İki kabin arasındaki fark

Avare

Doktor
Şimdi kankalar yaptığım araştırmalar sonucunda iki kabin arasında kalmış bulunuyorum.

Birisi standart 60x60x160 ebatlarda bir kabin.

Diğeri ise 80x60x80 ebatlarda bir kabin

Şimdi olay şurada başlıyor 80x60x80 olan kabinde 2 farklı tür auto yetiştirerek alınacak hasat ile 60x60x160 da yetiştirilecek tek photo türün verim olarak arasında çok fark olur mu?

İkinci sorum 80x60x80 kabinde tek photonun yaydıra yaydıra yetiştirilme imkanı olur mu?
Malum alçak olacağı için ışıktı,saksıydı daha bi basık kalacak bitkinin yaşam alanı.

Üçüncü ve en net sorum ise şu minimum alan maksimum verim şeklinde olaya bakarsak bir photo yahut iki auto için en uygun alan kaça kaç olmalıdır?

Şimdi kankalar yaptığım araştırmalar sonucunda iki kabin arasında kalmış bulunuyorum.

Birisi standart 60x60x160 ebatlarda bir kabin.

Diğeri ise 80x60x80 ebatlarda bir kabin

Şimdi olay şurada başlıyor 80x60x80 olan kabinde 2 farklı tür auto yetiştirerek alınacak hasat ile 60x60x160 da yetiştirilecek tek photo türün verim olarak arasında çok fark olur mu?

İkinci sorum 80x60x80 kabinde tek photonun yaydıra yaydıra yetiştirilme imkanı olur mu?
Malum alçak olacağı için ışıktı,saksıydı daha bi basık kalacak bitkinin yaşam alanı.

Üçüncü ve en net sorum ise şu minimum alan maksimum verim şeklinde olaya bakarsak bir photo yahut iki auto için en uygun alan kaça kaç olmalıdır?
3. İÇİN cevap veriyorum 100x100x180 kabin idealdir
diger kabinlerle çok uğraşma derim

Ü

Üye silindi 36721

Guest
80x60x80 kabinde yazım yanlışı yok degil mi 180 olmasın o yukseklik.80 yukseklik hayatta yetmez saksı zaten 20.30 cm ışık mesafesi 40.50 cm desek bitkiye yer kalmıyor

Ben 90x60x100 boyutunda bir kabin kullanıyorum. Secret jardinin bir kabini. Benim aslında alan sınırım yok ama micro grow daha çekici geliyor ve gizlilik sevdiğim bir durum.

Senin yukarıda verdiğin bilgilere dayanarak söylüyorum neden 80x80x180’lik bir kabin düşünmüyorsun? Hem genişlik 80 okey hem yükseklik 160 düşündüğün kabinler yazmışsın o zaman ne duruyorsun helva yapsana.

İlla benim seçeneklerimden birisini seç dersen 60x60x160 derim çünkü boy kısa oldukça zorlanacaksın. Işığı asacaksın kabloydu havalandırmaydı ipiydi derken 15-20 santim ona şık yükseklikten. Saksının uzunluğu da 20-30 santim, ışıkla çiçek arasına ver bir 50 santim, var gerisini sen düşün.

Kabin seçerken bu hesaplamaları iyi yapmalısın. Ben kabinimden memnun muyum evet memnunum, misafirim kabinin olduğu odaya girse bile hiçbir şekilde anlayamıyor, Havalandırmamı sessiz olan türden aldım, bilgisayar fanım havalandırmanın sesini de bastırıyor kafam rahat oluyor.

Sende de böyle bir durum varsa, Benim kabinden al çünkü 90X60x100 tam ucu ucuna yetiyor.

Hasat beklentinle alakali bir durum aslinda. 60x60x160 kabinde ts600 ile. 11 lt 4 auto, 11 lt 2 auto, 20 lt tek photo yaptim aldigim hasat miktari asagi yukarı hep aynıydı.(100ile150) şuandada 4 adet 7 lt saksida 4 auto attim bakalım sonuc ne olacak:) benim tuketim ayda 10 gr mi gecmiyo onun icin yeterli geliyor. Öncelikli ihtiyacini belirle bence. Autodan cok usta isi yapmiosan alacagin hasat 40 ile 70 arasinda iyi sartlarda.

Avare

Doktor
Açıkçası benim aklımı bulandıran Nebula haze ablamız. Kendisinin makalelerini okuyor ve inceliyorum sürekli. Hasat olarak da kafamda epey netleşmeye başladı tahminimce 150-200 kadar bir verim bana bir sene kadar yeterli olacaktır. Fakat 150 gramı tek birkiden mi yoksa 2 farklı bitkiden mi almak konusunda da
bir kararsızlığım var tek sativa,tek indica yada bir sativa bir indica. Autolara 100 watt ucu ucuna yeterken photolara en az 150 watt gerekiyor dolayısıyla 200 watt bir ışıkla iki auto bakabilirken yalnızca bir photo bakabilirim. Alanın küçük olması hem yer sorunundan hemde odaya es kaza giren birinin ha bu nedu şeklinde gereksiz meraklarından da kaçınmak istiyorum.
Şimdi sizleri nebula ablamızın kabinleri ile baş başa bırakıyorum ki neden kafamın bulandığını daha net anlarsınız.

Son olarak küçük bitkiler daha mı az ışığa ihtiyaç duyuyor?

Kadın 100 watt altında birden fazla bitki bakıyor bu nasıl mümkün olabilir? Yüksekliklere de baktığımızda sadece 3. Kabin normal standartlarda. Auto bitkiler bildiğim kadarıyla sadece 1 kez toping yapılıyor iken eğitimi nasıl hallediyor?

