Bruce Banner AutoFlower Günlük ( 70x40 Alan 240w QB Full Biobizz Serisi Besleme)

bafici

Müptezel
17.gün
Işık %100 ile 45 cm mesafede
Sıcaklık 24-29 arası
Nem 60-75 Arası

Topping sonrası stress geçti gibi, gayet güzel fotosentez yapıyor. Yaprak sayısı hızlı arttığı için dün gece yapraktan cal mag verdim.
2 tane mayalı sistem, bir Co2 bag le dayıyorum Co2 yi. 24v giriş fanı var 8 cm, onu 12v la çalıştıyorum. Çıkış fanı ısı yükselirse devreye giriyor. Amacım verdiğim Co2 yi içeride tutabilmek. 550-600 ppm arası yapabildim maksimum Co2 seviyesini. Co2 bag yeni olduğu için mantar daha tam sarmadı. Tam sardığında bir tık arttırabilirim diye düşünüyorum.

Gördüğünüz bir sıkıntı varsa önerilerinizi bekliyorum

Hindu kush biraz yavaş büyüyor gibi.

VendettaX

Ordinaryüs
Olay şu azot fazlalagi gubre yanığı başlangıcı bu seviyedeki bitkiye gübre yükleme bu kadar... Boş sulama ile destekle callmag takviyesiyle tedavi et.

muşul

Kıdemli Üye
Kanka bu mayalı sistemin bi faydası yok falan yazıyorlar, bende can sıkıntı si yapayım diyorum ama mesela 5 litrelik yapsam nekadar gidiyor vs biraz bilgilendirsene beni

bafici

Müptezel
Kanka bu mayalı sistemin bi faydası yok falan yazıyorlar, bende can sıkıntı si yapayım diyorum ama mesela 5 litrelik yapsam nekadar gidiyor vs biraz bilgilendirsene beni
kardo ben 2 tane mayalı sistem yaptım, biri 5lt biri 2.5 lt. akvaryuma 15-20 gün gidiyor diyorlar da, ben haftada bir tazeliyorum. her gün de içine biraz şeker ekliyorum. çıkışını bir pet şişeden geçirip kabine öyle vermen lazım, leş gibi maya kokuyor yoksa. hem öyle yapınca baloncuklardan hızını da görebiliyorsun. saniyede 1 baloncuk olacak şekilde veriyorlar şu an kabinin içine. PPM seviyesini max 50-60 birim yükseltiyor bir tanesi, o yüzden faydasız diyorlar. ama bu kesinlikle kabin, bitki sayısı ve havalandırmaya göre değişir diye düşünüyorum ben. benim kabin 0.28 m2, havalandırma sadece giriş fanı 12v ile çalışıyor. benim sisteme faydası olduğunu düşünüyorum. ama 1 m2 ve üzeri yerlerde dedikleri gibi çok etkisiz kalabilir. kullandığın şişenin litresi çok da önemli değil. zaten az dolduruyorsun.

2.5 lt için Yarım su bardağı sıcak suya (kaynar değil, ılıktan bir tık sıcak) 1 mama kaşığı şeker, 1 çorba kaşığı maya at, iyice karıştır, karanlık bir yerde 20-30 dakika beklet. maya aktif hale geliyor, baya da bir köpürüyor. daha sonra 2.5 lt içine 2 su bardağı şeker, şekerin çözüneceği kadar 1-2 bardak ılık su, iyice karıştır sonra köpüren mayayı ekle karıştır. şişenin yarısına falan geliyor zaten, 5 lt ile yapmaya gerek yok. karıştırdıktan sonra ortalama yarım saat sonra başlıyor Co2 vermeye. isteğe bağlı mayaya besin olması açısından, elma, armut, domates gibi çürümüş sebzeleri de koyabilirsin, ben koyuyorum. içine de her gün 1-2 çorba kaşığı şeker ekle. zaten dediğim gibi hortumu başka bir pet şişeden geçirirsen baloncuklardan takip edebiliyorsun çalışıp çalışmadıklarını. baktın yavaşlamış, maya veya şeker ekleyebilirsin.

Son düzenleme:

bafici

Müptezel
18.gün
Sıcaklık 24-29 arası
Nem 60-75 Arası

o büyüyor, ben büyüdükçe yatırıyorum. bu gün ilk çıkan 2 fan yaprağı almak zorunda kaldım. sürekli yatırdığım için toprağa değmeye başladılar. çürüme ve bitkiyi bozma riskini almak istemedim. yaprakları alalı 3-4 saat oluyor, her hangi bir sinir stres belirtisi yok. yarın gübreli bir sulama planlıyorum.

Hindu kush 4.gün
Dün destek takayım derken yapraklarından birinin ucundan az biraz koptu. ama gelişmeye devam ediyor, bir problem yok gibi.

boomdraw

Yeni üye
Kanka benim ilk grow sayılır. Daha önce çorbacı tohumları ekmiştim,onları söküp atmak durumunda kaldım. Bu yaptığım ilk genetik. Jack Herrer en kokusuz olanı ve Sativa diye seçtim.
Haha aynı durumdayız dostum ben de ilkini atmak zorunda kaldım ve kokusuz ve sativa diye jack seçtim. Su an 6. gündeler. Seninki nasıl gidiyor foto varsa görmek isterim.

obeb

Üye
18.gün
Sıcaklık 24-29 arası
Nem 60-75 Arası

o büyüyor, ben büyüdükçe yatırıyorum. bu gün ilk çıkan 2 fan yaprağı almak zorunda kaldım. sürekli yatırdığım için toprağa değmeye başladılar. çürüme ve bitkiyi bozma riskini almak istemedim. yaprakları alalı 3-4 saat oluyor, her hangi bir sinir stres belirtisi yok. yarın gübreli bir sulama planlıyorum.

