17 günlük kızımın yaprağında çıkan sorun

merhaba dostlar.

17 günlük pineapple autoflower kızıma 14. günde 55 ml su + 0.2 ml calmag verdim
dün yaprakta fark ettiğim hastalık bugün daha da belirgin hale geldi. forumda hastalıklar konusundaki fotoğraflarla karşılaştırdım ama hiçbirine benzetemedim.

4 gün önce ışığı 50cm'den 40 cm'e çektim
dün de dimmer ile ışığı %80'e indirdim
led: 350w cob

ışık açıkken: 24-26 derece 55-60 nem
ışık kapalıyken 19-20 derece 55-60 nem

3 günde bir sulama yaptım

fotodaki, kızımın ilk boğumundaki yaprak, karşısındaki yaprakta da bunun çeyreği kadar hasar var. diğer yapraklarda herhangi bir sorun göremedim.

diğer sulamayı yarın yapacağım.
AN micro, bloom, grow, b-52, cal-mag, big bud, revive, overdrive gübrelerim var.
bir sonraki sulamamı nasıl yapmamı önerirsiniz ve kızımın hastalığı ne olabilir sizce?

szrlkrsii

Müptezel
agalar beni yanlıs anlamayın ama alt tarafı bitki yani bu kadar hassas ve özenle yaklasmak dogru olur mu merak ediyorum ya

a-420

Müptezel
merhaba dostlar.

17 günlük pineapple autoflower kızıma 14. günde 55 ml su + 0.2 ml calmag verdim
dün yaprakta fark ettiğim hastalık bugün daha da belirgin hale geldi. forumda hastalıklar konusundaki fotoğraflarla karşılaştırdım ama hiçbirine benzetemedim.

4 gün önce ışığı 50cm'den 40 cm'e çektim
dün de dimmer ile ışığı %80'e indirdim
led: 350w cob

ışık açıkken: 24-26 derece 55-60 nem
ışık kapalıyken 19-20 derece 55-60 nem

3 günde bir sulama yaptım

fotodaki, kızımın ilk boğumundaki yaprak, karşısındaki yaprakta da bunun çeyreği kadar hasar var. diğer yapraklarda herhangi bir sorun göremedim.

diğer sulamayı yarın yapacağım.
AN micro, bloom, grow, b-52, cal-mag, big bud, revive, overdrive gübrelerim var.
bir sonraki sulamamı nasıl yapmamı önerirsiniz ve kızımın hastalığı ne olabilir sizce?
Calmagi 2ml/L yap ver magnezyuma benziyo kanka

Aradığın burda kanka
yararlı video kanka teşekkür ederim. benimkine en çok benzeyen sorun azot azlığı gibi geldi ama daha fazla araştıracağım tatmin olmadım

agalar beni yanlıs anlamayın ama alt tarafı bitki yani bu kadar hassas ve özenle yaklasmak dogru olur mu merak ediyorum ya
kankam ilk growum olduğu için hata yapmamak adına daha dikkatli davranmaya çalışıyorum. sorun büyürse önüne geçememekten korkuyorum açıkçası

Calmagi 2ml/L yap ver magnezyuma benziyo kanka
sprey şeklinde yapraklara uygulamayı düşünüyorum kanka. kaç ml vereyim?

ediweem

Yeni üye
Mantar bu; isli küf; bitkiye direkt saldırmıyor, üzerinde büyüyor

organik ilaçlama işini görür 5 günde bir sprey yaprakların altına üstüne ve toprağın üstüne hafifçe;
Growkent sitesinde var

Mantar bu; isli küf; bitkiye direkt saldırmıyor, üzerinde büyüyor

organik ilaçlama işini görür 5 günde bir sprey yaprakların altına üstüne ve toprağın üstüne hafifçe;
Growkent sitesinde var
mantar ihtimali hiç aklıma gelmemişti, araştıracağım teşekkür ederim.

