İndoor esrar günlüğü

• Konbuyu başlatan Üye silindi 36700
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 36700

Guest
Arkadaşlar selam daha öncesinde defalarca kez gerek fazla gübre gerek ışık düzensizliği gerek bazı şeyleri aşırıya kaçırma yüzünden bitkiyi yaktım öldürdüm bu sefer naçizane daha önce grow yapmış başarılı arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacım var auto tohum og kush var çimlendirmemek sonra her gün veya her hafta buraya gelişimi atacağım fikirlerinizi alacağım a dan z ye isterseniz benim gibi denemiş başarısız olmuş growerlar için çok güzel olur deneyimli growerları beklerim öncelikle ilk sorum aynı anda 3 farklı ışık kullanılır mı biri hps biri led biri cob led hepsi farklı renkte ışık veriyoru

acemiceday

Müptezel
Arkadaşlar selam daha öncesinde defalarca kez gerek fazla gübre gerek ışık düzensizliği gerek bazı şeyleri aşırıya kaçırma yüzünden bitkiyi yaktım öldürdüm bu sefer naçizane daha önce grow yapmış başarılı arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacım var auto tohum og kush var çimlendirmemek sonra her gün veya her hafta buraya gelişimi atacağım fikirlerinizi alacağım a dan z ye isterseniz benim gibi denemiş başarısız olmuş growerlar için çok güzel olur deneyimli growerları beklerim öncelikle ilk sorum aynı anda 3 farklı ışık kullanılır mı biri hps biri led biri cob led hepsi farklı renkte ışık veriyoru
Bro halen dersler cikartmadin mi hatalarından folayi kendin için?
3 ışığı aynı anda kullanma fikri fantezisi nereden geldi biranda)?
Dostum forumu oku ve yapılması gerekenleri gereğince yaparsan hic sorun çıkmaz. Aynı anda üç isihin işi veisik gücünü hangi alan karşılayacak ve gereği nedir ?
İlk evreler ışık nem işi havalandirma bunlara önem ver gereksinimlerini karsilarsan sorun çıkmaz. Tohum seçerken dahi iive araştır ve çok kaprisli türleri tecrübe kazanmadan tercih etme.

Ü

Üye silindi 36700

Guest
Işıklarım yetersiz olduğu için yavaş yavaş hata yapa yapa ışık seçtiğim için hiçbir ışığı atmadım biri 1000 w led diğeri 50 w cob led biri 400w hps hepsi işe yarar diye atmadım satmadım trde ikinci el satmaya çalışsam evime polis gönderir kılın biri boku yerim ve bitki sayım yüksek 7 kök var 7 köke 400w hps de yetmez bro napayım cinsim og kush çok kaprisli hassas bir tür mü bilmiyorum

Ü

Üye silindi 36700

Guest
Bro halen dersler cikartmadin mi hatalarından folayi kendin için?
3 ışığı aynı anda kullanma fikri fantezisi nereden geldi biranda)?
Dostum forumu oku ve yapılması gerekenleri gereğince yaparsan hic sorun çıkmaz. Aynı anda üç isihin işi veisik gücünü hangi alan karşılayacak ve gereği nedir ?
İlk evreler ışık nem işi havalandirma bunlara önem ver gereksinimlerini karsilarsan sorun çıkmaz. Tohum seçerken dahi iive araştır ve çok kaprisli türleri tecrübe kazanmadan tercih etme.
Kanka aşağıya cevap yazdım bloğu tam bilmiyorum cevap verememişim

acemiceday

Müptezel
Işıklarım yetersiz olduğu için yavaş yavaş hata yapa yapa ışık seçtiğim için hiçbir ışığı atmadım biri 1000 w led diğeri 50 w cob led biri 400w hps hepsi işe yarar diye atmadım satmadım trde ikinci el satmaya çalışsam evime polis gönderir kılın biri boku yerim ve bitki sayım yüksek 7 kök var 7 köke 400w hps de yetmez bro napayım cinsim og kush çok kaprisli hassas bir tür mü bilmiyorum
Kanka kademeli olarak doğru yükseklikte 1000 watt i düşük wattlar da bitkilerin gelişimi doğrultusunda izleyerek kullanabilirsin.
Çok iyi yapmışsın satmayarak. Oldukları yerde değerlendiler zarar yok bro :)
Konuyu iyi açıklayıp yazarsan seni daha doğru anlarız dostum.
Bol hasatin olsun

pilaki

Kıdemli Üye
1000 watt LED'in dim özelliği var mı? 400 watt hps tüm dönem mi? LED orjinal 1000 watt ve dimi yoksa bloom 3. haftadan sonra kullanırsın, faturaya yazık. 50 watt cob ilk 14 gün işini görür.