Hindu kush 4.gün
Dün destek takayım derken yapraklarından birinin ucundan az biraz koptu. ama gelişmeye devam ediyor, bir problem yok gibi.
Eline sağlık böyle gider inşallah

bafici

Müptezel
19. gün

En son 3 gün önce yaptığım 80 ppm lik sulamadan sonra bu sabah Biobiz listesine göre, hepsinden listede yazanın yarısı olacak şelilde 1 litre 270 ppmlik gübreli su verdim. bitki çiçekten önceki son düzlükte olduğu için biraz gübre vermek istiyorum. co2 seviyesi 500-550 düzeylerinde. 2 gündür yapraklardaki şu açık renk dikkatimi çekiyor. ezbere cal mag demek istemiyorum. 4 gün önce uygulamıştım yapraktan. ustalar bir el atabilirse çok sevinirim.
@cannabis16

muşul

Kıdemli Üye
19. gün

En son 3 gün önce yaptığım 80 ppm lik sulamadan sonra bu sabah Biobiz listesine göre, hepsinden listede yazanın yarısı olacak şelilde 1 litre 270 ppmlik gübreli su verdim. bitki çiçekten önceki son düzlükte olduğu için biraz gübre vermek istiyorum. co2 seviyesi 500-550 düzeylerinde. 2 gündür yapraklardaki şu açık renk dikkatimi çekiyor. ezbere cal mag demek istemiyorum. 4 gün önce uygulamıştım yapraktan. ustalar bir el atabilirse çok sevinirim.
@cannabis16

Kankam yapraktan calmag birkaç kez uygulayinca toparlıyor anca ama tabi ustad doğrusunu söyleyecektir

bafici

Müptezel
Kankam yapraktan calmag birkaç kez uygulayinca toparlıyor anca ama tabi ustad doğrusunu söyleyecektir
kardo acaba başka bir sıkıntı mı dedim. 1 hafta arayla cal mag veriyorum yapraktan ama ne kadar etkili kestiremiyorum. 500 ml suya 0.5 ml cal mag koyup sprey yapıyorum, max 100 ml sıkınca damlamaya başlıyor zaten bitkinin üzerinden, ne kadarını emebiliyor meşhul. bitki auto, hızlı büyüyor, çok yaprak çıkarıyor da acaba ondan mı az geliyor cal mag, çözemedim. ezbere verip de bitkiyi zehirlemek istemiyorum :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • YouDet YouDet:
    *** ******* ****** ***** **** ****** ********* ****** ***** ***** *** ******* ********* *****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Zorro Zorro:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahaha* ***** ********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Zorro Zorro:
    ******** ******** *** ***** ***** ********* ********** ***** ******** ********** ******* ******** ***** ****** ********** ******** ***** ******* ** ****** ********* *******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • YouDet YouDet:
    ***** ***** hahahaha* ****** ** ****** ******* ***** *****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ****** ***** ********** ****** ******* ***** hahahaha ****
  • Zorro Zorro:
    hahahahahahahaha **** ***** ** ****** ***** **
    +1
  • YouDet YouDet:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********
  • YouDet YouDet:
    ********* ****** ***** ********** hahahaha*** **** hahahaha** hahahaha *********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ******** ***** *** ******* ** ******** hahahaha****** hahahaha
  • V vforven:
    hahahaha hahahaha**** ** ********** ********** ***** ****** ***** ******* *** ***** ********** ******* ***** ****** **** **** **** ***
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • D devilhunter:
    hahahaha *** *********
  • D devilhunter:
    hahahaha**** ******* ******* **** hahahaha * *** *** hahahaha * ** ****** ** **** **** ***** ******** ***** *** *** *
  • L lityum:
  • L lityum:
  • L lityum:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ******* ****** ***** ******** hahahaha ******** ********** *****
  • maganda maganda:
  • M Muichiro:
    hahahahahahahaha ****** ****** *** ********* ******* ******** ***** ******** ********* hahahaha** ******** ***** **** ** ******* *** ********** ******** ** ****** **** ********** ***** ** ****** hahahaha* **** *** ******* ** ********** ****** ********* *** *** *** ***** ******* ******** ********** **** hahahaha* ******** hahahaha** ****** ****** *** ******** ***** *** **** ****** ****** *** *** ****** ***** ****** **** **** **** ********* ******* *** hahahaha*** ** **** ******* hahahaha ******** ******* hahahaha** ****** ********** ****** ********* ********** ** **** ********** ** **** ********** ******* ** ** ******* ****** **** hahahaha **** hahahaha**** ***** ** ********** ** *** ******** ******
    M Muichiro: hahahahahahahaha ****** ****** *** ********* *******...