15 bin liraya kadar 2 ya da 3 Bitkilik Sistem

Kame7

Yeni üye
Merhaba sevgili forum sakinleri,

Kronik anksiyete, panik atak, çok düşük seratonin seviyesi sebebiyle 20 yıldır kullanıyorum bu mucizevi bitkiyi. İstanbuldayken şöyle böyle bir şekilde hallediyordum ama bir süre önce Balıkesire taşındım. Bir iki temin girişimim oldu ama millet çakal, güzel otu gösterip paspal dalga çakma peşinde millet. Kamuda çalıştığım için artık bu risklere de girmek istemiyorum. Kendi içeceğimi yetiştirmem kafi. Evim 3+1 tek yaşıyorum. Odanın birini kabine tahsis edeceğim. 2 bitki benim kullanımım için yeterli olacaktır. Bütçe 15 bin liradır. Çok fazla konu okudum her şey karman çorman oldu. Mesela dün şokta saksı, toprak görüp aldım ama bu toprakla sağlıklı olmayacak sanırım. Açıkçası bana bu işi öğretecek bir yaşam koçu lazım.

Dostum bende yeni başladım, tecrübe edene kadar ustalara hep sorman şart sadece satın alarak inanki olmaz olamaz. Ben ilk tohumumu öldürdüm ikinci tohumum bugun kafasini topraktan çıkarıyor bu bile cok mutlu etti. Forumun bir tedarik sitesi var digenetica diye olmasi lazim oraya bakarak cogu seyi alabilirsin. Cadir isik fanlar saksilar phmetre nemlendirici makinesi hepsiyle ilgili forumda ana konularin altinda tonla yazi paylasilmis oralardan bakarak ayarla. Yetistirirken ki deneyim ve sorunlarin icin boyle konu acarsan daha cok yardim ederler. Sistem kurma konusu heryerde var cunku.

Ü

Üye silindi 34638

Guest
Dostum umarım güzelce halledersin ben de yeni girisecegim bu işlere bazı şeyleri ayarlıyorum şuan buraya yazan ustalar olursa faydalanirim ben de iyi calismalar

Başlangıçta cadirin var diye dusunerek söylüyorum bez saksi al, altina bir su akisi olsun diye izgara gibi bisey koy. Bez saksiya internette var Allmix toprak almalisin icinde bitkinin ilk filizlenme yani bebeklikten ayrilma dönemine kadar(asagi yukari 15 gün kadar) yetecek gübre var sonrasında organik ya da hazir gubre ne tercih ettiysen ona gore besleme yapicaksin. Ilk filizlenme asamasinda sadece ph dengesini ayarladigin su vermelisin. Dedigim gibi bisiklet araba sürmekle ayni mantik trafige cikmadan anlamak zor gerçekten. Ama bi alissan bebek oyuncagi‍♂️

acemiceday

Müptezel
Merhaba sevgili forum sakinleri,

Kronik anksiyete, panik atak, çok düşük seratonin seviyesi sebebiyle 20 yıldır kullanıyorum bu mucizevi bitkiyi. İstanbuldayken şöyle böyle bir şekilde hallediyordum ama bir süre önce Balıkesire taşındım. Bir iki temin girişimim oldu ama millet çakal, güzel otu gösterip paspal dalga çakma peşinde millet. Kamuda çalıştığım için artık bu risklere de girmek istemiyorum. Kendi içeceğimi yetiştirmem kafi. Evim 3+1 tek yaşıyorum. Odanın birini kabine tahsis edeceğim. 2 bitki benim kullanımım için yeterli olacaktır. Bütçe 15 bin liradır. Çok fazla konu okudum her şey karman çorman oldu. Mesela dün şokta saksı, toprak görüp aldım ama bu toprakla sağlıklı olmayacak sanırım. Açıkçası bana bu işi öğretecek bir yaşam koçu lazım.
Dostum öncelikle seni çok iyi anlıyorum. Çok dikkat etmelisin, malzemeleri bir şekilde temin eder başlarsın. Ama lütfen dikkati elden bırakma.

Benim ilk Grow um ama yaşadığım muhitte binaya sor, sana sigara bile içmez herkesle iyi anlaşır sakin sessiz sporcu insan diye anlatırlar hakkimda.

