10 12 Bitki için gereken malzemeler

Mpt77

Üye
Öncelikle merhaba kankalar çok uzun zamandır düşündüğüm şeyi yapmaya karar verdim bana yardımcı olur musunuz?

10 yada 12 bitkilik kabin karbon filtre LED fakat ben bunları internetten değil spontone olarak İstanbul'da bulacağımı düşünüyorum o yüzden buraya yazmak istedim forumda hep linkler verilmiş bana karbon filtre ve LED gereksinim nedir bunları söyleyebilecek yardımcı olabilecek birileri varmı acaba ve kabin kaça kaç lazım 10 12 Bitki için şimdiden teşekkürler
Hocam bence buradaki fikir veren insanlara yükselmene gerek yok bu insanların çoğu bu işe yıllarını vermiş çok hata yaparak doğrusunu bulmuş insanlar başlangıç için daha küçük düşünebilirsin her açıdan daha avantajlı olur bu işler maddiyata bakıyor evet ama daha çok bilgi önemli en ufak bir adım atmadan önce güzel bir araştırma yapmak çok sağlıklı olur dumanınız bol olsun

Heisenberg01

Yeni üye
Linkteki lux ölcerden bir tane al. isigi 50 cm as, ilk ik hafta 6-7000 lüks ölc, bitkin 25 cm kadar 17-20.000 ölc bitkin büyüdükce cicege verene 30-35.000 lükse cikart. ilk cicege girdiginde isigi35-40 cm indir. 40-45 lüks ölc. Ileri cicekte 70.000 civarinda lüks ölc. Bu isik ayarini isigin üzerindeki dimmer ayarindan yapacaksin.
Alçaltıp indirme olayları yine benim ışık fc1000w YouTube videolarına bakıyorum en yukarı asıyorlar bitti gitti ilk filizlenme de %25 açık sonra veg de 50-75 çiçeklenme de 100 ve bitkiler nerdeyse ışığa girecek dehşet sömekler veriyorum senin dediğin yöntem meşakkatli baya yoksa acemi olduğum için mi böyle anlatıyorsun üstad

Yesil888

Ordinaryüs
Evet acemi oldugun icin bu sekilde anlattim, yoksa isik mesafesini ve gücünü ayarlamanin en saglikli yöntemi üst yapraklara bakmaktir. Üst yapraklar düz ise isik gücünü yavas yavas arttirisin, baktin üst yapraklar yanlardan yukari kalmaya basladi bu isik fazla geliyor demektir. O zaman tekrar isik gücünü azaltirsin, bu en iyi yöntemdir.

Heisenberg01

Yeni üye
Evet acemi oldugun icin bu sekilde anlattim, yoksa isik mesafesini ve gücünü ayarlamanin en saglikli yöntemi üst yapraklara bakmaktir. Üst yapraklar düz ise isik gücünü yavas yavas arttirisin, baktin üst yapraklar yanlardan yukari kalmaya basladi bu isik fazla geliyor demektir. O zaman tekrar isik gücünü azaltirsin, bu en iyi yöntemdir.
Teşekkürler usta ama en üstte tutup ışığı hiç alçaltıp indirmeden kullanmaları ne peki ayarla alakalı değil mi cihazın lux u ve co 2 nerde devreye giriyor

Yesil888

Ordinaryüs
Sana yeteri kadar bu CO2 konusunda yazildi, birak artik bu konuda soru sormayi, normal growda havadaki CO2 yeter. Üstte tutarsan isigi isiklandirdigin alan genisler, eger isiklandirman gereken alan büyükse isigi yüksek tutarsin, ayari arttirisin, eger bitki olmayan alanida isiklandiryorsan isigi indiri, ayari azaltirsin, elektirikten tasarruf edersin.

Heisenberg01

Yeni üye
Sana yeteri kadar bu CO2 konusunda yazildi, birak artik bu konuda soru sormayi, normal growda havadaki CO2 yeter. Üstte tutarsan isigi isiklandirdigin alan genisler, eger isiklandirman gereken alan büyükse isigi yüksek tutarsin, ayari arttirisin, eger bitki olmayan alanida isiklandiryorsan isigi indiri, ayari azaltirsin, elektirikten tasarruf edersin.
Patron 240x240 kabin 2 adet de mars hydro fc1000w en üste asıp keyfime bakabilirim o zaman

Sinarit

Müptezel
Kafamdaki sorunun cevabını vermişsin üstad. Bende bu konuyu merak ediyordum hep çok net anladım şu an.Varol.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NE0 NE0:
    *** ***** ******* hahahaha hahahaha* ******** *** **** **** hahahaha* ******* ****** ****** ****** hahahaha******** ** ***** ** *** **** ** ******* ******** ****** ***** ********* *** ********
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********** ** ***** hahahaha** **** *********
  • A artinba:
    ****** ***** ** ******* hahahaha*** hahahaha ****** ***** ***** ******* ***** ***** ****** ***** hahahaha*
    ******* hahahaha ******** ****** hahahaha *** *** ******** *** ******* hahahahahahahaha ***** ** ******* hahahaha*** hahahaha ****** ***** ***** ******* ***** ***** ****** ***** hahahaha*
  • O obeb:
    ********** ***** ******* ***** ********** **
    ****** ***** ** ******* hahahaha*** hahahaha ****** ***** ***** ******* ***** ***** ****** ***** hahahaha*
  • NE0 NE0:
    ** * ********** ****** ****** hahahaha* ******* hahahaha ******** ****** hahahaha *** *** ******** *** ******* hahahaha*****
    hahahaha** hahahaha ******* **********
  • A artinba:
    ** ******* ******** ** *** ** hahahaha** hahahaha**** ***** * ****** ******** ********** ** ********** **** ******** **
  • NE0 NE0:
    ***** ** *** ******* ****** ******* ****** ***** ********* ***** ** ******* hahahaha*** hahahaha ****** ***** ***** ******* ***** ***** ****** ***** hahahaha*
    ******* ***** ********* ******** ********* *** ********* * ****** *** ****** ***** ** ** ** **** **** ****** *****
  • NE0 NE0:
    hahahaha** ***** ***** ******** ** ***** ****** ******* ******** ** *** ** hahahaha** hahahaha**** ***** * ****** ******** ********** ** ********** **** ******** **
  • A artinba:
  • O obeb:
    **
  • NE0 NE0:
    **
  • Bomberx Bomberx:
    ** *
  • O obeb:
    hahahaha ** ******* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** **** *** ********** ***** **
  • NE0 NE0:
  • A artinba:
  • A artinba:
    **** ********* ***** *** ***** ***** ******* ********* ********** ********* * *********
    A artinba: **** ********* ***** *** ***** ***** ******* ********* ********** ********* * *********