149. gün hasat vermiyor(mutant)(Sonuçlandı)

G_man

Kıdemli Üye
Merhabalar 135 gün önce bir tane tohum ektim super lemon haze auto değişik bir şekilde büyüdü sonra 15 gün kadar tamamen durdu sonra bir şekilde hallettim bloom a girene kadar anormallik devam etti.

Bloomda canna pk 13/14 gübresini güzelce verdim tahmini hasat süresine göre sonra beklediğim tarih geldi hala çok zamanı var gibi gözüküyordu 2 hafta daha erteledim ama üzerinden 1 ay geçti hala hasatta 2 haftası var gibi gözüküyor. fakat bitki veg yapmaya devam ediyor sömekler çok fazla şişti ama kafası çok zayıf tricomelar %20 beyaz

mutasyonla alakalı araştırma yaptım tek olayı geç gelişmesi geç hasat almak yani bol hasat az kafa diye bir şey yok.

Bir kaç gündür düzensiz olarak ışığını kapatıp açmaya başladım strese girmesi için bugünde sulama günü fakat susuz bırakıp strese sokayım diyorum çünkü bir kaç gündür 1 aydan fazla tricome gelişimi gözle görülür var.

bana tavsiyeleriniz lazım ne yapmalıyım bitmesini istiyorum artık

Son düzenleme:

asgü

Üye
kanka ne günlüğünde ne burada asla fotoğraf yok.. düşünce gücü ile mi yorum yapsın insanlar.
Bi görmesinler mi şu 135 günlük güzel kızı kankacım. : )

Avare

Doktor
Kankam auto olması enteresan. Photo olsaydı dicektim ki gündüz süresini azalt.
Atıyorum 12-12 düzenindeysen 10-14 yap

G_man

Kıdemli Üye
kanka ne günlüğünde ne burada asla fotoğraf yok.. düşünce gücü ile mi yorum yapsın insanlar.
Bi görmesinler mi şu 135 günlük güzel kızı kankacım. : )
kanka üşendiğim için çekmedim ama görmelik bir şey yok tricome baksanız 2 haftası var diyeceksiniz ama ben onu 1 ay önce yaşadım hala 2 haftası var.
Kankam auto olması enteresan. Photo olsaydı dicektim ki gündüz süresini azalt.
Atıyorum 12-12 düzenindeysen 10-14 yap
kanka sponsor tohumu en baştan beri 24 full ışık veriyorum ısı sorunu var kapalıyken 15-16 lara kadar iniyor açıkken 25 o yüzden 24 full gittim. çiçeğe girmese bende photo diyeceğim ama girdi baya şişti
Acaba auto değildi de reveg mi oldu?
3. reveg oluyor zaten 50. güne girdi çiçeğe ama 15 gün kadar bitki tamamen durdu veg de bir ara

şuan ben düzensiz olarak ışığı kapatıp açıp hem soğuk havaya hem de düzensizle strese soktum ve 3 gündür tricome gelişimi 1 aydan beri aldığım ticome gelişiminden fazla oldu çoğu zaman 5-6 saat günün belirsiz bir saati yaptım 3 gün boyunca bugün sulama yapmam lazım fakat bekletiyorum susuz kalınca strese girsin diye sizin de tricome gelişimini hızlandırmak için tavsiyeleriniz varsa bekliyorum

asgü

Üye
''Eğer alan sıkıntınız yoksa ve iyi bi eğitimle ensesınden yakaladıysanız bitkiyi 45 cm iyidir , bloomla beraber sömeğe oturunca eğer yaydığı ışık altındaki bitkiye yetiyorsa 35 cm lere kadar düşürülebilir . Bu durumda bıtkı ışık stresi çekebilir 35 cm lerde pıstıller kahveye dönmez beyaz kalır ve hasat ıcın sızı yanıltabılır ''

kanka böyle bir yazıya denk geldim şu an formda gezerken ışık hakkında... acaba bunu mu yaşıyorsun ?

G_man

Kıdemli Üye
''Eğer alan sıkıntınız yoksa ve iyi bi eğitimle ensesınden yakaladıysanız bitkiyi 45 cm iyidir , bloomla beraber sömeğe oturunca eğer yaydığı ışık altındaki bitkiye yetiyorsa 35 cm lere kadar düşürülebilir . Bu durumda bıtkı ışık stresi çekebilir 35 cm lerde pıstıller kahveye dönmez beyaz kalır ve hasat ıcın sızı yanıltabılır ''

kanka böyle bir yazıya denk geldim şu an formda gezerken ışık hakkında... acaba bunu mu yaşıyorsun ?
3 tane bitki vardı geçen ay bir tanesi daha kısa bir tanesi daha uzundu onların hasattı geçen ay aldım sorunun ekipmanla yada mesafe ile alakalı olduğunu düşünmüyorum o yüzden. bitkinin sorunu belli mutasyonlu patladı daha sonra çok hızlı gelişip 15 gün hiç bir gelişim göstermeden kaldı daha sonra ben onun çözümünü öğrendim rastgele grow videosu izlerken fakat tohumken yapılması lazımdı ben bloomda öğrendim. mutasyonun tek eksisi yavaş gelişimi olması yani şuan bu yaşadıklarım mutasyonlu bir bitki için normal