Sistemi yatak odana kurma bazen fan sesi rahatsız edebiliyor.
Benim sistem 60x60x160 kabin icerisinde. Ama belkide 100x100 veya 80x80 daha iyi olabilirdi. Ancak kabin büyüdükce m3 te alanda büyüdüğü için LED lamba ve havalandırma fanı ve karbon filitre de artıyor ve dolayısı ile bütçede artıyor kanka.

15.000 lira ya güzel sistem kurarsın. İyice araştır öyle alıma başla bence. Zaruri Ekipmanlarını sonraya birakma, hepsini alarak işleme başlaman daha yararlı.
Kabin giriş ve çıkış fanı karbon filitre, ph metre AD12 tavsiye ederim, saksı altlarına güvercin alti ızgara deniyor. çok yararlı ekipman saksılar iyi hızlı kuruyor hava alıyor ve temizleme çok kolaylık.
LED lamba çok önemli, herkes en iyi benim diyor herkes malını över, çok iyi araştırıp ihtiyaçların doğrultusuna alman önemli.

Ben internetten bulup bir firmadan hazır kabin seti aldım, herşey eksiksiz 8.5 k gibi tuttu nakit peşin sıkı pazarlik yaptım. Firma yetkililero çok iyiydi ve LED lambayı gözümün önünde değerlerini ölçüp gösterdiler.
Ben yoğun sirtrese girmiş bitkilerimde çiçeklenme ve someklenmede led lambanin kalitesini ve yeterliligini anladım.

Genetik seçerken iyi arastirmalisin. Boyutları dirençleri hasat ozelilikleri önemli.
Grow tecruben yoksa eğer Photo tohum ile başlamani tavsiye ederim.

Sana onerebilecegin genetikler; AK 47, Auroro, Blue Dream, özellikle de Northern Nights koku sorunu çok az denmekte yorumlarda.

Toprak ligth Mix Grow topraklardan Biobiz alabilirsin. Öyle toprakları ilk tecrübe de boşver derim. Kanka gübre ve sulama oranlarina çok çok dikkat etmelisin.

ilk Grow um ve yapılmaması gereken bütün hataları inan sırası ile ardarda yaptim belki rekor kirmisimdir :D herşey tecrübe oldu. Ancak iyiki ilk Grow için büyük bütçeli ekipman alımı yapmadigima seviniyorum. Tecrübe ettikçe alanıma durumuma uygun geliştirmeyi doğru hesaplayabiliyorum.

Yakında Grow hatalarımı aldığım notları bir konuda toplayarak yazacağım bakarsın. Şimdiden iyi growlar

Kame7

Yeni üye
Çadırım yok hocam. Oda sıkıntım yok,
Dostum öncelikle seni çok iyi anlıyorum. Çok dikkat etmelisin, malzemeleri bir şekilde temin eder başlarsın. Ama lütfen dikkati elden bırakma.

Benim ilk Grow um ama yaşadığım muhitte binaya sor, sana sigara bile içmez herkesle iyi anlaşır sakin sessiz sporcu insan diye anlatırlar hakkimda.

Sistemi yatak odana kurma bazen fan sesi rahatsız edebiliyor.
Benim sistem 60x60x160 kabin icerisinde. Ama belkide 100x100 veya 80x80 daha iyi olabilirdi. Ancak kabin büyüdükce m3 te alanda büyüdüğü için LED lamba ve havalandırma fanı ve karbon filitre de artıyor ve dolayısı ile bütçede artıyor kanka.

15.000 lira ya güzel sistem kurarsın. İyice araştır öyle alıma başla bence. Zaruri Ekipmanlarını sonraya birakma, hepsini alarak işleme başlaman daha yararlı.
Kabin giriş ve çıkış fanı karbon filitre, ph metre AD12 tavsiye ederim, saksı altlarına güvercin alti ızgara deniyor. çok yararlı ekipman saksılar iyi hızlı kuruyor hava alıyor ve temizleme çok kolaylık.
LED lamba çok önemli, herkes en iyi benim diyor herkes malını över, çok iyi araştırıp ihtiyaçların doğrultusuna alman önemli.

Ben internetten bulup bir firmadan hazır kabin seti aldım, herşey eksiksiz 8.5 k gibi tuttu nakit peşin sıkı pazarlik yaptım. Firma yetkililero çok iyiydi ve LED lambayı gözümün önünde değerlerini ölçüp gösterdiler.
Ben yoğun sirtrese girmiş bitkilerimde çiçeklenme ve someklenmede led lambanin kalitesini ve yeterliligini anladım.