Bende bu olaya takiliyorum aslinda :) bende ts600 var 100 wat isik. Photo bir bitkiye 4 hafta veg verince alacagim hasatla 8 hafta veg verince alacagim hasat arasinda fark vardir heralde.
Bana gore alana gore isik muhabbeti. 60x60 alana 100 150 wat yeterli geliyor mesela. O alana kac saksi koyarsin naparsin tamamen sana kalmis diyr düşünüyorum.ister 20 25 lt 1 photo yap. İster 3 litrelik saksilarda 9 tane yap. Belki bitkinin tam potansiyeline ulasmaz ama sonucta o alanda büyür. Yanlisim varsa duzeltin :)

Avare

Doktor
Birde şeye takıldım açıkçası 3 tane torch LED 60 watdan 180 wat yapıyor mesela senin ışık 100 wat ondan daha verimli olup olmama durumu nedir

Torch hakkinda hic bilgim yok. Malesef. Ben baska isikta kullanmadim bunu aldim 3 senesi bitecek masalhhi var :) bozulursa ts1000 alirim bi dk dusunmem ama:) seni yanlis yonlendjrmeym. Torch ile iyi isler cikaran arkadaslar var ama forumda.

Avare

Doktor
Torch hakkinda hic bilgim yok. Malesef. Ben baska isikta kullanmadim bunu aldim 3 senesi bitecek masalhhi var :) bozulursa ts1000 alirim bi dk dusunmem ama:) seni yanlis yonlendjrmeym. Torch ile iyi isler cikaran arkadaslar var ama forumda.
Kanka sitesine baktım şimdi gelişim için 80x80 çiçeklenme için 60x60 diyor sanırım daha büyük alanlarda yemez. Sen o alana koyduğun 4 saksıya eğitim falan veriyor musun?

Kanka sitesine baktım şimdi gelişim için 80x80 çiçeklenme için 60x60 diyor sanırım daha büyük alanlarda yemez. Sen o alana koyduğun 4 saksıya eğitim falan veriyor musun?
Valla yeni buyuyorlar daha. Duruma gore bakacam. Yuksek ihtimal scrog filesi gererim boyunu cok uzatmamaya calisirim. Ama topping falan yapmam auto bu nezmn çiçeğe girecegi belli olmuo. :) gecen grow ayni isigi 40x40x120 kabinde kullandim tek bitki gunlugu burda https://growdiaries.com/diaries/164260-grow-journal-by-mikrobiyoloji/week/955560

Avare

Doktor
Eyvlhh. Kanka 80 100 arasi bisydir tartmadim. Herma oldu o kiz sıcaktan muhtemelen. Kanka isik,kabin,havalandirma bunlari alirken iyisini almaya bak hep elinde sabit kalanlar onlar. Gerisi bi sekilde cozulur. Havalandirma isini ihmal etme kesinlikle.
Kanka 60x60 kabinde havalandırmayı pasif çıkışı 190m3 düşünüyorum

Avare

Doktor
Açıkçası benim aklımı bulandıran Nebula haze ablamız. Kendisinin makalelerini okuyor ve inceliyorum sürekli. Hasat olarak da kafamda epey netleşmeye başladı tahminimce 150-200 kadar bir verim bana bir sene kadar yeterli olacaktır. Fakat 150 gramı tek birkiden mi yoksa 2 farklı bitkiden mi almak konusunda da
bir kararsızlığım var tek sativa,tek indica yada bir sativa bir indica. Autolara 100 watt ucu ucuna yeterken photolara en az 150 watt gerekiyor dolayısıyla 200 watt bir ışıkla iki auto bakabilirken yalnızca bir photo bakabilirim. Alanın küçük olması hem yer sorunundan hemde odaya es kaza giren birinin ha bu nedu şeklinde gereksiz meraklarından da kaçınmak istiyorum.
Şimdi sizleri nebula ablamızın kabinleri ile baş başa bırakıyorum ki neden kafamın bulandığını daha net anlarsınız.

Son olarak küçük bitkiler daha mı az ışığa ihtiyaç duyuyor?

Kadın 100 watt altında birden fazla bitki bakıyor bu nasıl mümkün olabilir? Yüksekliklere de baktığımızda sadece 3. Kabin normal standartlarda. Auto bitkiler bildiğim kadarıyla sadece 1 kez toping yapılıyor iken eğitimi nasıl hallediyor?
@Xcd abi bu karı 100 watın altında 3 bitkiye nasıl baktı?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    *** *** *** **** *** **** *** ** ** ********* ******* **
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********** *** ** ** **** hahahaha* *** ****** ** ******
    ******* ***** ****** ****** **
  • O obeb:
    ******* ********** ******* ****** ******** ** **** hahahaha* hahahaha* ****
  • Night owl Night owl:
    **** **** ********* ******* *** *** *** ******** ******* ******* **** ***** ********* ******* ** *** ******* ******* ******** ********* ****** hahahaha* ********* **** ***** **** *** *** *** ****** ********** hahahaha** **** ********** ******* **** * ******* ******* *** **** ******* **** ********* ********** *** ** ***** ** ****** **** ** ******* ***** **
  • O obeb:
    ******* hahahaha*****
    ** **** ****** ****** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ***** hahahaha*
    ** ******* ** ******* ********** hahahaha *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha***
    ** ***** ***** ****** ****** ******* ******* hahahaha**** *** *** ********* ***** ********* *** *****
    ***** ******* ** *** ****** hahahaha ********** ***** hahahaha***
    hahahaha****** ****** ***** ***** ****** ****** ******* ******* hahahaha**** *** *** ********* ***** ********* *** *****
    ***** ********** ******* ********** hahahaha**** ** ******* ********** *******
    hahahaha****** ****
    ***** hahahaha*****
    +1
    nicozaniolo nicozaniolo: ********* ****** *******