leaf coat işini görür bence
growkentten ürüne yüzeysel bir inceleme yaptım. yarın araştırıp evde yapılacak bir kür var mı diye bakacağım, olmazsa da bunu sipariş vereceğim büyük ihtimal, tavsiye için teşekkürler dostum

a-420

Müptezel
yararlı video kanka teşekkür ederim. benimkine en çok benzeyen sorun azot azlığı gibi geldi ama daha fazla araştıracağım tatmin olmadım

kankam ilk growum olduğu için hata yapmamak adına daha dikkatli davranmaya çalışıyorum. sorun büyürse önüne geçememekten korkuyorum açıkçası

sprey şeklinde yapraklara uygulamayı düşünüyorum kanka. kaç ml vereyim?
cal-mag sıprey olmaz verme daha beter edersın kanka.

kanka outdoorda vazgeçilmezdir
sabah siparişini verdim şubeye gelmiş yarın öğlen alıp uygulayacağım dostum. tek seferde ne kadar kullanmam gerekiyor? sonra fazla sıkıp daha beter etmeyeyim.

cal-mag sıprey olmaz verme daha beter edersın kanka.
tamam kankam şimdilik leaf coat uygulayacağım, iyileşme olmazsa da yaprakları kesmeyi düşünüyorum diğerlerine bulaşmasın bari.

@silas34 üstadım tavsiye üzerine leaf coat aldım yarın uygulamayı düşünüyorum, yanlış bir müdahale yapmamak adına senin de yorumlarını merak ediyorum.

thrasher

Kıdemli Üye
K
sabah siparişini verdim şubeye gelmiş yarın öğlen alıp uygulayacağım dostum. tek seferde ne kadar kullanmam gerekiyor? sonra fazla sıkıp daha beter etmeyeyim.

tamam kankam şimdilik leaf coat uygulayacağım, iyileşme olmazsa da yaprakları kesmeyi düşünüyorum diğerlerine bulaşmasın bari.
kanka böcekler yaprak altlarına yumurta bırakılar bütün biktiye haftada 2 kere sık özellikle yaprak altlarına sıkmanı tavsiye ederim fan yaprakları dışında bence budama yapma daha da strese sokma kanka bitkiyi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • L Lew4nd0w5k1:
  • T Turco:
    ** **** ****** ***** * ***** ****** ******** ******* **** hahahaha********* hahahaha* *****
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* ** ****** ******** ***** **** ****** ** ****** ** ** *** **** ********** hahahaha* *****
  • T Turco:
    ** ********** ********* ***** ****** * ***** hahahaha********* ******* ** ****** ******** ***** **** ****** ** ****** ** ** *** ****
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • T Turco:
    * *
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ****** ******** hahahaha****
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    *** ***** hahahaha**
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** hahahaha hahahaha* hahahaha ***** ** ******** ******* ********* ** ***** hahahaha ***** ********* ******* *******
    +1
  • T Turco:
  • Night owl Night owl:
    ****** **** *** ******* **** ***** ********* **** ******* ******* ****** ******** ***** ******** ** ********** ********* ***** ****** * ***** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** hahahaha hahahaha* hahahaha ***** ** ******** ******* ********* ** ***** hahahaha ***** ********* ******* *******
  • Night owl Night owl:
  • L Lew4nd0w5k1:
    *** **** hahahaha ***** *******
    +1
  • L Lew4nd0w5k1:
  • T Turco:
    ***** * ******** ***** ** hahahaha ****** ****** ****** **** ***** ******** ******* ********** *** ******** **** ** ******** hahahaha**** hahahaha hahahaha* hahahaha ***** ** ******** ******* ********* ** ***** hahahaha ***** ********* ******* *******
  • T Turco:
    ***** * ******** ******** ****** ****** * ***** **** hahahaha*** **** *** ******* **** ***** ********* **** ******* ******* ****** ******** ***** ********
  • C coke12345:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** ***** hahahaha* ** ***** ******* **** *** ***** ****
  • T Turco:
  • T Turco:
    *** **** hahahaha**** *** **
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** ****** ****** ******** **** ***** ********* * ******* ** *** ********* ******* ** ******** hahahaha*
    L Lew4nd0w5k1: ***** ****** ****** ******** **** ***** ********* * ******* ** *** ********* ******* ** ********...