Ü

Üye silindi 36700

Guest
Eyvallah kanka
1000 watt LED'in dim özelliği var mı? 400 watt hps tüm dönem mi? LED orjinal 1000 watt ve dimi yoksa bloom 3. haftadan sonra kullanırsın, faturaya yazık. 50 watt cob ilk 14 gün işini görür.
ilk olarak hps grow bloom yani tüm dönem dim özelliği nedir bilmiyorum ama üzerinde iki tuş var veg bloom yazıyor Amazon’dan aldım 1200 tl ye. Orijinal mi bilmiyorum 1000 Watt güç verdiğini pek sanmıyorum

pilaki

Kıdemli Üye
100 watt bile yoktur. Marka model at bakalım kanka. Dim özelliği led quantum boardlarda ışık şiddetini kontrol edebilmek demek. 400 hps tüm dönem ile 7 bitkiye sog yaparsın.

pilaki

Kıdemli Üye
Para tuzağı dediğim gibi, ışık hakkında bilgisi olmayan insanları 1000 - 2000 watt diye kandırıyor şerefsizler, 1200 liraya 1000 watt qb' nin boş kasası bile alınmaz. Hps için balastın elektronikse dim özelliği olur, değilse yükseltip alçaltarak çözersin ışık şiddetini. İlla 7 tane yapıcam başka ışıkta alamam dersen SOG yaparsın. Auto saksı değişikliğe pek gelmez, bardaktan direkt saksıya alırsın, hadi diyelim çiçekte yanına ekleme yapsan vegte 400 hps ile yanlardaki saksılara ışık ulaştıramazsın, başta eklemelisin.

Ü

Üye silindi 36700

Guest
Para tuzağı dediğim gibi, ışık hakkında bilgisi olmayan insanları 1000 - 2000 watt diye kandırıyor şerefsizler, 1200 liraya 1000 watt qb' nin boş kasası bile alınmaz. Hps için balastın elektronikse dim özelliği olur, değilse yükseltip alçaltarak çözersin ışık şiddetini. İlla 7 tane yapıcam başka ışıkta alamam dersen SOG yaparsın. Auto saksı değişikliğe pek gelmez, bardaktan direkt saksıya alırsın, hadi diyelim çiçekte yanına ekleme yapsan vegte 400 hps ile yanlardaki saksılara ışık ulaştıramazsın, başta eklemelisin.
Ustam 1. Sorum sog nedir girdim baktım google a yazdım bulamadım 2. Olarak hps nin yanına kaliteli led koyabilir miyim veya cob led olur mu ikisi bir arada ışıklar karışırsa sorun teşkil eder mi

pilaki

Kıdemli Üye
Işıkların karışması sorun olmaz fakat ışık şiddetini ölçmek için lüx ölçer telefon uygulamasıyla ölçüp yüksekliklerini ayarlamalısın, şiddet aynı yükseklikler farklı olmalı. Sog yeşil deniz demek, küçük saksılarla sayıca fazla bitki yetiştirip bitki başına az ama totalde tatminkar hasat alma tekniği. 130 watt torch ledle, ki yeni 150 yaptım, çiçek 4. haftadan sonra totalde 250 watt torchla finale gidicem, günlüğüme göz atabilir fikir sahibi olabilirsin kanka.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    **
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    ******** ***** *** **** *** hahahaha**** ********* ******** ******* ******* ******
  • M Marryhuana:
    ****** ******** ***** ********* hahahaha* *** ***** hahahaha*
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ****** *** *** hahahaha* **** ****** ****** ****** ** ****** **** *******
  • M Marryhuana:
    ********* **** hahahaha* ***
  • A anonimm:
    ********* hahahaha***** ***** *** **** *** ******
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    ****** hahahaha** **** ******** ***** *** *** **** **
  • muadip muadip:
    ******** hahahaha** ***** ***** *** hahahaha** hahahaha*** ********
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha***
    +2
  • T Tropikal.MR:
    ******* ********** ***** ********* hahahahahahahaha***
  • muadip muadip:
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha* *** hahahaha****
    +1
  • M Marryhuana:
  • D DağAdamı:
    hahahaha ********** ***** ***** **** ***** *** ***
  • T Tropikal.MR:
    ******* *** ***** ******* hahahaha ********** ***** ***** **** ***** *** ***
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha*** ** hahahaha**** hahahaha ********** ***** ***** **** ***** *** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** **
  • muadip muadip:
    **
  • T Tropikal.MR:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ******** ******