Genetik seçerken iyi arastirmalisin. Boyutları dirençleri hasat ozelilikleri önemli.
Grow tecruben yoksa eğer Photo tohum ile başlamani tavsiye ederim.

Sana onerebilecegin genetikler; AK 47, Auroro, Blue Dream, özellikle de Northern Nights koku sorunu çok az denmekte yorumlarda.

Toprak ligth Mix Grow topraklardan Biobiz alabilirsin. Öyle toprakları ilk tecrübe de boşver derim. Kanka gübre ve sulama oranlarina çok çok dikkat etmelisin.

ilk Grow um ve yapılmaması gereken bütün hataları inan sırası ile ardarda yaptim belki rekor kirmisimdir :D herşey tecrübe oldu. Ancak iyiki ilk Grow için büyük bütçeli ekipman alımı yapmadigima seviniyorum. Tecrübe ettikçe alanıma durumuma uygun geliştirmeyi doğru hesaplayabiliyorum.

Yakında Grow hatalarımı aldığım notları bir konuda toplayarak yazacağım bakarsın. Şimdiden iyi growlar
Mükemmel yazı olmuş teşekkür ederim hocam. Hazır sistemi nereden aldın acaba?

acemiceday

Müptezel
Çadırım yok hocam. Oda sıkıntım yok,

Mükemmel yazı olmuş teşekkür ederim hocam. Hazır sistemi nereden aldın acaba?

Kabin ekosistemi sağlamak ve kokunun önüne geçmesi için elzem olarak lazım diye düşünüyorum. Sana kamuflaj da olur. Hiç kabin olmadan LED ışık seni gece gündüz yanınca ele verir dikkatte çeker ve ışık kaybı olur. Bir çok eksiside olur. Bir şekilde kabin kapalı ortam lazım ismi üstünde Grow kanka.

Dostum net web site linki koyulmuyor forum kurallari deniyordu . Firmanın ismi Urbangarden Google de yazar bakarsın, Hazır kabin setlerinide incelersin. Ben nakit alışveriş yapmıştım.

Fatura kredi kartı vs maliye kayıtları uğraşmadım. Benim tavsiyem de imkan varsa bu yolla halletmen. Maliye kayıtları dikkat çeker özellikle kabin ve LED lambalar kanka :D

Kanka gerekli olan malzemeleri LED lamba ve karbon filitreyi forum sponsorlarondan da bakmanda fayda var. Kendi bütçene göre bakarsın ne uygunsa.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • D despotdes:
    ****** ******* ***** hahahaha* **** ****** ******* ***** *** ******* ******* hahahaha*****
  • NewGardener NewGardener:
    * ***** ** ****** ****** *** **
  • Night owl Night owl:
    *** **** ** hahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha* ***** **** ***** ****** ***** ***** ****** ******* ****** ******* ***** hahahaha* **** ****** ******* ***** *** ******* ******* hahahaha*****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** ***** ** ***** ****** *** ********* * ***** ** ****** ****** *** **
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ******** ******** ***** **** **** ******** ******* ***** hahahaha* **** ****** ******* ***** *** ******* ******* hahahaha*****
  • D despotdes:
    ** ******* ****** ****** hahahaha hahahaha* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ****** *** hahahaha******** *** ****** **** ****** hahahaha**** ******* ****** ****** hahahaha hahahaha* ******
  • H Holland*:
    ********* ***** ***** **** ***** **** hahahaha****** ******** * *******
  • H Holland*:
    * ** *** ** ** ******* * ** *** ***** * ** ******* * ** ******* ** ** ****** *** ******* ** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha ** *****
  • H Holland*:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • D despotdes:
    ** ****** hahahaha hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ****** ********* ******* ** **** hahahaha* ******* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • H Holland*:
    ******** ***** ********** ****** ** ***** hahahaha* ******** ***** ***** ****** ********* ******* ** **** hahahaha* *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ******** ***** ****** ***** ****** ******** *** ****** ********* *** ** ****** ******* **** ********* ********* ****** ******* ***** ** *** hahahaha* *** ****** *** ** ** ***** ******
    +1
    Bandaleros Bandaleros: ** ******** ***** ****** ***** ****** ******** *** ****** ********* *** ** ****** ******* ****... +1