140hx100x50 KABİN İÇİN HAVALANDIRMA VE GENEL YARDIM

Franchise

Yeni üye
Kankalar selam valla forumda 80 tane yazı var hepsi farklı bişeyler anlatıyor ben işin içinden çıkamadım başlık açmaya karar verdim.

İlk defa kabin yapıyorum bez kıyafet dolabı aldım boyutları 140h x genişlik 100 x derinlik 50 olucak şekilde dolabın hava alan yerlerini kapatıp içini mylar ile kaplayacağım. Ama havalandırma işini bir türlü çözemedim birisi diyor ki yükseklikxgenişlikxderinlikx30 yapıyorsun. Tamam bu hesaba göre benim 21m3 lük çıkış 11-15 m3 lük giriş fanına ihtiyacım var. Ancak sorun şu böyle bir fan hiçbiryerde bulamadım. Başka başlıklarda moderetörlerin vs önerdikleri fanların da bu değerlerle alakası yok çok daha yüksek fanlar öneriliyor. Birisi lütfen beni aydınlatsın ve eğer mümkünse uygun fiyatlı fan önerisine de açığım.

IsırganOtu

Kıdemli Üye
Sponsorumuza sorduğum soru; Merhaba, 50x100x140 kabinim için filtre ve havalandırma gerekli, bu boyutlarda kabin için hangi ürün daha doğru olur acaba?

Cevabı; Merhabalar efendim. Alaniniza uygun 360m3 setler uygundur. Butce kisitli ise 190m3 setler uygundur. Tabi bu koku yogunluguna gore degisir. Adet sayimiz 2 ve uzeri ise 360m3 set uygundr.

İlk başladığımda bende bez dolap yapmıştım önerisi bu kanka güvenebilirsin. Hazır set olarak satıyor. 360 çıkış 100 giriş aldınmı tadından yenmez.

Ratata

Kıdemli Üye
Kanka bez dolap ışık geçiyor çok acayip, iskeleti güzelce kartonla kapla, myları da kartona yapıştır hazır panellerin olur böylece, üstüne de dolabın kılıfını giydir tamamdır

Franchise

Yeni üye
@Ratata kanka bi de koku muhabbeti için jel yazmıştın başka bi konuda jel muhabbeti etkili mi ben max 2 kök yapıcam iş görür mü

IsırganOtu

Kıdemli Üye
Kanka bez dolap konusunda diyeceğim tek şey pişman olduğum :D imkanın varsa hiç uğraşmadan temiz bi kabin al. Sırf ışık sızması yüzünden kızım herma olmuştu. Folyo ile kaplamıştım ama işte minik bi yerde açıklık kalmış. İlk fırsatta kabin aldım o yüzden. Önerim bu. Işık sızdırır, nem tutmaz içerde. Sürekli problem yaratır. Kokuyu da sızdıracağına eminim, benim o sıra koku sorunum yoktu. Jellerle de olmaz ayrıca. Ustalara danışabilirsin istersen. İllaki yapıcam diyosan bu kabinde kullandıkları bezlerden satılıyordu ondan alıp dolaba göre dikebilirsin ama performansı nasıldır bilmiyorum. Benim nacizane tavsiyem kabin + havalandırma + ışık konusunda paradan kaçmaman. Alabildiğin en iyisini al çünkü her grow bu üçünü net şekilde kullanıcaksın. Bitki gübresiz bile büyürde ortamsız büyüyemez kankam. Senin tercihin. 80x80x180 kabinler çok güzel işini görür bence. Bol hasatlı growlar :)

Ratata

Kıdemli Üye
@Ratata kanka bi de koku muhabbeti için jel yazmıştın başka bi konuda jel muhabbeti etkili mi ben max 2 kök yapıcam iş görür mü
Jel konusunda hiç netliğim yok doğrusu kank, ben şahsen deneyimlemedim. Ancak bir arkadaşımdan epey iş gördüğü konusunda öneri almıştım. Forumda da kullanan gördüğümü anımsıyorum. Benim koku sorunum yok açıkcası o yüzden hiç o tarz bi şeye ihtiyacım olmamıştı

higthead

Jolly Green
Dostum bez dolap basını cok agrıtır hem ısık sızması hem bez dolap bırlesım bolumlerınden hava kacakları vsvsvsvs bırcok seyle ugrastırır adamı. Bu arada boy 140 demıssın ımkanı yok 140 boyla kurtaramazssın saksılar zaten 25-30cm yukseklıgınde.

Jel koku bastırmada kullanılmaz sadece anlık kokuyu sızlere verır eee cannabıs koku molekkullerı nerde oda bulundugunuz oda veya daıre ıcınde donup dolasıcak sız burun reseptorlerınız alıstıgı ıcın bıtkım kokmuyor dıceksınız ama 10-20 mt ılerıden bırbaskası kokuyu net alıcak buna dıkkat edın. Burun reseptorlerınızı sıfırlama yontemız toz nescafe koklamanızdır sonra tum kokuları alıcaksınız alıstıkca nescafe koklayın heryerın cannabıs koktugunu cozuceksınız=)))

Bu alana 190m3h set uygun olmaz cunku 2 bıtkı bakıcak arkadas 2 bıtkı koku yogunlugu ıse 360m3h setle gıderılır. Bence urun veya urunlerını almadan once kabın boyunu uzatman lazım yoksa ımkanı yok kurtaramazssın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ********** ** ******* ***** ***** hahahaha* ********** ** ** ***** ** ***** ****** ******** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • N next:
    **** ***** ** hahahaha
  • S SuperKafa:
    ***** ******* ********** ***** ****** ***** ******** ******* hahahaha* ** ********* hahahaha*** ******** ********** *** hahahaha** *** ******* ** ********** *** *** ** ********* ********* ******* ********* ******* ********* ****** *** ******** ***** ********* *** hahahaha*** *****
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha****** ***** ******** ***** *** **** ********** ******** ******* **
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    ***** ** ** *** * ****** *** ****** ***** ********* ***** ***** ****** ******* *** ******** ** ****** ** ******* * ***** *** ***** ****
  • P puslu77:
    ** ** *** ***** ********** ****** *** ********** ****** ****** ****** ****** ****** *** ****** **** ******** ** ******* ****** ** **** ******
  • P puslu77:
    ******** ****** ********* ********** *** ****** ******* ******* ****** ******** ******* ******* *
  • P puslu77:
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
  • Kanka Kanka:
    ********** *** *** ** **
  • Kanka Kanka:
    **** ***** ****** ** *** **** * hahahaha ***** ***** ********* ****** *******
  • NewGardener NewGardener:
    ****** **** hahahahahahahaha ******* ** ****** ** hahahaha*
  • NewGardener NewGardener:
    NewGardener NewGardener: *** ********* *******