İlk deneyimim indoor nasıl kankalar ??

Arkadaşlar merhaba 11 şubatta toprağa ektiğim 5 adet (Torbacı tohumu) bitkilerim hangileri dişi çıkar çıkarmı bilemeyiz tabi ama bana genel olarak her konuda fikirlerinizi bilgilerinizi aktarırsanız çok mutlu olurum. 11 şubattan bu yana all mix toprağıma 1 martta ilk sıvı gübresini verip 4 martta boş sulamasını yaptım 8 martta yine gübresini vereceğim 5 saksıya 1.5 lt suya yaklasık ortalama 10.12 ml gübre karıştırıp 1.5 lt suyu 300ml olarak bölüp her saksıya eşit dağıyorum boş sulamayıda 200 ml olarak yapıyorum çok çok amatör olabilirim ama bitkilerimin durumu bu şekilde topping mopping hiç birşey yapmadım ektiğim gibi gidiyor :)) BİR YARDIM ELİ UZATIN KARDEŞLERİM BÜTÜN GROWER ARKADAŞLARA SELAMLAR

FOTO TARİHLERİ ( 6 MART )
09A360D3-ACF0-44F1-8B40-458780272B0B.jpeg8E61FB4B-FADA-45F9-AFDB-B04C336B5B20.jpeg146D33EE-98E0-4605-9CF3-0EFFFDCED292.jpeg3FAB59EA-5184-4832-AB51-03BEBBD1F06A.jpeg

79C6D351-DFCD-462A-A2B8-C798F3A4ACEC.jpegkanka kızlar benim olsa direkt üstünü çizdiğim yaprakları budar o tarafa doğru yatırır gerekirse yan dallarıda sağa sola açar, ilk toppinglerini atardım,allmix olduğu için bi gübrede verdiğim için ,iki üç sulama boş giderim ,sonra bi gübre bi boş sağlıklıysa sorun yoksa iki gübre bi boş giderdim baya iyi gözüküyorlar, ustalar ne der bakalım

köfteci olduğu için de mutlaka hst denerdim en az iki bitkide, strese girecekleri için bu eğitmlerden sonra mutlaka revive veya benzeri bir solüsyonla yağmur yağdır , çok iyi gelecektir

Ekli dosyayı görüntüle 11979kanka kızlar benim olsa direkt üstünü çizdiğim yaprakları budar o tarafa doğru yatırır gerekirse yan dallarıda sağa sola açar, ilk toppinglerini atardım,allmix olduğu için bi gübrede verdiğim için ,iki üç sulama boş giderim ,sonra bi gübre bi boş sağlıklıysa sorun yoksa iki gübre bi boş giderdim baya iyi gözüküyorlar, ustalar ne der bakalım

köfteci olduğu için de mutlaka hst denerdim en az iki bitkide, strese girecekleri için bu eğitmlerden sonra mutlaka revive veya benzeri bir solüsyonla yağmur yağdır , çok iyi gelecektir
Teşekkür ederim yorumların için kanka söylediğin yaprakları budamayı düşünüyorum ama sanırım bunu 1 hafta sonra yapıcam toprağım light mix miş yanlış yazmışım gübrelemeye bu yğzden biraz geç başladım açıkcası şuanda haftada 1 gübre arayada boş sulama yapıp boş suyu verdikten 2 gün sonra yapraklarına spreyle dinlenmiş su sıkıyorum topingi biraz araştırıcam burada detaylı bir şekilde ama toping zamanı geldi diyorsun sen sanırım

