez gübreli 1 kez gübresiz mi?
  4. Muhtemelen gübre vereceksem bi süre sonra flush gerekecektir. Sizce tahmini ne zaman gerekir?
Virüsten çok etkilenen kızım: 

https://imgur.com/a/bKDu4DG

Tırtıl dadanan kızım:

https://imgur.com/a/iMXQnrv

Tohumlar: Köfteci, Fakat fotolardan anlayacağınız gibi ikisi birbirinden farklı tipteler. Meraktayım acaba bunlar nedir?
Toprak: Light Mix
Saksılar: 20 LT
Süre: Yaklaşık 12 hafta
Gübre: Son iki sulamada muz kabuğu, patates kabuğu, yumurta kabuğu vb. bişeylerden oluşan doğal karışım. 
Sulama: 3-4 günde bir 4 LT

Not: Kızlarda hala hiç koku yok. hadi hayırlısı diyorum.

reaL

Üye
-kanka gübre setinin faydası olacaktır sana tavsiyem organik biobizz setlerden al,ben organik kullanıyorum hep.
-ben her seferinde gübre vermiyorum,1 normal sulama 1 gübreli sulama yapıyorum.
-flush son haftalarda 2 kez yapıyorum,çiçeklerin şişmeye başlayınca konuyu guncelle sana zamanını soyleriz.

kessaf

Yeni üye
Cvp: Çiçeklenme Dönemi Gübre Başlanır mı?

reaL' Alıntı:
-kanka gübre setinin faydası olacaktır sana tavsiyem organik biobizz setlerden al,ben organik kullanıyorum hep.
-flush son haftalarda 2 kez yapıyorum,çiçeklerin şişmeye başlayınca konuyu guncelle sana zamanını soyleriz.

Dostum çok sağol, 
Sipariş verdim bakalım. Başlayalım bi sonraki sulama ile o zaman :)

delutedpipe

Yeni üye

kessaf' Alıntı:
Selam arkadaşlar, 

Balkonda öylesine başladığım macerada git gide ciddileşiyorum. ::D  Kızlarım çiçeklenmede ve daha yeni gübreye başlayacağım. Şimdiye kadar açıkçası hem maddi sıkıntılar hem de yeterince ilgilenememiştim. Gübre kararımı etkileyen ise Tobacco Mosaic Virus diye bişey bulaştı kızlara ve malesef çözümü yok. Bitkiye etkisi ise büyümeyi yavaşlatması. Diğer kızıma da tırtıllar saldırdı :d Ona da NeemAzal ilaca başlıyorum bugün. 

Şimdi sorularımı sıralayım;

1. Şimdi gübreye başlamak bitkiye fayda sağlar mı? Yeterince sürem var mı?
  2. Hangi gübreleri kullanmalıyım? (Aşırı bi bütçem yok. AN 3lü set ya da Biobizz 3lü set almayı düşünüyorum. Biobizz Outdoor seti güzel gibi geldi.)
  3. Gübreyi verirken normal sulama sürecimdeki gibi mi vermeliyim? Yani zaten 4 günde bir verdiğim 4LT suya mı eklemeliyim? Yoksa haftada iki sulama yapıp 1 kez gübreli 1 kez gübresiz mi?
  4. Muhtemelen gübre vereceksem bi süre sonra flush gerekecektir. Sizce tahmini ne zaman gerekir?
Virüsten çok etkilenen kızım: 

https://imgur.com/a/bKDu4DG

Tırtıl dadanan kızım:

https://imgur.com/a/iMXQnrv

Tohumlar: Köfteci, Fakat fotolardan anlayacağınız gibi ikisi birbirinden farklı tipteler. Meraktayım acaba bunlar nedir?
Toprak: Light Mix
Saksılar: 20 LT
Süre: Yaklaşık 12 hafta
Gübre: Son iki sulamada muz kabuğu, patates kabuğu, yumurta kabuğu vb. bişeylerden oluşan doğal karışım. 
Sulama: 3-4 günde bir 4 LT

Not: Kızlarda hala hiç koku yok. hadi hayırlısı diyorum.

Bol şanslar, gelişmelerden haberdar edersen sevinirim

lebowski

Yeni üye
Merhaba..Öncelikle tebrik etmek istedim çünkü gübre kullanmamana rağmen kızlarını saksıda bu hale getirmek harika olmuş,tebrik ederim..Bildiğim konularda yardımcı olmaya çalışayım.An üçlü set kullanıyorum ve çok memnunum..Tabi farklı markalar da kulananların yorumları olucaktır ama bi sonraki ekimimi yine aynı markadan yapıcağım..Kızlarında henüz koku olmaması normal..Hele bi çiçeklenmeye sömeklenmeye girsin görürüm :)..Seninkiler daha o evrede değil ama koku oluyor zamanla bilesin.(genetiğe göre ya fazlalaşıyor ya da azalıyor) araştır.Gübreleme için ripleyin çok güzel bi konusu var..tang'in çizelgesi bi ona bak..Çok sevdim o çizelgeyi..Hem gübreden tasarruf etmiş olursun hem de her sulamada verirsin..Konumda görürsün fotoğraflardaki kızlarımı bu gübreleme çizelgesiyle büyüttüm..Benim hatalarım sıcaklık,ph gibi değerler oldu.Tekrardan tebrik ederim gübresiz bu hale getirebildiğin için ama gübreye geç derim..sömeklerin bol olsun..

kessaf

Yeni üye

reaL' Alıntı:

Dostum selam, 

Biobizz outdoor pack aldım. İÇinde Fish Mix, Bio Bloom ve Top Max var. Daha az önce elime geçti malesef. 

Şimdi çizelgelerden baktım fakat ben baştan beri kullanmadığım için şuan hangi haftaya göre başlıcam. 

Ya da kısacası nasıl kullancam bunu? Hangisinden kaç litre suya ne kadar koyacağımdan emin olamadım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********