İlk Growum 6 Photo 3 Genetik...

Bandaleros

Müptezel
Merhaba Üstadlarım, Kankalarım Yeni Başlayan Ve deneyimli Growerlar...

Daha önceden açmış olduğum bir yetiştirme günlüğüm vardı fakat bunu yeniden açmak,toparlamak istedim.
Çünkü yaptığım hatalar oldu sonrasında bu güzel platformumuzdaki ustalar bana çok yardımcı oldu ve bitkilerimi ölmek üzereyken kurtarmış olduk (hepbirlikte)...

Bu yazıyı yazma sebebim benim yaptığım hataları yapmayın yaparsanızda biran önce doğru müdhaleleri uygulayıp bebeişlerinizi kurtarın.

öncelikle setupımı anlatayım sizlere

Mars hydro 150x150x200 çadır.

Mars hydro fc6500 full spectrum led ( güncellenecek) Mars Hydro FC8000 ile güncellendi

Growsan Karbon filtre ve S&P slient td500 çıkış fanı
S&P td150 giriş fanı
Goldmaster Nem Makinası
Ozon jeneratörü (deneysel bir çalışma zaralı sinekler örümcekler için)
Ayarlı Akıllı Prizler vs.vs

Ürünlerin Çoğunu 2. El aldım ve bu konuda herzaman söylüyorum 2. El candır

Öncelikle 3 gen seçtim kendime ve Yurtdışından siparişlerimi verdim

Verdiğim genler Photo period (uzun dönem) tohumlardı

Aldığım genler sırasıyla
Purple Glam Kush

Ananas Funk

Kali’s Mistery

Youtube’ta izlediğim ve forumda gördüklerim kadarıyla tohumlarımı suya verip patlattım. 1 gün bekledikten sonra nemli peçeteye alıp kilitli poşete koydum ve 3 gün karanlık bir yerde beklettim…

Bu arada çadırımı Ve almış olduğum ürünleri kurmaya başladım.

Tek başıma o çadırı kurmak ilk defa olduğu ve daha önceden kurmamış olduğum için gerçekten zordu :)

Siz bence bir destek alırsanız iyi olur en azından benim gibi 2.5 saat harcamamış ve deli gibi terlememiş olursunuz …

Artık tüm ekipmanım hazırdı çadırdaki herşey nizami çalışıyordu e ozaman neden tohumları kağıt bardağa koymuyorum ?

Bende Kağıt Bardak aldım ve ilk büyük hatamı yapmış oldum…

İlk toprağım biobizz all mix ama daha önceden açılmış, yarısı kullanıldıktan sonra depo bodrum arası bir yerde bir yıl kadar beklemiş bir topraktı…

Tecrübesizliğim burada ilk defa kendini gösterdi…

Siz siz olun sakın daha önceden açılmış bir toprak kullanmayın…

İlk gün başıma gelenler ‘’Evi sinek ve örümcekler bastı ‘’

Ve burada ikinci hata geliyor hazır olun…

Gittim çiçekçiden bir paket toprak aldım ve ona naklettim fidelerimi

Bu hareket fidelerimi fazla gübreli bir toprağa almak gereksiz strese sokma gibi birçok yanlışa yönlendirmiş oldu beni…

Ozaman Ne yapmıyoruz Kankalar güvenmediğimiz toprağa ekim yapmıyoruz…

Çiçekçiden aldığım Toprak en başta işe yaradı Birde elimde Ozon jeneratörü vardı ev tipi olanlardan Bunun ne işe yaradığını aşağıya koyacağım linklerden anlıyacaksınız sinek ve örümceklerden kurtuldum…

Sonrasında Herşey düzgün Gidiyordu Yavaş Yavaş Fidelerim Büyüyor, toprağım kurudukça 50 ml şırıngayla Ph ayarladığım suyu veriyordum.

Taki bir akşam alkollüyken fazla su vermemle herşey bozuldu..

Bitkiler yapraklarını aşağı indirdi ve yavaş yavaş bozulmaya başladı

Yaprak renkleri sararmaya başladı ve bitkilerim yavaş yavaş ölme yoluna girdi…

Kankalarım siz siz olun alkollü ve kafanız güzelken kabininize ve growunuza yaklaşmayın :)

Toprakta sorun olduğunu görünce ve başka bir kaynaktan yanlış bir bilgi alınca acilen toprağımı biobizz all mix ve 19lt bez saksılara transfer ettim.

Transfer ederken kök besleyici ve ismini bilmediğim beyaz bir toz kullandım birde supervit damla’yı suya karıştırıp can suyu olarak verdim.

Sonrasında forumdaki üstadlar bana yol gösterdi bitkimin toprağında sorun olduğunu cal-mag eksikliğine girdiğini söylediler ve bana 1litre suya 1,5ml cal-mag hazırlayıp birkaç gün hatta yapraklar tek renk yeşil olanala kadar hergün takviye vermem gerektiği söylendi bende bunu uyguladım.

Günler geçtikçe bitkilerim düzelmeye başladı bu gözle görülür hale geldiğini görünce içim rahatladı çünkü artık düzelirse düzelir düzelmezse yeniden ekerim diye umutsuzluğa düştüğüm bebişlerim canlanmaya başlamış ve sağlıklı hale gelmeye başladı…

Bugün photo ekimimin 33. Günü

Kankalarım şunu unutmayın growunuzda uygulayacağınız her hareket hasadınızı iyi yada kötü etkilemekte
bu yüzden forumda üstadlardan yardım istemekten çekinmeyin çünkü yardım sever sizin başarılarınızı görmek isteyen üstadlar var...

Dün akşam 3 bebişi topping ve mainlining uygulayıp kellelerini aldım

3 bebiş te gelişimi 1 er hafta geriden geldiği için onlara herhangi bir müdhale’de bulunmadım…

Aşağıda hafta hafta karışık ama toparlıyabildiğimce resimlerini atıcam.

1. hafta ilk fidelenme

https://ibb.co/xXQVmHr

alttaki resimlerde gelişimini ve calmag takviyesiyle iyileşmeleri görebilirsiniz.

https://ibb.co/y8v3GYX

Bundan sonra ekliyeceğim resimler daha Düzenli olur çünkü galerim çok karmaşık ve yüklemesi zor...

Growumun 33. günü ve dün akşam topping ve mainlinig uygulamaya çalıştım

https://ibb.co/L8x8kTn

Günlüğüm hergün ve her hafta Güncellenecektir...

Katkıları ve yardımlarından dolayı @Yesil888 Üstadım ve @pineapple express Kankama Teşekkür ederim...

@Kanka
@Night owl
@Mordecai
@Lemonhazelover
@ErdemRS6
@VisneliKadayif
@TabldotLife
@deyorke
@NewGardener
@VendettaX

Diğer konularıma da göz atmanızı ve desteklerinizi bekliyorum

Son düzenleme:
abim yeni çıktım işten öğlen telefondan bir girdim gördüm yorum yapamadım okadar foto varki telefonda sayfa gelmedi beğenmekle yetinebildim.
ama konuşturmuşsun helal olsun hayran kaldım vallah :)

şimdi şöyle birşey söyliyim abime fan yapraklarını eğmişsin abi dal yapraklarının dibinden gelen yeni yapraklar varya onlar senin ana dalın olucak.
biraz uzadıktan sonra onları eğiceksin

abi o filizleri ne yapmayı düşünüyorsun aynı kabinde mi devam ettireceksin başka bir kabin mi kuracaksın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    çaylakyetiştirici çaylakyetiştirici: ***** *** ******* ****