İlk indoor deneyimim desteklerinizi bekliyorum

Fındıkhaze

Yeni üye
Selamlar kankalar ilk kez bir kabin kuracağım ve 4 auto bakmayı düşünüyorum . Almayı düşündüğüm ekipmanlar

veya

ışık olarak ise sahibindende gördüğüm ve forumda ki arkadaşların da referans olduğu cobledlerden 600w fullspecrtrum led sizce ekipman seçimlerim doğru mudur ? Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim :)

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Selamlar kankalar ilk kez bir kabin kuracağım ve 4 auto bakmayı düşünüyorum . Almayı düşündüğüm ekipmanlar

veya

ışık olarak ise sahibindende gördüğüm ve forumda ki arkadaşların da referans olduğu cobledlerden 600w fullspecrtrum led sizce ekipman seçimlerim doğru mudur ? Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim :)
4 autoya 600 cob yeter. çadır için 1x1 yeterde artar alanım fazla olsun dersen
https://www.grovya.com/bitki-yetistirme-kabinleri?product_id=88.
Zeuxe alma derim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Byfendi

Kıdemli Üye
Dostum hayirli olsun. Zeux marka kabinlerden cok fazla şikayet duydum dayanakli olmadigi yönunde. Biraz daha arastirmani öneririm

muptinho

Üye
Zeuxe alma kanka ben kabini kurarken firma yetkilisiyle görüştüm saydamlık olduğunu söyledi arkasında duramadı. Forumdan bi arkadaşında bitkisinin üstüne karbon filtre düştüğünü okumuştum.

S

silas

Guest
2 sinin arasında fiyat farkı yok zeuxe kabin alma ama çökme sorunu var. 120x120 işini görecektir 4-7 arası auto rahat yetiştirirsin. Işık konusunda da hiç kasma bunu al geç kafanda soru işareti kalmasın, her türlü iyi iş yapıyor. 120x120 kabinde 6 autoyu rahat besler.
Havalandırma alman gerek, havalandırmayı sadece koku sorununu ortadan kaldırmak olarak düşünme, hava sirkülasyonu bitkinin karbon alması için sürekli şart.
daha sessiz olsun diyorsani alttakini dimmerleyip ısı ve ses izalosyonlu kullanıp bunuda kullanabilirsin, bütçene bağlı.
İyi growlar

Fındıkhaze

Yeni üye
2 sinin arasında fiyat farkı yok zeuxe kabin alma ama çökme sorunu var. 120x120 işini görecektir 4-7 arası auto rahat yetiştirirsin. Işık konusunda da hiç kasma bunu al geç kafanda soru işareti kalmasın, her türlü iyi iş yapıyor. 120x120 kabinde 6 autoyu rahat besler.
Havalandırma alman gerek, havalandırmayı sadece koku sorununu ortadan kaldırmak olarak düşünme, hava sirkülasyonu bitkinin karbon alması için sürekli şart.
daha sessiz olsun diyorsani alttakini dimmerleyip ısı ve ses izalosyonlu kullanıp bunuda kullanabilirsin, bütçene bağlı.
İyi growlar
teşekkür ederim kanka . Bu ışık 6 autoya bakar mı onu merak ettim . Bide stüdyomda yapacağım bu işi içerisi ses yalıtımlı olduğu için gürültü problemim yok o yüzden karbon filtreyi çiçeklenme zamanında alırım diye düşünüyordum maddi sıkıntılardan dolayı ama sanırım başlangıçtan kullanmam gerekecek doğru mudur ?

S

silas

Guest
teşekkür ederim kanka . Bu ışık 6 autoya bakar mı onu merak ettim . Bide stüdyomda yapacağım bu işi içerisi ses yalıtımlı olduğu için gürültü problemim yok o yüzden karbon filtreyi çiçeklenme zamanında alırım diye düşünüyordum maddi sıkıntılardan dolayı ama sanırım başlangıçtan kullanmam gerekecek doğru mudur ?
Işık konusunda aklında şüphe kalmasın iyi bir ürün, hem xyo ledlerin kalitesi olsun hem işçilik hem de asıl önemlisi piyasadaki en geniş alimünyum kullanılmış, bu soğutma için çok önemli.
İlk 2-3 hafta çok fazla ihtiyacın olmaz havalandırmaya ama böyle bir sistem havalandırma olmadan çalıştırılmaz, Cob ledin ürettiği sıcak havayı dışarı atman gerek. Bitkinin asıl besin kaynağı ise gübre değildir, bitki yapısını %5-10 gübrelerden alır, %90-95 ışığı kullanarak havadaki karbondan alır, yani bitkinin asıl besin kaynağı ışık ve havadır. Ayrıca iyi havandırılmayan ortamda 4 bitki toprakta ve yaprakta ciddi nem, küf, fungal mantar, böcek sorunlarına neden olur, bunu es geçme %100 yaşayacağın sorundur, Toprağın geç kurur, bu da bitkinin hasta olmasına neden olur. Bu da hasadın kalitesini ve biktarını önemli ölçüde etkiler. Koku olayı bunların yanında hiç kalır, karbon filtre olmadan da çiçeklenme zamanı leş gibi oda, ev, hatta apartman katına kadar sızar koku. Yani bitkilerin sağlığı yanında, güvenlik açısından da havalandırma şart.
Işık güzel, kabin güzel, havalandırma tırt olmasın :)
İyi growlar

