100 watt Cxb3590 vs 10x50 500 waat cob LED

Saltoa King

Yeni üye
Arkadaşlar ışık konusunu çok hassas hala karar veremedim . Aliexpressden 800 TL bütçem var . Hazır LED alacaktım ama kimse önermiyor.

Sizden ricam bana bir yol göstermeniz
 10 x 50 watt cob LED sistemmi yapıyim yapımı kolaya benziyor

Yoksa 1 adet cxb3590 100 watt sistemmi yapım

Hangisi daha yararlı olur .
Önümüz yaz
Cob ledler kabin içini çok ısıtırmi
Cxb3590 çok kabin içini ısıtırmi
Sıcaklık verim vs gibi şeyler düşünüldüğünde hangisinden daha çok verim alirim
 2 bitki auto için hangi sistemi önerirsiniz..

Psychedelic81

Yeni üye
Cvp: 100 watt Cxb3590 vs 10x50 500 waat cob LED

rehaertan85' Alıntı:
Arkadaşlar ışık konusunu çok hassas hala karar veremedim . Aliexpressden 800 TL bütçem var . Hazır LED alacaktım ama kimse önermiyor.

Sizden ricam bana bir yol göstermeniz
 10 x 50 watt cob LED sistemmi yapıyim yapımı kolaya benziyor

Yoksa 1 adet cxb3590 100 watt sistemmi yapım

Hangisi daha yararlı olur .

Cob ledler kabin içini çok ısıtırmi
Cxb3590 çok kabin içini ısıtırmi
Sıcaklık verim vs gibi şeyler düşünüldüğünde hangisinden daha çok verim alirim
 2 bitki auto için hangi sistemi önerirsiniz..

100watt'lık ışık sistemi işini göreceğini düşünmüyorum grow için bu ledlerin en iyisi densede. 50watt'lık  cob ledlere işini güzelce görebilirsin. Kabinimde karma ışık sistemi mevcut 50watt'lık cob ledin altında ki bitkim (toplam 350watt cob led 50watt x 7 cob led) gayet iyi durumda. Yalnız bu sistemin sıcaklık sorunu yarattığını söyleyebilirim. Kabinde ki ısıyı normal şartlarda tutabilirsen bir sıkıntı yaşamazsın.

Gispyking

Yeni üye
Bende çok merak ediyorum hatta migro 100 almayı düşünüyorum youtube da baya  ideoları da var migro 100 tek bitki için yeterli olur mu

shiva

Yeni üye

Gispyking' Alıntı:
Bende çok merak ediyorum hatta igro 100 almayı düşünüyorum youtube da baya  ideoları da var migro 100 tek bitki için yeterli olur mu

Evet kanka Migronun güzel ürünleri var,soğutma ,malzeme kalitesi,design ve mühendislik güzel.

2-3 yıldır Migro ürünlerinde Luminus cxm32 gen 3 cob ledler kullanmakta,1 ay kadar önce henüz piyasa da bulunmasa da Luminus cxm32 gen 4 cob led ler çıktı.Benim sana tavsiyem illa migro olsun diyorsan biraz beklemen zira yeni performans arttırılmış gen4 con ledlerle yeni ürünleri yolda.Gen3 ürünlerinde fiyatı düşecektir.

Tek bitki için gayet başarılı ama fiyatları çok yüksek ,illa cob olsun dersen çok daha uyguna tek bitki için yine kaliteli cob kullanılmış ürünler bulunabilir.

Cob da israr etmem diyorsan kesinlikle quantum boardları incelemeni öneririm ve kesinlikle pişman olmazsın.

Saltoa

YÖNETİCİ
Shiva sen bilgili bir arkadaşa benziyorsun bana onerebilcegin link varmı Ali express de yardımci olursan sevinirim 

Saltoa King

Yeni üye
Arkadaşlar ne önerirsiniz peki sıcaklık vs gibi durumlarda düşünürsek beni uzmeyecek tek yada iki bitki için bu aliexpressdeki hazır ledler peki sıcaklık yaparmı ? Cob ledler sıcaklık yapıyor diyorsanız

Hergun karar değistiriyirum bu cobledleri kendinin yaptığın herkes onu öneriyor forumda ama sıcaklık diyorsunuz şimdide napacak

shiva

Yeni üye

Buna bak  kanka 
https://www.alibaba.com/product-detail/Kingbrite-quantum-board-288-plus-v2_62004333659.html?spm=a2700.icbuShop.41413.34.634275394UCsVC

Gispyking

Yeni üye

shiva' Alıntı:
Gispyking' Alıntı:
Bende çok merak ediyorum hatta igro 100 almayı düşünüyorum youtube da baya  ideoları da var migro 100 tek bitki için yeterli olur mu

Evet kanka Migronun güzel ürünleri var,soğutma ,malzeme kalitesi,design ve mühendislik güzel.

2-3 yıldır Migro ürünlerinde Luminus cxm32 gen 3 cob ledler kullanmakta,1 ay kadar önce henüz piyasa da bulunmasa da Luminus cxm32 gen 4 cob led ler çıktı.Benim sana tavsiyem illa migro olsun diyorsan biraz beklemen zira yeni performans arttırılmış gen4 con ledlerle yeni ürünleri yolda.Gen3 ürünlerinde fiyatı düşecektir.

Tek bitki için gayet başarılı ama fiyatları çok yüksek ,illa cob olsun dersen çok daha uyguna tek bitki için yine kaliteli cob kullanılmış ürünler bulunabilir.

Cob da israr etmem diyorsan kesinlikle quantum boardları incelemeni öneririm ve kesinlikle pişman olmazsın.

Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim. Aslına bakarsan cob led düşünmenin sebebi hem buradaki yorumlar hemde bu konuda optic ve migro nun başarılı ürünlerinin olması. Migro 100 üde tr de temiz ikinci el 800-1000tl civarında bulabiliyorum. Quantum boardları araştırıcam. Peki bir soru daha ortalama 200-250$ bütçeyle 1 veya 2 bitki için ne önerirsin ? 
Son olarak hazır cob led alıp burada birleştirmeyi düşünmüyorum hem yeterli teknik  bilgim yok hem, yangın vs gibi tehlikelerden dolayı güvenemiyorum bu yüzden tak çalıştır ürünler bakıyorum.

Gispyking

Yeni üye

shiva' Alıntı:
Gispyking' Alıntı:

Teşekkür ederim yardımların için quantum boardları araştırdım ve şuna karar verdim bir kaç gün içinde siparişimi geçicem anladığım kadarıyla Rspec olması hem veg hem bloom dönemi için kullanabilirim demek oluyor ve full paket olduğundan içinde soğutucu driver vs ihtiyacım olan herşey var 

https://horticulturelightinggroup.com/collections/all/products/135w-qb-v2-rspec-led-kit

shiva

Yeni üye

Quantum boardları ilk çıkartan da bu Amerikan firması.Rspec 3500K Samsung Lm301B diyotlar ile çiçeklenmede performansı arttırmak için Osram 660nm deep red diyotlar eklenerek oluşturulmuş spektrum,bitki için tüm zamanlarda iyi sonuçlar vermekte.
Ürün yanlız kendin yap model yani senin kabloları feran bağlaman gerekecek gerçi kurulum videosu var youtube da ama tercih senin tabii.

Bir de fiyat pahalı gelirse ali express de aynı özellikler de hazır quantum v2 boardlar da mevcut,fişe tak çalıştır modeller de var.Aynı diyotlar kullanılmış aynı driver ve benzer soğutuculu.

https://www.alibaba.com/product-detail/Kingbrite-240W-Samsung-lm301b-v2-mix_62018007012.html?spm=a2700.icbuShop.89.3.10d92dfco6GraU

Bu firmanın diğer ürünlerine de bakmanı tavsiye ederim.

Gispyking

Yeni üye

shiva' Alıntı:
Quantum boardları ilk çıkartan da bu Amerikan firması.Rspec 3500K Samsung Lm301B diyotlar ile çiçeklenmede performansı arttırmak için Osram 660nm deep red diyotlar eklenerek oluşturulmuş spektrum,bitki için tüm zamanlarda iyi sonuçlar vermekte.
Ürün yanlız kendin yap model yani senin kabloları feran bağlaman gerekecek gerçi kurulum videosu var youtube da ama tercih senin tabii.

Bir de fiyat pahalı gelirse ali express de aynı özellikler de hazır quantum v2 boardlar da mevcut,fişe tak çalıştır modeller de var.Aynı diyotlar kullanılmış aynı driver ve benzer soğutuculu.

https://www.alibaba.com/product-detail/Kingbrite-240W-Samsung-lm301b-v2-mix_62018007012.html?spm=a2700.icbuShop.89.3.10d92dfco6GraU

Bu firmanın diğer ürünlerine de bakmanı tavsiye ederim.

Evet gönderdiğin linkteki ürünleri de incelemiştim sadece kullanılan ledler in orjinal olup olmadığı konusunda bilgim olmadığı için pahalı olanı tercih etmiştim ama yorumundan sonra gönderdiğin linkteki ürünleri değerlendiricem. Gerçekten bana ve benim gibi arkadaşlara yol gösterdiğin için çok teşekkürler. Sonuçta ufak meblağlar değil ve insan almışken bir kere almak istiyor.

Çok yordum seni ama son olarak 2700k ile 4000k arasında değişen seçeneklerden hangisini seçmem mantıklı olur tüm dönem için?

shiva

Yeni üye

Haklısın.Seçmen gereken 3500K + 660nm deep red diyotların beraber kullanıldığı V2 samsung lm301b olanlar.

Kafana bir şey takılırsa yazarsın elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Dumanın bol olsun!

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    kawinnnz kawinnnz: **