240w qb mi 500w cob led mi

DukeOfTheWeed

Yeni üye
Kankalar merhaba, forumda yeniyim daha önce de bi konu açmıştım sistem toplama hakkında. Şimdi önümüzdeki ay bir aksilik olmaz ise sistemi kuruyorum. 2 bitki yetiştireceğim, 165boy 125en 65derinlik ölçüsü olan kabin içerisinde. zaten kabini kurarken de konu açacağım. benim gibi yeni başlayacak arkadaşlara fikir olması açısından. şimdi başlıktan da anlayacağınız gibi 500w cob led ve 240w qb arasında fark olur mu hangisi daha iyi sonuç verir sizlerin tecrübesine ve yardımına ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

Böyle bir soru sormak çok saçma olmuş kanka forumu araştırmanı tavsiye ediyorum. Bu sorunun cevabı tabiki de tartışmasız quantum board oradaki w değeri teknolojiye göre ölçüt kabul edilebilir fakat lümen ve par değerleri çok önemli aynı zamanda spektrum grafiği yani güneşi taklit edebilme özelliğinin grafik halidir cob LED en iyi chiplerle bile 1000w taksan kabin icine 240 qb kadar verim alamazsın. LED kullanacaksan kesinlikle qb öneririm forumu araştırırsan haklı olduğumu göreceksin.

DukeOfTheWeed

Yeni üye
Böyle bir soru sormak çok saçma olmuş kanka forumu araştırmanı tavsiye ediyorum. Bu sorunun cevabı tabiki de tartışmasız quantum board oradaki w değeri teknolojiye göre ölçüt kabul edilebilir fakat lümen ve par değerleri çok önemli aynı zamanda spektrum grafiği yani güneşi taklit edebilme özelliğinin grafik halidir cob LED en iyi chiplerle bile 1000w taksan kabin icine 240 qb kadar verim alamazsın. LED kullanacaksan kesinlikle qb öneririm forumu araştırırsan haklı olduğumu göreceksin.
Eyvallah dostum

Aguş

Doktor
Işık gücü olarak kesinlikle QB ve küçük bir alanda yapıyorsun 400-500w Dob yi yazın o alanda soğutmak senin için zor olacaktır
QB kullanmanı tavsiye ederim

CahilKush

Doktor
Kankalar merhaba, forumda yeniyim daha önce de bi konu açmıştım sistem toplama hakkında. Şimdi önümüzdeki ay bir aksilik olmaz ise sistemi kuruyorum. 2 bitki yetiştireceğim, 165boy 125en 65derinlik ölçüsü olan kabin içerisinde. zaten kabini kurarken de konu açacağım. benim gibi yeni başlayacak arkadaşlara fikir olması açısından. şimdi başlıktan da anlayacağınız gibi 500w cob led ve 240w qb arasında fark olur mu hangisi daha iyi sonuç verir sizlerin tecrübesine ve yardımına ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.
Qb.

Ayrıca ısı bir avantaj olduğu gibi tek avantajin bu değil qb ile daha yağlı sıkı somekler ve daha kalın dallı bir çocuğun olacak. Özellikle versiyon 4 chipler şuanda Samsung ilk serilere göre spektrum aralığı çok daha geniş. Işık gücünden ziyade ışığın geldiği dalga boyları daha önemlidir.
Isı ve elektriği dert etmezsen başa çıkarım dersen hps bir sistem ile cooltube kullanarak çok daha güzel sonuçlar alabilirsin.

Işık konusunu çok araştırdım fakat bende gübreleme konusunda ve sulama konusunda çok eksiğim kanka ne kadar konu gezersem gezeyim sabit bir fikir yakalayamadım. Benim de merak ettiğim şeyleri konu olarak açtım varsa tecruben destek olursan çok sevinirim kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M mlenium01:
  • G ganjasevdalısı:
    ***** hahahaha********** ******** ******* ******* ** **** ***** ******* ******
  • A ax-b:
  • PurpleHaze21 PurpleHaze21:
    hahahaha* ********* ****** **
  • M mlenium01:
    ******* hahahaha ******* ******** hahahaha ********** ** ******* **** *** ******* *** ** ***** ****** ** ******* hahahaha* ** ******* ***** ***** ********** ******** **** ****** ****** * ********* * **** **** ******** *** *******
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
    ****** ** *** hahahaha
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
    **** ****** hahahaha *** ****** hahahaha hahahaha hahahaha** ****** *******
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* ********* ****** ****** ********** ** *** * ********* **** ******* *****
  • G ganjasevdalısı:
    ** ******* hahahaha* ****** ********* ********* ****** ****** ********** ** *** * ********* **** ******* *****
  • G ganjasevdalısı:
    ********* ***** ***** ** hahahaha** * ********* **** ********
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******* ** ****** ***** ****** ** ** **** hahahaha
    **** **** ***** ******* ** ****** ***** ****** ** ** **** hahahaha
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******* ****** **** ********* *** ***** ******** *** ** ********* ******** **** ** hahahaha hahahaha* hahahaha ******* ******** hahahaha ********** ** ******* **** *** ******* *** ** ***** ****** ** ******* hahahaha* ** ******* ***** ***** ********** ******** **** ****** ****** * ********* * **** **** ******** *** *******
  • M mlenium01:
    **** **** ********** ********* ****** * **** *** ******* ******* ***** ***** ******** ********** hahahaha ***** ****** ***** ******* * **** **** ****** *** ****** *** ***** ***** ****** **** *** *******
    M mlenium01: **** **** ********** ********* ****** * **** *** ******* ******* ***** ***** ******** **********...