İLK DENEYİM BOLCA YARDIM GEREKK SIFIR DENEYİM!!

ArtHaze

Yeni üye
Arkadaşlar merhabalar bu ilk deneyimim olacak çok tecrübesizim elimde şuanda 2. günde peçetede olan bir adet auto tohumum var biobizz allmix ve starter pax mevcut ışık nedir ne değildir bilmiyorum fotoğrafını ve kitapçığını ekliyorum izlemem gereken adımlarda yardımcı olurmusunuz? toprağa koyup hasat edene kadar aynı saksıda mı kalmalı yoksa ilk önce daha ufak bi saksıya mı koymalıyım? ışığı 20/4 olarak mı kullanayım ve ışığın birçok modu mevcut ekleyeceğim kullanımı için yardımcı olurmusunuz? WhatsApp Image 2023-02-09 at 01.43.30.jpegWhatsApp Image 2023-02-09 at 01.43.31.jpeg

ArtHaze

Yeni üye
Kanka ışık hakkında bilgim yok yorum yapamıyorum. Direkt toprağa mı yoksa küçük saksıya ekip sonra transplant yapmak mı sen karar vereceksin. Önce bardakta başlayıp sonra küçük bir saksıya alıp daha sonra son saksıya almak köklenme açısından daha iyi. Ne kadar sağlıklı kök o kadar iyi. Ancak tecrübesiz bazı kişiler transplant esnasında hata yapıp köklere zarar verebiliyor bu da en son istediğimiz şey. Tecrübesiz biri için direkt ana saksıya ekmek gelişimi yavaşlatır ancak garantiye alır. Transplant daha hızlı büyüme sağlar daha fazla kök yaptırır ancak tecrübesiz biri için risklidir. Auto olduğu için de ışık göngüsünü 18-6, 20-4, 22-2, 24-0 yapabilirsin bu senin tercihin. Auto için önerilen ilk 10 gün 24-0 ışık daha sonra 18-6 ışık döngüsü. Auto sürekli büyüme gösteriyor fakat illaki dinlendirilmesi diyenler çoğunlukta. Bu yüzden ilk 10 gün 24-0, daha sonra 18-6 en sağlıklısı kanımca. Bol hasatlar
Çok teşekkür ederim değerli yorumun için, peki bu topraktaki ilk 10 günde kabinin içerisindeki sıcaklık nem dengesi nasıl olmalıdır?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bayfrodo33:
  • M Chat bot:
    hahahaha* *** **** *** *****
  • B Chat bot:
  • M Chat bot:
    hahahaha* *** ****** *** *****
  • B Chat bot:
  • B bayfrodo33: