120*120*200

Haneqe

Yeni üye
Öncelikle selamın alykm Çadır Sistem boyutum Budur 3 ağaç için ilk deneyişim ve bu konuda bana yardıcı olabilecek birileri warmı? Kafan karışık biraz aslında ışık Tek kulakulanmayı düşünüyorum 600watt karbonfiltre ilk dönemde kulanmalımıyım? Klansam bile ebatları varmış çadırıma göre hangi filtreyi almalıyım? Biraz neler almamda yardımcı olursanız sevinirim teşşekür ederim şimdiden..

Aemili31

Müptezel
Kanka çadırının ebatlarını ve kullanacağın ışığı filtreyi alacağın yeri ara söyle onlar sana uygun olanı söyleyecektir onun dışında forumda bununla ilgili konu var araştırırsan cevaplarını bulursun

Haneqe

Yeni üye
Knk alacağım yerler açıkçası biraz uçuk yerler az buçuk bilirsin ucuz yollu bişey yapmaya çalışıyorum :)

Ü

Üye silindi 14336

Guest
Cvp: 120*120*200

Kanka öncelikle selamlar. Bu ölçülerde 5 bitki yetiştiren de vardı forumda ama bitkiler büyüdükçe başı çok ağrımıştı budaması yaprakların kontrolü vs epey baş ağrıtır. Ben şahsen 3 adet bitki yetiştirilebileceğini düşünüyorum. Tabi genetiğe göre de değişiklik gösterir. 
600w ışık demişsin ama nasıl bi ışık olduğunu belirtmemişsin. Hps mi sodyum mu led mi ? Burada ampulun , lambanın lümen led ise par değeri devreye giriyor alacağın yada aldığın ışıkta bu birimlere bakman lazım. Ortalama bir bitki için 10000 lümen öneriliyor. 
Karbon filtrenin asıl amacı bitkinden çıkan kokuyu sen sağa sola etiket olmadan yok etmesi. Haa benim kokuluk bi sorunum yok diyorsan kullanmazsın. Ama bir giriş ve çıkış olmak üzere havalandırma fanı kullanmalısın. Bitkin çiçeklenme evresine girdiğinde koku yaymaya başlar karbon filtreyi o zaman kullanmaya başlayabilirsin. Uygun bişeyler kovalıycaksan forumda el yapımı karbon filtre , led ışık , bez dolaptan kabin yapımına kadar her şey mevcut. Biraz oku araştır kanka. Saygılar

photo bitki ise; kaç gün veg evrede kalacaksın? burada ki kilit nokta bu. bunlara ek olarak kaç lt saksı kullandığın, verdiğin eğitim türleri de belirleyici etkenler.

10-15 gün veg'e 10-15 bitki
25-30 gün veg 4-6 bitki
40-50 gün veg 2-4 bitki 
60-90 gün veg tek bitki 
kabaca böyle yürür gider. 
aynı ölçülerde çadır kullanıyorum. 13 bitki yaptığımda oldu, 5 de oldu, 4, 2, 1 
veg evrede karbonu aktif hale getirme, yüksek nem filtrenin ömründen yer.

Haneqe

Yeni üye
Aselam knkam yorumun için öncelikle sağolasın Genetik olarak oh kush düşünüyodum fakat Hasat olarak önerilen Süper silver haze diyorlar bunu denicem başlangıç olarak Saksı konusuna gelirsek Aynen 5 bitki biraz ağır olur koku Sorunum var paket oluruz wallahi ::) Fan konusuna gelirsek  https://www.magicplant.net/kanal-tipi-fanlar/977-td-silent-sessiz-duct-fan-380-m3-h.html bundan birtane yeterlimi sence? Işıkta ise şunu düşünüyorum Set olarak https://www.magicplant.net/cooltube-hazir-kitler/1826-600w-magicplant-cooltube-set.html işe yararmı iyimidir sence @Neseterr ?

Koku Çevremdeki insanlar ayıkabilir yerim fazla müsait değil karbonu Nezaman kullanayım son 1 buçuk ay kala falanmı?

Ü

Üye silindi 14336

Guest
Cvp: 120*120*200

Kanka fanın ölçüsü çok güzel ama gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum ki sadece tek fan. O paraya set halinde satılıyor eksozt fanı , hava kanalı , karbon filtre , kelepçeleri askı aparatları vs o paraya özetle komple set var birde onlara bak olmadı atmosfair markete bak. 
Işık olarak set güzel ama elektrik faturanı da düşün derim bu sistem biraz kabartabilir faturayı. Birde bu setteki balast biraz vasat alabilirsen elektronik balast tercih et bence hem daha güvenilir hemde daha sessiz olduğunu söylüyorlar. ŞAHSEN BEN KULLANMADIM. 
Birde üstte Hunlu üstad çok güzel noktalara değinip güzel püf noktalar vermiş onlar da kulağına küpe olsun. Filtreyide çiçeklenmeden 1 hafta yada çiçeklenme başlangıcı gibi açabilirsin. Saygılar

Haneqe

Yeni üye
Fan Sessiz istiyorum knk Nekadar sessiz Olursa benim için daha iyi olur bu konuda kimseden yardım almıyorum banada bunu dışardan bi arkadaşım tavsiye etti Fanı pek anlamam Önerin için sağol, Bu ışık Seti Tahmini Elektrik ne gelir aylık? dublex dairede Oturuyorum çok göze batarmı sizce?

Bu arada bitkim Auto Silver haze 3 yada 4 bitki düşünüyorum çadır için iyimidir @Hunlu knk?

Saksım 11 litre bu arada.

td 350 silent fan kullanıyorum 600w hid lamba ayna reflektörle... saksı hacmi yeterli, fatura 100-150 ekstra yansır o da sıkıntı çıkarmaz.

Haneqe

Yeni üye
Eyw knkam ilgin için teşşekür ederim bu arada bi link atıcam şimdi elektronik balast ile ilgili sizce nasıl iyimidir? Bakar Bilgi verirseniz sevinirim..
https://hizliresim.com/NF1fpV İşime yararmı yada yarı ylda bırakırmı? diğer balastlara baktım fiyatları 1.500 den aşa yok magicle toprakvesuda?

Bu arada @Hunlu sen tek Fanmı çalısdırıyosun knk?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********