Burada bir kaç konuda görmüştüm bilgileri pekiştiricez artık bakalım teşekkür ederim sizede iyi growlar :)
yavaşça izle telleri nereden ve neden geçirdğini durdurarak ekranı incele kanka, çözeceğine eminim

bu topping

su düzenini mümkün mertebe bozmamalısın, ben bozdum uğraştım, toprağına 5-6cm parmağını soktuğunda nem yoksa yada çok yakınsa kuruluğa suyu veriyorsun bu süreç üç günde yaşanıyorsa eğer yani 3 günde kuruyor ve suyunu veriyorsan , yine 3 gün beklemelisin bakıp yine tabii, baktın nemli bir gün daha beklersin gözlemlersin ellerini yıkayıp toprağa ve kızlara dokun saygılar hasatımız tavana zıplatsın inşallah

yavaşça izle telleri nereden ve neden geçirdğini durdurarak ekranı incele kanka, çözeceğine eminim

bu topping

su düzenini mümkün mertebe bozmamalısın, ben bozdum uğraştım, toprağına 5-6cm parmağını soktuğunda nem yoksa yada çok yakınsa kuruluğa suyu veriyorsun bu süreç üç günde yaşanıyorsa eğer yani 3 günde kuruyor ve suyunu veriyorsan , yine 3 gün beklemelisin bakıp yine tabii, baktın nemli bir gün daha beklersin gözlemlersin ellerini yıkayıp toprağa ve kızlara dokun saygılar hasatımız tavana zıplatsın inşallah
İlgin için teşekkür ederim topping uygulaması yapıcam muhtemelen yarın uyandığımda ilk işim bu olabilir hatta. Takvime çizelge uyguladım gübresini suyunu hep belli günlerde veriyorm saksıyı elime alıp ağırlığına bakıp toprağınıda kontrol edip veriyorum. Bu arads Topping dediği sanırım sadece kelle uçurma izleyip gördüğüm kadarıyla

Ekli dosyayı görüntüle 11979kanka kızlar benim olsa direkt üstünü çizdiğim yaprakları budar o tarafa doğru yatırır gerekirse yan dallarıda sağa sola açar, ilk toppinglerini atardım,allmix olduğu için bi gübrede verdiğim için ,iki üç sulama boş giderim ,sonra bi gübre bi boş sağlıklıysa sorun yoksa iki gübre bi boş giderdim baya iyi gözüküyorlar, ustalar ne der bakalım

Topping yapıp lst uyguladım söyledğin gibi şuanda 18/6 AUVL 250W gelişim dönemi ışığı takılı 12/12 ye geçmelimiyim ?

Ekli dosyalar

• 809849AF-B056-4DF1-B39E-490FABDA8228.jpeg
    809849AF-B056-4DF1-B39E-490FABDA8228.jpeg
    579.3 KB · Görüntüleme: 25

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    +1
    hahahaha***** ** ****** ****** ****** ********** ******* **** hahahaha* *** ***** ********* ****** ********* ******** *** ****** ****** hahahaha ** ********** **** ******** ******
    ****** ****** ****** ********* ********* hahahaha ****** **
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ****** ****** ***** **** ********* hahahaha ****** **** * ** ********** *****
    **** ****** *** **** ****** ********* ******** ********** ****** ****** ***** ***** **** ********** ******** ******
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahaha*** ******* hahahaha *** ******** *****
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** ********* hahahaha*** ********** ***** *** ****** ********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    *** ****** ****** ******** ******** *** ******* ********* hahahaha*** ********* hahahaha*** ********** ***** *** ****** ********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* hahahaha****** hahahaha***** hahahaha* hahahaha
    +1
    ******** ***** ****** ***** **** ****** ********* ********** * ******** ****** *** *** ***
  • bandaleros bandaleros:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******** ***** ****** ***** **** ****** ********* **** ******** **** ****** ******* ** ***** ***** *********
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******** ****** ***** *** *** **** ***** ******* ****** ****** **** ******* ****** **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* ****** ***** * ** ***** ******* ******* *** **** hahahaha ***** ***
    **** ******* ***** ***** ***** ***** *** ***** ******** ****** ***** *** *** **** ***** ******* ****** ****** **** ******* ****** **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* ****** **
    ***** *** ********** ***** ********* **** ******* ***** ********* ****** **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha
    BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ: hahahahahahahaha