120 Lik kabine gidecek en iyi sistem

• Konbuyu başlatan Üye silindi 32564
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 32564

Guest
Kankalar selamın aleyküm aklımda 3 adet ışık sistemi var bu sistemler 120x120 Lik kabin için tasarlandı.

Benim elimde hali hazırda 150w lık 2 adet cob led var. Ancak bu ışıkları 2 growdur kullanıyorum ve çiplerden bir tanesi patladı diğerlerininde patlaması an meselesi gibi düşünüyorum. Buna göre 3 adet proje yaptım.

Birinci projede elimdeki 1 adet cob ledin çiplerini yenileyip yanına 2 adet 200w lık cob led almak.

İkinci projede elimdeki cob ledlerin hiç birini kullanmayıp 2 adet 400w lık ışık almak.

Üçüncü projede elimdeki ışıkların çiplerini yenileyip 2 tane daha 150w alıp her saksının tepesine 1 adet 150w cob led yerleştirmek.

Fiyat performans açısından 3. Proje kafama daha çok yatıyorken, güç açısından 2. Projeyi düşünüyorum. İki projenin ortası olarakta ilk resimdeki 200+200+150w lık projeyi düşünüyorum.

Sizce ne yapmalıyım elimdekileri değerlendirip kullanayım mı yoksa komple yeni ışık mı alayım?

Cob led kullanan ve bu işten anlayan @Carl kankam özellikle seni bu konuya davet ediyorum :)

devileye

Yeni üye
selam knka bende 120 ye 120 kullanıyorum bende harvest masterın 630w lık tek bir ısık kaynagı var cok iyi sonuçlar aldırıyor ve ısık kaynagı cok büyük oldugu için alana eşit sekilde ışık veriyor ve elektrik faturası bakımından da cok iyi avantaj saglıyor tavsiye ederim bir bak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    ***** ****** ** ***** ****** ******* ***** ***** hahahaha ***** ******** ****** ** *** ******** ******** ****** * *** ***** **** hahahaha ********* hahahaha ******* *****
  • A ax-b:
    * ******* **** ******* **
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ***** *** ***** hahahaha ****** hahahaha ******** *** ******* **** ****** ***** ********* *** ***** ***** **
  • A ax-b:
    **** ***** **** ********* * ******** ******** ***** ***** * **** **
  • A ax-b:
    hahahaha **** ** ** **** ******
  • A ax-b:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ** ***** **** ***** **** ********* * ******** ******** ***** ***** * **** **
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* ********* ******** ******** **********
  • A ax-b:
    *** hahahaha ******** ***** ********* *** ********** ******
  • A ax-b:
    hahahaha ****** ********* *****
  • A ax-b:
    ****** ** ** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
  • NewGardener NewGardener:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • İstanbul İstanbul:
    **** ****** ******** ********* ******* hahahaha hahahaha*** hahahaha * ****** ******
  • A ax-b:
  • R R1K12:
    ****** ******* ** ** ******** *** ***** ****** ******* **** ******** hahahaha**** *****
  • İstanbul İstanbul:
  • A ax-b:
    ********* ****** hahahaha* **** ******* ****** ********* ******* ********** * **** ******** *** ********* hahahaha ********** ******
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ***** ********* * hahahaha **********
    A ax-b: ***** ********* * hahahaha **********