İyi ki Varsınız! İlk Kurulum! Lütfen Yardım

onepunch

Yeni üye
Selamlar kankalar,

Öncelikle forumla tanışalı iki hafta oldu. Buradaki deneyim ve tecrübelerden herhangi bir fabrika dahil kurulabilir.
Bilginize sağlık.

Bende bu kervana katılmak için karar vermiş bulunuyorum.
Bütçem yok denecek kadar az (2000tl)

Forumdaki desteklerinizle bazı problemleri çözdüm:

Çadır: Bez elbise dolabı + İlk yardım battaniyesi
Tohum: Sponsor
Toprak: Light mİx 50lt
Nem, Isı, Sıcaklık Ölçer
Gübrelere henüz gelemedim :)
Işık konusu ise benim için tam bir kaos.

Çadırım 65x100x160. İki bitki düşünüyorum.
Çinden alınabilecek led ler var ama ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum.

tr.web22.link

10.02€ 38% OFF|1000W Wachsen Licht Led Voll Spektrum Lampe 1500W Geführte Anlage Lampe Gewächshäuser Indoor Phytolamp Für Pflanzen Wachsen Zelt US EU UK Stecker|Growing Lamps| - AliExpress

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com
tr.web22.link
tr.web22.link

Şu ürünün 2000W olanını alsam iş görür mü?

Ya da Torch Led lerden çokca bahsedilmiş ama kaç tane yeterli olur nasıl bağlanır? ya da balast denen aletten lazım olur mu?
Hiç bilemedim.

Bu konuda bana destek olabilirsiniz çok mutlu olurum.
Şimdiden memnun oldum.

34Tripp

Üye
O alana 300-400w işini görür. Tr de bir sürü cob satan yerler var ucuz yollu olur. Onlardan alabilirsin. Yabancı ülkeden getirme kargo vs daha pahalıya gelir. Gelecek üründe nedir belli olmaz gerek yok. Bence

onepunch

Yeni üye
Çok teekkür ederim yorumlarınız için cob ile ilgili tekrar detaylı bir araştırma yapmam en iyisi olacak gibi. Bu tarz elektrik işleriden hiç anlamıyorum :)

sarı siteye bak oraya yaz üsküdar civarında bu işi yapıp satanlar var fıyatları uygun desteklerı var tavsıye ederım ben aldım kulnaıyorum ve memnunum 100 w x5 cobled var fanı ıle ve--beraber alanım serın oldugu ıcın ısıtma konusunuda cozmus oldu , yazın sorun olabılır onuda klıma ıle cözerız :)

Sonne

Kıdemli Üye
Kankacım cob led kendin alıp yapmayı deneme derim. Yxo marka olan cob ledlerle alüminyum soğutucu levhaya bağlanmış arkasına da fanlar takılmış olarak hazır satılanlardan al. İnan bana levhayı ışıkları fanları alıp kendin yapmak istesen daha ucuza gelmez. Yxo olmayanlar yarı yarına daha ucuz oluyor aldanma sakın patır patır patlıyorlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • T Turco:
    * *
    ErdemRS6 ErdemRS6: **