2 bitkilik kabin ilk deneyim

Napolyon1922

Yeni üye
Yeni kabin kurmak istiyorum 2 bitkilik olacak bütçe 7 bin 8 bin civarı yardımlarınızı bekliyorum hangi bitki hangi kabin kurmalıyım

80x80kabin alman lazım 2 bitki için alacağın karbon filtre 5.700 e patlar yani bütçeyi yükseltmen lazım bütçen de 10 felan olursa yine yetmez eğer gerekli bütün herşeyi alacağım dersen en az 15 liran olması lazım şahsi fikrim 80x80 kabin aldım 2.100 mars hydro ışık aldım 4.000 tl karbon filtre aldım 360m3 5700 daha hala sistemi bitiremedim bende senin gibi 2 bitki yapıcam

Ü

Üye silindi 899

Guest
Bu parayla şu anda zor sistem kurarsın dostum, imkansız değil ama zorlar.

Elin yatkın ise kabini kendin yapabilirsin veyahut bez dolap alıp onda işini görebilirsin. 300 500 liraya mal olur.

Havalandırma + filtre işini de kabinine göre ayarlarsın ama onun için 3000+ lira civarı bir yatırım yapman gerekir.

Tepelerine de alabiliyorsan elektrozoom'da 240w quantum boardlar var. 3300 uygun f/p olarak gayet iyi bir ürün, 1 tık üzerine çıkabilirim diyorsan 4250ye 1 üst segment ışığı alabilirsin.

Ana demirbaşını tamamlamış oldun;

Yaklaşık 600~1000 lira civarı gübrelere yatırım yaparsın.. ha forumda yerli gübreleri kullanan arkadaşların konuları var, bir bakmanı tavsiye ederim. Yarı fiyatına yerli gübrelerle de pekala işini görebilirsin.

Tohumları çorbacı tavsiye etmem; sponsordan veya yabancılardan tohum alırsın. O da şu anda 1000 lira civarı bir mebla..

Gelelim toplama;
500 TL kabini kendimiz yaptık diyelim,
3755 TL karbon filtre https://www.drkarbonfiltre.com/dr-k...3-dr-karbon-filtre-dr-slient-aksiyel-fan-set/
3300 TL 240w quantum board https://www.elektrozoom.net/240w-samsung-lm281b-plus-quantum-board

7.555 TL demirbaşın tutuyor, sen onu 8.000TL olarak düşün..

1.500 lira civarı da tohumlar ve gübrene gider.. 10.000TL bütçe ile 2-3 bitkilik sistemini bu şekilde oluşturabilirsin.

Ha ışığını 2 tane 200w cob led olarak da alabilirsin.. oda 2.000TL civarı yapar. 1.300TL kârın olur ama işin sonunda hasadında da ona göre verim alırsın..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** *** ********* ********** ** ******** *** ****** ****** *** **** **** *** ******** **** hahahaha* **** ***** ***** **** ******** ***** ****** ***
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ***** ****
  • Melez Melez:
    ** ** ****** **
  • T Tropikal.MR:
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ** ***** ********* hahahaha** ********* ********* ******* ********* ** ** ***** ******** ******* ** ****
  • T Tropikal.MR:
  • Night owl Night owl:
    ** ***** **** ** * ****** ** ***** ****** ****** *** ***** ***** ********* ********* ******* ****** ****** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ** **** **** hahahaha**** ****** *** ****** ** ******* ***** ****** ***** ******* ** *** ******** ******* ****** ********** ******
    +1
  • Melez Melez:
    ***** ** ** hahahahahahahaha ***** ****
  • Night owl Night owl:
    * **** * ***** **** ********* ******* ***** ********* hahahaha **** hahahahahahahaha ***** ****
  • Didrug Didrug:
    ***** *** ****** ***** ****** hahahaha **** ***** ****** ******* ***** ** ** ***** **** ** * ****** ** ***** ****** ****** ***
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ********* ***** ** **
  • Melez Melez:
    ** *** ****** **
  • Night owl Night owl:
    **** hahahaha*** ******** ********* ******* **** **** ** ***** *** ****** ***** ****** hahahaha **** ***** ****** ******* ***** **
  • Melez Melez:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** *** ****** **
  • Night owl Night owl:
  • Melez Melez:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha** ****** ** hahahaha **** ****** ** ***** **
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha ***** ******** **** ********** ********** ******** ********** hahahaha* **** ****** ********** ******* ** ******* ***
  • Night owl Night owl:
    *** ** ******* ***** ********* ******** ***** ****** ** hahahaha **** ****** ** ***** **
  • Night owl Night owl:
  • Melez Melez:
    *** hahahaha ********* ****** **********
  • Night owl Night owl:
    ****** hahahaha ******* **** ******** ********** ****** ********* ***** ****** hahahaha** hahahaha* hahahaha*** ***** ****
  • Night owl Night owl:
    **** *** ***** ** ***** ***** *** *** ******* ******* ** ****** *** hahahaha ********* ****** **********
  • Melez Melez:
    Melez Melez: ******* ***** ******* ******* ***** ****** ******