Fındıkhaze

Yeni üye
Işık konusunda aklında şüphe kalmasın iyi bir ürün, hem xyo ledlerin kalitesi olsun hem işçilik hem de asıl önemlisi piyasadaki en geniş alimünyum kullanılmış, bu soğutma için çok önemli.
İlk 2-3 hafta çok fazla ihtiyacın olmaz havalandırmaya ama böyle bir sistem havalandırma olmadan çalıştırılmaz, Cob ledin ürettiği sıcak havayı dışarı atman gerek. Bitkinin asıl besin kaynağı ise gübre değildir, bitki yapısını %5-10 gübrelerden alır, %90-95 ışığı kullanarak havadaki karbondan alır, yani bitkinin asıl besin kaynağı ışık ve havadır. Ayrıca iyi havandırılmayan ortamda 4 bitki toprakta ve yaprakta ciddi nem, küf, fungal mantar, böcek sorunlarına neden olur, bunu es geçme %100 yaşayacağın sorundur, Toprağın geç kurur, bu da bitkinin hasta olmasına neden olur. Bu da hasadın kalitesini ve biktarını önemli ölçüde etkiler. Koku olayı bunların yanında hiç kalır, karbon filtre olmadan da çiçeklenme zamanı leş gibi oda, ev, hatta apartman katına kadar sızar koku. Yani bitkilerin sağlığı yanında, güvenlik açısından da havalandırma şart.
Işık güzel, kabin güzel, havalandırma tırt olmasın :)
İyi growlar
Tamamdır ustaaa çok teşekkür ediyorum sayenizde öğreneceğim ben de başladığımda günlük açacağım ve yüzünü kara çıkartmayacağım saygılar sevgiler :)

tito33

Üye
Zeuxe kabinle ilgili sıkıntısı olan arkadaslar firmayla iletişime gecerek metal kose baglantısı temin edebilirsiniz. Eski versiyona güncelleme gibi birsey. Firma hiçkimseyi magdur etmeyecek sekilde yardımcı oluyor deneyip gorebilirsiniz. iyi growlar ...

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 15628

Guest
Evet arkadaşlar zeuxe kabin elime ulaştı ve kuralı bir hafta oldu. Hiçbir çökme yan yatma gibi durum yok. Ayrıca köşe bağlantıları güncellenmiş olarak
elime geldi bilginize...

Zeuxe kabinle ilgili sıkıntısı olan arkadaslar firmayla iletişime gecerek metal kose baglantısı temin edebilirsiniz. Eski versiyona güncelleme gibi birsey. Firma hiçkimseyi magdur etmeyecek sekilde yardımcı oluyor deneyip gorebilirsiniz. iyi growlar ...
Dostum kabini kullanıyor musun herhangi bi problem var mi acaba ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha**** *** ******* *** **** ******** **** ******** * ****** ***** ** **** ** ***** *****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* ** ******* hahahaha
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahahahahahahahahahaha*** hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
    * ***** ****** ***** ****** ***** ******** ********** hahahaha *** ******* **** ********* ***** ***** ***** *** ***** ***** ******* ******** hahahaha hahahaha*****
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ****** ******** ******* ******** ********* ***** ***** ****** ** ** hahahaha ******* hahahaha********
    ****** ******** *** ***** ****** ***** ****** ***** ******** ********** hahahaha *** ******* **** **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    * ***** ****** ***** ****** ***** ******** ********** hahahaha *** ******* **** ** ****** *** *** ********* ***** **
    ****** ******* ********** **** ****** ******* **** ** ********* **
  • kkush kkush:
    ******* ***** ********** ***** hahahaha*
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ****** ******** ** *** ******** ******* ********* **** ****** ********** ******* ********* hahahaha** ***** ** **** **** *** ***** ****
    hahahaha*** hahahahahahahaha********** hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
    ***** ***** ********* ********** ******** ******** ******* ********* **** ****** ********** ******* ********* hahahaha** ***** ** **** **** *** ***** ****
    +1
  • kkush kkush:
    ***** *** ***** ******* hahahaha
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ** ********* ********** ******** ********* ** ****** hahahaha****** *******
    +1
  • kkush kkush:
    +1
    ***** ********* *** hahahaha** hahahaha***** **** hahahaha* ***** ***** ***** ******** ********* ******** hahahaha*** ********* ***** ***** **** ***** **** ***** ******* ********* * ***** ****** ** ****** ******* ******** ******* ********* **** ****** ********** ******* ********* hahahaha** ***** ** **** **** *** ***** ****
  • istr istr:
    ****** ******* ******** ***** *** ****** **** ***** ***** **** ****** **** ********* ***** ********* *** hahahaha** hahahaha***** **** hahahaha* ***** ***** ***** ******** ********* ******** hahahaha*** ********* ***** ***** **** ***** **** ***** ******* ********* * ***** ****** ** ****** ****
    ******* *** hahahaha ********** hahahaha ********* **
  • kkush kkush:
  • istr istr:
    ******** ****** **** ********* ********* ********* ***** ******* ******** ******* **** hahahaha**
  • kkush kkush:
    ********* ********* hahahaha* ** ****** ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* ***** ********* *** hahahaha *** ****** hahahaha* ***** hahahaha ********* ***** ***** **** hahahaha* ** ******** ********** hahahaha ********** *****
    ******** ********* ***** *** ******* ****** ******* ***** ********* hahahaha***** ******** ******* ******** ***** *** ****** **** ***** ***** **** ****** **** *********
    TroubleStyla TroubleStyla: ******** ********* ***** *** ******* ****** ******* ***** ********* hahahaha***** ********...