İlk defa grow yapcağım yardım etmek isterseniz sevinirim

Newbie2

Yeni üye
Dostlar merhaba, senelerdir verdiğimiz paradan gına geldi artık vakt zamanı gelmişti ben de grow yapmaya başlayacağım 15 tohum düşünüyorum, şimdi yok kardeşim ilk growun yalan edersin diye hiç girişmeyin bana, önümüzde bu kadar bilgili insan ve bilgi varken kaliteli bilgiler ile bu işi yaparım sitede birkaç gündür geziniyorum bu zamana kadar öğrendiğim en önemli şeyler ışık çadır ve havalandırma, tohum olarak Blue dream auto düşünüyorum, şimdi de demeyin yok auto photo diye, karar verdim sadece bana yardım etmenizi istyorum

şöyle uygun fiyatlı 15 bitkiye yetecek ışık , karbon filtre ve fan seti ve bu yetiştirme süresi boyunca kullanacağım gübre çeşitlerinde yardımcı olmanız yeterli , eğer blue dreamda tecrübeli arkadaşlarımız varsa her türlü öneriye açığım. Niye bunu seçtin niye şunu seçmedin yapamazsın edemexsin diye sorgulamadan sadece yardım ederseniz sevinirim.

Yesil888

Ordinaryüs
15 bitki ..... 100.000 TL bütce var mi? indoor icin. Varsa yaz yardim ederiz. Ben 2 bitki icin 20.000 TL para harcadim. Isik TS 3000 aldim 11.000+KDV simdi 13.000+KDV . Havalandirma.....Gübre,toprak vs.

PurpleWizard

Yeni üye
Ortalama bütçeni belirtirsen ona göre malzemede yardım edilebilir ama 90-100K altınada güzel bişey kurulmaz gibi sanki

zek

Üye
kanka onu demeyin bunu demeyin diyorsun madem ışık hesabından tut gübrelerin kullanım detaylarına kadar tüm sorularının cevabı forumda zaten detaylı şekilde var. biraz araştırmayla konuları kendine uyarlarsın olur biter.

esrarii

Müptezel
forumda bu konuda binlerce döküman var.takıldığın yer neresi ise nokta atış yapalım.

Deex

Üye
uygun fiyatlıysa niye 15 bitki bro? Elindeki bütçeye göre max kalitede bi sistem kurup 3-4 bitki yetiştirmek daha mantıklı değil mi eğer içiceysen?

Newbie2

Yeni üye
15 bitki ..... 100.000 TL bütce var mi? indoor icin. Varsa yaz yardim ederiz. Ben 2 bitki icin 20.000 TL para harcadim. Isik TS 3000 aldim 11.000+KDV simdi 13.000+KDV . Havalandirma.....Gübre,toprak v
15 bitki ..... 100.000 TL bütce var mi? indoor icin. Varsa yaz yardim ederiz. Ben 2 bitki icin 20.000 TL para harcadim. Isik TS 3000 aldim 11.000+KDV simdi 13.000+KDV . Havalandirma.....Gübre,toprak vs.
Bütçe 50-70 civarı

Newbie2

Yeni üye
uygun fiyatlıysa niye 15 bitki bro? Elindeki bütçeye göre max kalitede bi sistem kurup 3-4 bitki yetiştirmek daha mantıklı değil mi eğer içiceysen?
Bu çok güzel bir soru şöyle cevap vereyim
50k bütçe ile max verimli 5-6 bitki mi yoksa 50k bütçe ile az verimli 15 bitki mi daha fazla mahsul verir? Eğer 50k maks verim 5-6 bitki daha fazla getirirse tabiki bu yöne dönerim , forumda bir arkadaş 15 bitki 150x150 kabin içerisinde blue dream autodan 700gr mahsul almış ilk grow hasatında. Paylaştığı resimlere , alan dar ve ışığın yetersiz gibi yorumlar gelmiş haklı olarak, yani demek istediğim hangisi daha verimli olacaksa benim için onu yapabilirim
5-6 kökten 1kg kuru almak çok zor bir düşünce mi ?
50k bütçe ile
Kanka o cok iyi bir bütce. Inan bana 15 bitkiden almak istedigin hasati siki bir bakimla 4-5 bitkiden alirsin. 240X120 cm bir kabin,linkteki isiktan 2 tane veya ayni ayarda isiktan .At icine 30+lt saksida 4 tane photo bitki, hakkini veririsen 1,5 kg civarinda hasat alirsin.
şu ışığın altına 10 tane bluedream auto 19 lt saksı atsam 150x150 kabine sıkı bir bakımla nasıl olur