G_man

Kıdemli Üye
Cidden tuhaf bir durum kanka. Bakalım sonuç ne olacak
daha önceden mutasyonu araştırdım demiştim şimdi tekrar baktım %100000 tilki kuyruğu hatta yabancı kaynaklarda hasat hızlandırmak için sıcaklık ve ışık miktarını azaltma çözüm olarak yazıyor. ben ışığı kapatınca çözmüşüm sorunu

VendettaX

Ordinaryüs
kanka bahsettim tohum direk mutasyonlu patladı birde sativa genetik zaten. foxtain çiçeklenmeden sonra ortaya çıkar ama sorun en baştan beri var o yüzden çift mutasyon diye yorumladım
Olabilir kanka foxtail farklı bı durum kolay gelsin bende bilmiyorum anlamadım vala.d

G_man

Kıdemli Üye
Cidden tuhaf bir durum kanka. Bakalım sonuç ne olacak
Foxtain Nadi hasat vermiyo bı foto atsna varya of
hala neden konuya foto yuklemedigini dusunuyorum kanka
Guncel resmi varmi kanka su kızın

bu ss lerde foxtail gözüküyor net olarak birde bu çiçeğin tohumu başta sıkıntılı patladı demiştim o zaman bir sorun olmaz diye düşünüp direk ektim tabi sonra sıkıntı çıktı. Takip ettiğim bir youtuber ın tohumu da aynı çıktı ve nasıl düzeltilmesi gerektiğinin videosunu çekti tabi benim tohum için çok geç kaldı o çözüm ama görmeniz için videodan ss aldım bu resimden daha uzun ve iri kuyruğu vardı ve kök gelişimi yapmadı ilk 15 gün. Saksı değişiminde fark ettim onu da.

G_man

Kıdemli Üye
Kanka sıkıntılı patladı demişsin ya tam olarak nasıl bir sıkıntı vardı tohumda? Birde babaçko sömeklerin var koca koca artık foto kalitesinden mi benim bozuk gözlerden mi anlamadım ama gayet de iyi gözüküyor
en son attığım ss deki gibi patladı tohum biraz daha uzun ve ucu iri ben ne güzel gelişti bu kadar sürede diye sevindim sonra yarım litrelik saksıya ektim hızlıca 1 2 günde 1 haftalık gelişim gösterdi çok fazla boyya gitti tohum sonra durdu bende 15 lt. saksıya alayım dedim dikkatlice toprakdan aldım sonra birden devrildi fidan baktım kök yok bildiğin toprağa ektim kök kadar kök duruyor sonra boyya gittiği için derinlemesine toprağa aldım sonra 15 gün öyle kaldı sonrasında yapraklar düzensiz ve sanki bir kutunun içine sıkışmış gibi çıkmaya başladı bir arkadaşım söküp atmamı diğeri budayıp üstünde sağa sola 2 dal bırakacak şekilde kesmemi söyledi sonrasın düzeldi hatta topping ve lst de yaptım sorun olabileceğini bilerek birazda deney maksatlı olsun dedim sonrasında toparladı normal davranmaya başladı fakat çiçeğe girince pistiller bir farklıydı yanında diğer normal bitkiler ile karşılaştırabiliyordum bir garipliği vardı sonrasında sömeğe geçince normalle döndü fakat bu sefer tricome üretmedi o ara foxtail ben fark ettim ama ne olduğunu bilmiyordum aradan çok zaman geçti tahmin ettiğim zamanın çok ötesine geçince hasat buraya konu oluşturdum bilgisi olan vardır diye bir yandan da yabancı kaynaklara baktım ve kesin olarak foxtail olduğunu öğrendim.

fotolar evet kalitesiz ışığımda full spec el yapımı led foto çekmek zor oluyor. 141. günde şişsin bir zahmet. Canna pk 13/14 de verdim birde foxtail şişkin gösteriyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    * ******** hahahaha ******* ** ***** ********* ****** **** ******* ***** **** hahahaha****** ****** *** **** *
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
    ****** ******* ****** ***** * ** *** ** ** ** ******* *** * ******** hahahaha ******* ** ***** ********* ****** **** ******* ***** **** hahahaha****** ****** *** **** *
  • lavrens lavrens:
    ****** *** *** *** *** **** ********** ******* ***** ******** *** hahahaha **** ******* ******** *******
  • deyorke deyorke:
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ****** ******** ** *******