Önerilerinizi bekliyorum

Ü

Üye silindi 25603

Guest
kanka yazin acik havada tam günesin gücü 100.000 lümendir ve bu bitkine cok fazla gelir, bitkinin kaldirabilecegi iyi gelismesi 50.000 lümendir

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Öğlen güneşi yeterli olur o zaman
Kankam ben fazla lümenden bahsediyorum sen günesin en fazla gücünden. Sana aciklarim ama bana profil den yaz yada tavsiyem kendin arastir. Yok ben tembelim ver bilgiyi dersen de veririm kanka ama profilden buradan degil

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka yükledigin fotoyu gördüm, öncelikle sunu bilmelisin ki outdoor ister balkon ister bahcede kabine göre daha fazla sürecek hasat zamani. Bitkin su anda veg te tavsiyem direk günesten al aydinlik ama koyu gölge olan bir yere koy taki cicege gecen kadar. Cicege gecmesine daha zaman var hangi bölgede oldugnu bilmiyorum tabiki antalya ile trabzon arasida günes farki var. Simdilik bu önerimi isik konusunda yerine geitr sikinti olursa acarsin konuyu bakar forumdaki kankalar

Kadir.kk

Yeni üye
İç Anadolu bölgesi usta dediklerini aynen uyguluycam duvar köşesi Bi alanım var günde en fazla 4 saat güneş görür onun harici tamemen gölge

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka yüksek isik bütün bitkiler icin zaralidir. Domates salatalik filan filan.Ciftci ürünüm yandi der okumusndur yagmur yagmadi diye aslinda ne kadar su olursa olsun günes isigini alirsa bir bitki yanar

Kadir.kk

Yeni üye
Peki usta bitkinin üzerine güneş ışığı tam olarak değmese yine de gelişimini sağlıklı tamam larmı

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Peki usta bitkinin üzerine güneş ışığı tam olarak değmese yine de gelişimini sağlıklı tamam larmı
Evet ustam saglar, nedeni de acikliyayim sana. Kanka bize günes lazim degil günesin verdigi isik lazim, yani enerji isikta nasil kabinde yetistiriken hic günes olmadigi halde verdigimiz yapay isik ile yetistiryorsak ayni sey disarida yetistirmek icin de gecerli, yapmamiz gereken tek sey bitkimize yeterli isik vermek ne az ne fazla

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka dumanin bol olsun seve seve bilgi birikinlerimi paylasiyorum. Takilirsan bana her zaman buradan yazabilirsin

Kadir.kk

Yeni üye
Muhabbetinde ilgi alakanda çok samimi Saol Varol usta YouTube de bitkilerin gelişimine fayda sağlayan videolar izliyorum mesala adamın birisi kuru hamur mayasını sulandırıp bitkisine uyguluyor bu tarz işlemler aynı faydalı etkiyi bizim bitkiletirimizde de gösterirmi

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Allah gönlüne göre versin kanka yetistir bak keyfine

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Night owl Night owl: ***