Newbie2

Yeni üye
50k bütçe ile max verimli 5-6 bitki mi yoksa 50k bütçe ile az verimli 15 bitki mi daha fazla mahsul verir? Eğer 50k maks verim 5-6 bitki daha fazla getirirse tabiki bu yöne dönerim , forumda bir arkadaş 15 bitki 150x150 kabin içerisinde blue dream autodan 700gr mahsul almış ilk grow hasatında. Paylaştığı resimlere , alan dar ve ışığın yetersiz gibi yorumlar gelmiş haklı olarak, yani demek istediğim hangisi daha verimli olacaksa benim için onu yapabilirim
50k bütçe ile

şu ışığın altına 10 tane bluedream auto 19 lt saksı atsam 150x150 kabine sıkı bir bakımla nasıl olur

Yesil888

Ordinaryüs
Isik iyi görünüyor ama hic bilmedigim bir isik, bende marshydro var, cok memnunum.Kanka 150X150 kabinde 10 tane saksi cok fazla, bitkiler büyünce cok ic ice girer, altlar isik almaz, yani 0 kabinde 4-5 saksi ilede ayni verimi alirsin.

Newbie2

Yeni üye
Isik iyi görünüyor ama hic bilmedigim bir isik, bende marshydro var, cok memnunum.Kanka 150X150 kabinde 10 tane saksi cok fazla, bitkiler büyünce cok ic ice girer, altlar isik almaz, yani 0 kabinde 4-5 saksi ilede ayni verimi alirsin.
Bunun için 4 adet 100w 5600kelvin led ampul ile altlara takviye yapsam bir problem teşkil eder mi ve 19 lr saksı yerne 15 lt kullansam genetik olarak blue dream auto düşünüyorum 1 kere topping yaparım belki

Yesil888

Ordinaryüs
Bunun için 4 adet 100w 5600kelvin led ampul ile altlara takviye yapsam bir problem teşkil eder mi ve 19 lr saksı yerne 15 lt kullansam genetik olarak blue dream auto düşünüyorum 1 kere topping yaparım belki
O linkteki isik cok güclü bir isik, eger 4 adet 100 watt daha eklersen isik cok fazla gelir. Kanka amacin iyi hasat degil mi? Inan bana cok dikisten cok cocuk olmuyor.:) yap 4-5 saksi 19 lt lik saksida. cok iyi hasat alirsin.

Geyve5454

Müptezel
50k bütçe ile

150 kabıne 15lt 9 tane zor sığdırıyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • G ganjasevdalısı:
    ** ** hahahaha **** **** ****** *** ***** ********** ********* ** *****
  • kkush kkush:
    ********** *** **** ********* ********* hahahaha* hahahaha* ******* hahahaha******** ****** ****** hahahaha*** hahahaha** *** *** * ******* ******* ********* **** ****** ****** ****** ***** **** ******** *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** ** ***** ****** ********* ******* ******* ***** *** *** ** ****** ******* ***** ********* ***** ***** **** ** **
  • kkush kkush:
  • clackster clackster:
    ***** ***** *** ***** ***** ******* *** ***** **
  • MalrukLord MalrukLord:
    ******* *** ****** ****** ********** ***** ******** ***** ******* ***** ***** ******** ******* ******** hahahaha*
    +2
  • MalrukLord MalrukLord:
  • kkush kkush:
    ********* ***** ******** ** ******* *** **** ******** ******* ***** hahahaha** hahahaha** ******* ********* ***** ****** ***** ** ********** ****** ***** ******** ********** ***** **********
  • MalrukLord MalrukLord:
    *** ********** ********** hahahaha *** **** ******* ********** **
    **** **** ****** **** hahahaha* ****** hahahaha **
  • MalrukLord MalrukLord:
    ******* hahahaha*** hahahaha * ******* *** *** ****** ********* ** *******
  • kkush kkush:
    hahahaha*
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    hahahaha **** **
  • MalrukLord MalrukLord:
    hahahaha*
  • kkush kkush:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • clackster clackster:
    **** **** ****** **** hahahaha* ****** hahahaha ** ***** ******* ** *** ** *** ***** * ***** ** hahahaha* **
    ******* *** ****** ****** ********** ***** ******** ***** ******* ***** ***** ******** ******* ******** hahahaha* ******** ********** ***** ******* ******** ******* ****** ***** **** ** ****** ****** *** ****** ********** *** ***** **** **** ** ****** ** **** hahahaha********
  • clackster clackster:
  • kkush kkush:
    ******** hahahaha***** ******** *********
    kkush kkush: ******** hahahaha***** ******** *********